MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz sie 24, 2025 12:39 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw lis 08, 2007 11:20 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:40 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Piastów (Warszawa)
agaj666 pisze:
Ja robie takim porstakom fotki i wysyłam na policje:)Potem dośc często pytam co sie w tej sprawie robi, więc nie mogą tego do kosza spuścic....


I to jest dobry sposób. Dziś większość z nas ma aparat fotograficzny w komórce, którą przeważnie mamy przy sobie. Od dziś robię takim typkom zdjęcia i przekazuję Policji.

Jestem kaleką / inwalidom / niepełnosprawnym ... Nie mam nic przeciwko temu, żeby w ten sposób mnie określano, jeśli to określenie jest w danej wypowiedzi uzasadnione. Problem powstaje dopiero w chwili, kiedy takiego określenia używa się w celu obrażenia drugiej osoby. "Ustępuję miejsca kalekom" jest O.K. "Ty kaleko!" jest NIE O.K.

Nilovitz pisze:
co innego jak kaleka nie ma palca i dostaje karte parkingowa dla osoby niepelnosprawnej

No właśnie. Ja posiadam takie uprawnienia z tytułu schorzenia kończyny górnej – nie korzystam z nich, ponieważ nie mam problemów z chodzeniem, a dla takich osób są te miejsca. Nawet jeśli to będzie stara babcia, która nie kwalifikuje się do miana osoby niepełnosprawnej, ale z racji wieku ma problemy z chodzeniem, to Ona, czy jej kierowca mają większe prawo do tego miejsca niż ja.

misiak123 pisze:
dysleksja to bzduraaaa ...

Dysleksja, to nie bzdura, dysleksja to fakt, który niedawno zaczęto uznawać. Jednak są programy sprawdzające pisownie na bieżąco. Mimo wszystko – proszę o nie kłócenie się o ortografię. Wrzucajcie sobie ile wlezie, jeśli temat wrzutów ma coś wspólnego z tematem wątku, ale nie o ortografię tu chodzi, tylko o znalezienie sposobu na zlikwidowanie / ograniczenie problemu z zajmowaniem miejsc dla niepełnosprawnych, przez pełnosprawnych. A swoją drogą, uważam za szczyt lenistwa i brak szacunku dla języka polskiego, jeśli ktoś nie używa polskich znaków.

Martini pisze:
Będę miał oblane auto farbą? Dostane po nosie od innych kalek? Czy może mandat od gorliwego policmajstra?!


Możesz się liczyć ze wszystkimi tymi rzeczami, jednak możesz jeszcze jedno: mieć czyste sumienie, bo w takiej sytuacji, to miejsce się Tobie słusznie należy. Dla tego nie jestem za naklejkami, które ciężko odkleić.

Borys pisze:
Znikad pojawila sie straz wiejska i bez zbednych dyskusji dowalila mi mandat. Grodzki mnie udupil, kolejne odwolanie tez nie dalo rezultatu.

Było to zupełne bezprawie. Ty nie zaparkowałeś. Twój pojazd został unieruchomiony wbrew twojej woli. Straż miejska mogła zmusić Cię do ściągnięcia pomocy drogowej i niezwłocznego usunięcia pojazdu z tego miejsca, ale nie mieli prawa karać Cię mandatem za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Miałeś cholernego pecha i kiepskiego adwokata.

Borys pisze:
A wiec. Jak skrecisz noge, urwie Ci reke, a nosem wyleci Ci watroba, to nie wolno Ci stanac nieoznakowanym odpowiednia plakietka autem na miejscu dla niepelnosprytnych, bo wladza ludowa i tak tego nie zaakceptuje.

A ja pozwolę sobie dodać do tego:
A jak będąc osobą pełnosprawną, pożyczysz auto od inwalidy posiadającego uprawnienia do parkowania w takich miejscach i odpowiedni dokument przyklejony do szyby, to możesz parkować gdzie tylko popadnie.

kali pisze:
mieliśmy taką naklejkę co dawała nam prawo stawać nawet na zakazach, leżała sobie ona w schowku i nigdy jej nie wyjmowaliśmy bo ojciec mówił, że do póki może się poruszać nie będzie wszystkim opowiadał że jest chory, a jak nie będzie już mógł łazić to i tak nie będzie potrzebna

I tak najczęściej sprawę traktują Ci, którym się należy, a korzystają Ci, którzy najlepiej się poruszają.

Borys pisze:
Teraz mam nauczke, ze nie warto. Przyjac mandat z usmiechem,

Kategorycznie się temu sprzeciwiam. Ci funkcjonarjusze nie znali prawa, za łamanie którego Cię ukarali i powinni być za to ukarani, ale nie zbitymi reflektorami, bo to nie ich będzie kosztowało, tylko podatników, a tylko pomyślą sobie że mieli do czynienia z wandalem. Powinni zostać pouczeni, żeby nie powtarzali tego błędu później. Popieram twoją walkę, szkoda tylko że zakończoną klęską.


Cieszę się, że wzbudziłem tak duże zainteresowanie tematem. Chciałbym, żeby jeszcze oprócz aktywności na forum, pojawiła się również Wasza aktywność w tym temacie na parkingach, choćby poprzez pogardliwe spojrzenie na delikwenta, czy wskazanie go palcem i głośne skomentowanie. Mam nadzieję, że przynajmniej sami nie zajmujecie miejsc, które nie są dla Was przeznaczone, choć przyznam się szczerze i ze wstydem, że mi się to do niedawna przynajmniej zdarzało (kiedyś nawet mandat za to zarobiłem, ale wtedy jeszcze nie posiadałem uprawnień ;)) Ostatnio wystrzegam się tych miejsc jak tylko mogę. Chyba podziałała ta kampania w mediach.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

MERCEDES-BENZ A 160 CDI 2005r. Jeszcze nie mój.
Mercedes W123 240D 1979r. - do sprzedaży jako dawca.
VW GOLF 1,6 LPG AUTOMAT 3D 1990r. -"CZARNY LOTNIK" - Sprzedany.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lis 09, 2007 10:07 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: pt sty 07, 2005 5:40 pm
Posty: 710
Lokalizacja: okolice stolicy
NIc dodać nic ująć.....AMEN.

_________________
W 124 300 TE 24 `92 SPORTOWY KARAWAN
Nie podoba ci się mój styl jazdy?Zejdź z chodnika....


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 11, 2007 11:20 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz paź 28, 2007 1:39 am
Posty: 792
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpackie
Witam
jestem w pełni "mobilny" i popieram piętnowanie tych co zajmują miejsca dla niepełnosprawnych. Ostatnio na moim osiedlu z lat 70 tych (wąska uliczka wjazdowa, żadnych parkingów dodatkowych tylko wzdłuż uliczki, bloki po 3-8 klatek schodowych z 3 mieszkaniami na każdej z 5-ciu kondygnacji, bloki prostopadle do drogi w odległości ok. 50m od siebie) przy każdym bloku jedno miejsce parkingowe oznaczono tabliczką dla niepełnosprawnych - przepisy unijne. Czyli co 50m jest jedno miejsce x 8 bloków (a w zasadzie po dwa miejsca naprzeciwko siebie przy każdych dwóch blokach). Przez kilka dni nikt tam nie stawał (tzn brak mieszkańców niepełnosprawnych z pojazdem) więc teraz niektórzy się już nie przejmują i wjeżdżają jak na swoje. Uważam, że taka ilość miejsc na tak któtkim odcinku to przesada ale mimo to nigdy nie zajmowałem i nie będę zajmował tych miejsc.
Pozdrawiam.

_________________
MB 115 200 (benzyna+LPG) rocznik 1976 - służył dzielnie ponad 10 lat - oddałem w dobre ręce
MB 126 260SE rocznik 1989 automat (benzyna+LPG) po 3 latach przegrał z młodszym
MB 126 300SEL rocznik 1991 automat (benzyna+LPG) To jest to !!! (jak na razie :P)


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 11, 2007 12:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 23, 2005 7:44 am
Posty: 1473
Lokalizacja: znienacka
ku chwale Ojczyzny
Wit pisze:
Witam
jestem w pełni "mobilny" i popieram piętnowanie ....


i amen

czyli proponuje stworzyc taka grupe mobilna podwezwaniem swietej /8 i jezdzic po miescie z bejzbolami i po dobroci, grzecznie oznajmiac ludziom, ze kalecza sie.... a gdy nie poslucha, to zdzielic delikwenta auto i po zabawie...

tudziez warto wozic na swych autach najklejki "nie zanjmuje niepelnosprawnym miejsc parkingowych, a ty?"

by wszyscy widzieli, byc moze rura i serce im zmiekni?
prawdaz, ze to ciekawe? [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]

_________________
mam trocha gratow do MB 123, 116 ;-)

"Szkoda Ziutka. Dobry był z niego herbatnik. Mógł jeszcze pożyć..."


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 11, 2007 2:35 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lis 10, 2007 12:32 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Łódź
Najgorsze w tym wszystkim jest to że ludzie są na to obojętni, każdy machnie ręką i ma to w poważaniu. Jedynie ludzie zaczynają zauważać niepełnosprawnych fizycznie ( bo tak to się powinno nazywać) jak sami się nimi stają albo ktoś z ich rodzinny.
Niestety nieprzeciętny "KOWALSKI" uczy się na błędach, wyciąga wnioski czasem za późno i po fakcie, według mnie powinno w jakiś sposób się dostać do ludzi, nie wiem sam jak by to zrobić , ale kampania telewizyjna, reklama w radio, wszędzie.
Na osiedlach każdy niepełnosprawny może się ubiegać o miejsce parkingowe dla samochodu, spółdzielnia mu wyznacza, rysuje numery na ziemi, a w razie problemów straż miejska ładuje mandaciki po 300zł , i delikwentom mina żednie. Więc nie mówmy też że nic się nie robi w tej kwesti, poprostu trza większy nacisk położyć na miejsca publiczne, masowe. Pozdro

_________________
Ex: Mercedes Benz W123 200D 1979 r.
Poszukiwania właściciela w115:D


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 11, 2007 5:42 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:35 pm
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
W ostatnim MOTORZE jest krotka wzmianka o akcji spolecznej w Warszawie pt: Parkujesz-Zdrapujesz. W skrocie, grupa wolontariuszy z wielkimi czerwonymi naklejkami z napisem "Zablokowalem miejsce osobie niepelnosprawnej" zakleja szyby odpowiednich aut.
Naklejka sklada sie z wielu mniejszych naklejek, wiec cholernie ciezko ja odkleic.
Pozdrawiam!

_________________
Wojtek P. (Borys)
--------------------------------------------------------
'92 MB 124 260E Lalunia - automat, gaz, poducha, elektryka
'94 BMW R1100GS Balbinka, '95 Honda NTV 650 Honoratka, '60 Awo 425S
ex - '88 MB 124 200TD


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 12, 2007 12:53 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:40 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Piastów (Warszawa)
Nilovitz pisze:
tudziez warto wozic na swych autach najklejki "nie zanjmuje niepelnosprawnym miejsc parkingowych, a ty?"

Drugi ciekawy pomysł w tej sprawie. (pierwszy - przypomnę - to fotki wysyłane na Policję z zapytaniem co się w tej sprawie zrobiło)
Proponuję, żeby ktoś ze zdolnościami plastycznymi stworzył jakiś ładny plakacik, tak formatu minimum A-5 i niech każdy z nas wydrukuje takowy i przyklei na szybkach swojego auta. Myślę, że to dobry pomysł. Chyba że widzieliście takie naklejki w sprzedaży, to dajcie znać - ja chętnie kupię i zastosuję w odpowiednim miejscu.

Wojt@s pisze:
trza większy nacisk położyć na miejsca publiczne, masowe

O tym właśnie tu rozprawiamy ;)

Borys pisze:
zakleja szyby odpowiednich aut.

Pomysł ciekawy i na pewno skuteczny, ale ... Czy zgodny z prawem?

_________________
Pozdrawiam - Bartek



MERCEDES-BENZ A 160 CDI 2005r. Jeszcze nie mój.

Mercedes W123 240D 1979r. - do sprzedaży jako dawca.

VW GOLF 1,6 LPG AUTOMAT 3D 1990r. -"CZARNY LOTNIK" - Sprzedany.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 12, 2007 7:48 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 23, 2005 7:44 am
Posty: 1473
Lokalizacja: znienacka
prawda jest taka, wielu tu z nas do tej pory olewalo temat i teraz chca sie wybielic

teraz graja wielkich bohaterow, ktorzy by w mordy dawali za cos takiego, donosy, etc.

ogolnie wszyscy mieli od dawna w nosie (tak samo jak jezdzenie w nocy na halogenach, tez kazdy ma to w nosie - niewaznem, ze kogos oslepia - razi), procz tych co mieli z jakims kalectwem do czynienia poprzez siebie, poprzez bliskich

_________________
mam trocha gratow do MB 123, 116 ;-)

"Szkoda Ziutka. Dobry był z niego herbatnik. Mógł jeszcze pożyć..."


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 12, 2007 7:20 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:40 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Piastów (Warszawa)
Nilovitz masz rację. Ja też jeszcze nie tak dawno swobodnie korzystałem z tych miejsc, w ogóle nie kojarząc tego z faktem, że jeśli zaraz za mną podjedzie ktoś z problemami ruchowymi, to będzie musiał przejść 100, czy 200 metrów, bo ja, bez takich problemów nie miałem ochoty na spacerek, który akurat mi - wyszedłby na zdrowie. Dopiero ostatnia kampania w mediach spowodowała, że zwróciłem na to uwagę. Być może wielu z nas też dopiero teraz zacznie zwracać na to uwagę. Po to są takie kampanie.

_________________
Pozdrawiam - Bartek



MERCEDES-BENZ A 160 CDI 2005r. Jeszcze nie mój.

Mercedes W123 240D 1979r. - do sprzedaży jako dawca.

VW GOLF 1,6 LPG AUTOMAT 3D 1990r. -"CZARNY LOTNIK" - Sprzedany.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lis 15, 2007 9:05 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
Proponuję na brudnym samochodzie na tylnej klapie, zderzaku pisac :
- nie umiem parkowac,
- a niepelnosprawnych mam w dupie
- potrzebuję zawsze 2 miejsc parkingowych
- jestem niepełnosprawny umysłowo
zależnei od humoru ...

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 18, 2007 11:13 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:23 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Witam

Na początek
bartekmw pisze:
A swoją drogą, uważam za szczyt lenistwa i brak szacunku dla języka polskiego, jeśli ktoś nie używa polskich znaków.

Bartku nie każdy ma możliwość używania polskich znaków, są osob które mieszkają za granicą i nie mają polskich znaków. Ja staram się używać ale nie zawsze wszędzie wstawie, nitk z nas nie jest ideałem tak samo jest z orotgrafią, no ja czasem zjadam literki [zlosnik] . Tak od siebie powiem, że lepiej się czyta posty z polskimi znakami :)

Teraz wracając do tematu.
Akcja w mediach na temat parkowania była dobra, część osób uświadomiła sobie problem a część, puste, zakute łby, dalej parkują tam gdzie nie powinni. Osobiście popieram naklejki i fotki wysyłane Policji lub Straży Miejskiej. Ludzie są nieświadomi tego co robią dopuki ich nie spotka nie szczęście i nie staną po drugiej stronie, wtedy im się oczy otworzą. Ja bym poruszył jeszcze jedno blokowanie dojazdu dla służb ratunkowych, ale to już inna bajka.

drwalu pisze:
bo wiem ze w tych miejscach nie ma teoretycznej mozliwosci ze ktos nie bedzie mial gdzie stanac

Byłem dzisiaj w Częstochowie z dziewczyną na zakupach i drwalu wyobraź sobie, że pod Castoramą wszystkie miejsca "specjalne" zajęte a jest ich chyba z 10. Szczerze wątpie w to aby wszystkie 10 samochodów było prowadzone przez osoby niepełnosprawne. Chciałem zrobić foto ale aparat został w domu :(
Pod M1 na 3 miejscach dla niepełnosprawnych stoją dwa auta, kierowcy "sprawni inaczej" ale umysłowo staneli tak, że te 3 miejsca były zajęte prze nich. Okazało się po kilku minutach, że kierowcą jednego z aut był chłopak tak około 20 lat a pasażerką jakaś blond lala, nie wyglądali na niepełnosprawnych a na drugiego mi się nie chciało czekać.
"Pijąc" dalej do Ciebie zanim wjedziesz na to miejsce pomyśl o tym, że za chwilkę ktoś może go bardziej potrzebować.

Na koniec dodam, że od 9 lat mam prawo jazdy, kilkaset tysięcy kilometrów przejechane, przez ten cały okres nie zaparkowałem na zakazie i na miejscu dla osoby niepełnosprawnej i jestem z tego DUMNY. Wole się przespacerować po mieście niż odchudzić portfel o kilkadziesiąt złotych.

Przesyłam pozdrowienia dla tych normalnie i nienormalnie prakujących.

_________________
Opel Corsa A '86 - "Czerwona strzała" - jeszcze się toczy:)
W 124 200 TE '90 - do sprzedania.
Ford Escort 1,8TD '97 - nowa skarbonka:)


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 18, 2007 11:16 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lis 10, 2007 12:32 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Łódź
Panowie dzisiaj byłem na zakupach w centrum handlowym Geant i widze miejsce dla inwalidów, i ktoś naprawde pomyślał, na ziemi było namalowane na każdym stanowisku ( oprócz koperty ) cyt: " zabierasz mi miejsce, to zabierz mi moje kalectwo " i naprawde wszystkie miejsca były wolne, tylko jedno autko stało z naklejką inwalidy.
Więc coś się dzieje:) oby tak dalej

_________________
Ex: Mercedes Benz W123 200D 1979 r.

Poszukiwania właściciela w115:D


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 19, 2007 12:24 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:40 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Piastów (Warszawa)
Przyszła mi właśnie do głowy pewna myśl. Otóż nie wszystkie samochody należące do inwalidów, czy wożące inwalidów, są oznaczone. I teraz tak: Robimy fotkę takiemu, wysyłamy na Policję, po czym Policja faktycznie zajmuje się tą sprawą. Okazuje się, że taki ktoś, z poważnymi problemami ruchowymi musi nagle iść na komisariat i składać wyjaśnienia. Czy w ten sposób nie będziemy Im robić "niedźwiedziej przysługi"? Fakt, że te samochody powinny być odpowiednio oznaczone, ale ... Czy są wszystkie? Należałoby tu rozważyć, czy nie powinniśmy narażać tych, którzy nie oznakowali swych aut odpowiednio, na niepotrzebny kłopot, czy też po prostu należy wyjść z założenia, że powinni odpowiednio oznaczyć swoje auto, wtedy nie będą narażeni na kłopoty. <br>Dodano po 10 minutach.:<br> No i przykładowe zdjęcie (niestety zrobione komórką, w nocy, więc kiepska jakość, ale od tamtej pory wożę ze sobą aparat stale):Wysyłać na Policję?

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam - Bartek



MERCEDES-BENZ A 160 CDI 2005r. Jeszcze nie mój.

Mercedes W123 240D 1979r. - do sprzedaży jako dawca.

VW GOLF 1,6 LPG AUTOMAT 3D 1990r. -"CZARNY LOTNIK" - Sprzedany.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 19, 2007 12:39 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Inwalidztwo ruchowe nie zwalnia od myslenia... slij!!

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 19, 2007 1:08 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:40 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Piastów (Warszawa)
No, to wysłałem.

_________________
Pozdrawiam - Bartek



MERCEDES-BENZ A 160 CDI 2005r. Jeszcze nie mój.

Mercedes W123 240D 1979r. - do sprzedaży jako dawca.

VW GOLF 1,6 LPG AUTOMAT 3D 1990r. -"CZARNY LOTNIK" - Sprzedany.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl