Hej
Wiem, że tu jest sporo ludzi zajmujących się/znających się na elektryce/elektronice, otóż kupiłem auto z radyjkiem Gelhard(nie było podlączone) a jako, że nie mam zbyt wielkiej praktyce w temacie, to nie wiem czy kolorki kabli mają ew. zawsze podobne znaczenie, pisałem już na elektrodzie ale tam nikt nie jest w stanie pomóc, oto treść postu:
Hej
Kupiłem samochód w którym jest wsadzone radio Gelhard GXD 758 WT.
Problem jest taki, że ktoś najwyraźniej próbował je podłączyć, ale nie skończył, lub coś pomieszał, bo niby jest podłączone, ale straszna fuszerka i wygląda na niedokończone(no i oczywiście nie działa). Nie dam sobie oczywiście ręki uciąć czy jest sprawne, ale oczywiście to zweryfikuję jeśli uda mi się je poprawnie podłączyć. Niestety mnie nic kolory kabli nie mówią, może ktoś z was będzie wiedział czy po kolorach kabli da się wywnioskować co jest co? Chyba że ktoś ma jakiś schemat do tego radia, googlałem i znalazłem tylko jakąś stronę z płatnymi instrukcjami(jeszcze jakaś zagraniczna...) no i na stronie
http://studio24.prv.pl/ też za bardzo nie znalazłem odpowiedzi
Gdyby ktoś z cierpliwych mógł popatrzeć na zdjęcia i kolory kabli to proszę o pomoc. Radio najwyraźniej nie ma włącznika(dla mnie dziwne, jest tylko guzik OFF) i chyba włącza się po uruchomieniu stacyjki?
Kolory kabli:
-dwa siwe czincze z opisem line out right i left;
-siwy & siwy z czarnym pasem idące do kostki(wygląda jak kawałek kostki ISO);
-zielony & zielony z czarnym pasem też w kostce;
-różowy i czarny, lecą poprzez filtr do kostki;
-biały, leci do kostki;
-czerwony, leci przez bezpiecznik do kostki;
Generalnie na radiu jest nalepiony jakby schemat tej kostki i wygląda to jak kawałek kostki ISO odpowiedzialny za głośniki i zasilanie. Nie wiem tylko co podłączyć do "podtrzymanie", a co do zasilania?? Do podtrzymania jak rozumiem stałe +12 a do +12V podłączyć +12 od stacyjki ??
No i najważniejsze, nie wiem czy to wszystko jest dobrze podłączone do kabli w radiu, jak patrzę to para zielona odpowiada za lewe głośniki(w kostce jest połączony przód i tył), a siwa za prawą stronę. Tak to mam zostawić(póki co mam głośniki z przodu tylko) czy jak dołożę również tylne, to mam je podłączyć pod te czincze??
No i moje rozumowanie odnośnie kolorów zasilania:
-czerwony z bezpiecznikiem to stałe zasilanie +12(w kostce do podtrzymania);
-czarny to ground;
-różowy to sygnał ze stacyjki?
-biały, automatyczna antena?
Bardzo dziękuję za ew. pomoc i wyrozumiałość...
Gdyby ktoś miał jakimś cudem jakąś instrukcję po polsku lub angielsku(po niemiecku już raczej nie dam rady) to będę wdzięczny.
I kilka fotek tego cuda :?
Zdjęcia dołączamy w ten sposób: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Proszę poprawić używając funkcję Zmień. [TW]
EDIT
Gdyby ktoś miał pojęcie w temacie to będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam