MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw maja 23, 2024 10:22 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr lip 02, 2003 5:35 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Ponieważ chcę wymienić poduszki przedniej belki w W114C, to chciałbym się upewnić, co do wskazanej/polecanej metody. Z niewiadomych względów, Wielka Mądra Książka wydana przez Mercedes Benz: "Service Manual Chassis and Body Series 114/115", nakazuje różne operacje typu odłączenie końcówek drążków od zwrotnicy, zdemontowanie przednich amortyzatorów, zdjęcie i zabezpieczenie tych takich elastycznych końcówek przewodów hamulcowych, nakazują używanie jakiegoś takiego dziwnego urządzenia do podtrzymywania (?) silnika (wygląda jak suwnica), itd. Strasznie skomplikowane...

Natomiast, na chłopski rozum, czy dobrze sobie wyobrażam, że wystarczy unieść samochód (nie na kołach), podeprzeć lewy/prawy dolny wahacz, odkręcić 2 śruby przechodzące przez te gumowe poduszki (z jednej strony), podeprzeć jakimś patentem jedną z tych poduszek i delikatnie opuścić podporę dolnego wahacza (kilka cm). Cała strona powinna (???) wtedy delikatnie się obniżyć pod własnym ciężarem. Wtedy (chyba) patent podpierający (na sztywno) tę poduszkę wypchnie starą poduszkę do góry nad obniżoną belkę. Włożyć nową poduszkę, podnieść konstrukcję do góry, wpychając nową poduszkę na swoje miejsce. Potem to samo w przypadku drugiej poduszki tej strony i później powtórzyć dla przeciwległej strony belki.

Czy to ma sens? Ponieważ jestem częściowo na bakier z "wyobraźnią techniczną", liczę się z możliwością, że w tym myśleniu popełniam jakiś elementarny błąd :-) [zlosnik]

Będę wdzięczny za komentarze i przepraszam za długi post.

Pozdrawiam!

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lip 03, 2003 2:35 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz paź 13, 2002 5:09 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Śląsk
myślenie bardzo dobre. sam też tak wymieniałem. musisz jednak odkręcić amortyzator, zacisk, i łączenie stabilizatora do podłużnicy. ja napierw odłączyłem wszystkie te rzeczy, podparłem wahacz, odkręciłem belkę od podłużnicy i podnosłem wóz. robiłem to stronami, choć całą belkę też już wymieniałem. nadmienię tylko że posiadam jeszcze wszystkie palce
pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl