MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 11:22 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr sie 25, 2010 10:41 am 
W Kotlinie Jeleniogórskiej nie ma autostrad, nasze gwiazdy będą generalnie dusić się na 3 biegu, dlatego w ramach odpuszczania silnikom proponuję przegonić auta na dłuższej trasie. Długo się zastanawiałem po tym jak dowiedziałem się, że z Sycylii nici, i co obrócę globusem Europy to wypada mi Azja. Więc nazwę to może Asia-Trophy, choć Azji byłoby tylko przejazd na drugą stronę mostu w Istambule, ale droga tam przez Przemyśl, Ustrzyki, Morze Czarne, powrotna przez Kotor, Zadar, Krk i Plitvice. okres od 7 do 17 września z marginesem 4 dni w każdą stronę.


Na górę
   
Post: śr sie 25, 2010 11:16 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
Bodziu jak juz bedziesz w Kotorze to poswiec ten margines na reszte Czarnogory, nie bedziesz zalowal......Lovcen, Stari Bar, Budva, Tara... a Krk sobie odpusc...

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10


Na górę
Post: czw sie 26, 2010 1:04 am 
Proszę o więcej porad. Co prawda byłem tam już kilka razy, ale:
- na pewno mnóstwo przegapiłem,
- na pewno liczę na wsparcie - w sensie, że ze 2, może 3 auta.


Na górę
   
Post: czw sie 26, 2010 8:09 am 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
No to jeszcze objedz Jezioro Szkoderskie, u gory Albania z jej kontrastami i starymi mercedesami a ze strony Montenegro swietna widokowa lekko gorzysta trasa-dobre przygotowanie do rajdu:)
pozdr M

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10


Na górę
Post: czw sie 26, 2010 9:16 am 
W Albanii nie ma już starych mercedesów, Shkoder zaliczyłem, ale to nie jest trasa na przegonienie a na przetestowanie silnika z hamulcami, przy niej rajd jeleniogórski to wyprawa do kiosku po zapałki. Że przypomnę http://www.Turko.pl/antyki a szczególnie http://turko.pl/antyki/an053.htm


Na górę
   
Post: czw sie 26, 2010 9:32 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 06, 2009 11:51 am
Posty: 75
Lokalizacja: Boernerowo
piękne zdjęcia! 3mam kciuki za udaną, planowaną wyprawę:)

_________________
MB W123 300D TurboDiesel "82 USA
Fancuski przestrzenny plastik 2000E "97 EU


Na górę
Post: czw sie 26, 2010 10:04 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
Bodzio pisze:
W Albanii nie ma już starych mercedesów, Shkoder zaliczyłem, ale to nie jest trasa na przegonienie a na przetestowanie silnika z hamulcami, przy niej rajd jeleniogórski to wyprawa do kiosku po zapałki.

3 lata temu jeszcze bylo ich na drogach mnostwo...
nie mowie o drodze w Albanii tylko po drugiej stronie Jeziora Szkoderskiego czyli juz w Czarnogorze, jest troche gorskich zakretow i piekne widoki...
fajne fotki, odżywaja wspomnienia, nawet z Meteorow Olimpu i Leptokarii, podroz chyba w strasznym tempie, sadzac z dat i kolejnosci zdjec
a jak chcesz w Czarnogorze potestowac hamulce wjedz na Lovcen, przy ladnej pogodzie widac nawet Wlochy, o ile dobrze pamietam to jest na ok 1600 m npm
juz zazdroszcze tego przedrajdu:))

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10


Na górę
Post: czw sie 26, 2010 10:19 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Tak, tak. Będąc w Czarnogórze obowiązkowymi wyprawami są objazd Jeziora Szkoderskiego przez Albanię zaczynając i kończąc w Virpazar (najlepiej zgodnie z ruchem wskazówek zegara) oraz wjazd na Lovcen od strony Cetinje z popołudniowym zjazdem w kierunki Kotoru. Widoki i wrażenia zapewnione. Na obydwu szlakach mogę polecić dobre knajpy.

Mam również prośbę. Czy możesz mi kupić album Montenegro - dokładnie taki, jak na załączonym obrazku, ale w wersji anglojęzycznej? Będę zobowiązany.

Ukłony


Załączniki:
montenegro.jpg
montenegro.jpg [ 33.72 KiB | Przejrzano 3936 razy ]

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18
Na górę
Post: pt sie 27, 2010 11:18 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 27, 2005 12:43 pm
Posty: 1646
Lokalizacja: wawa / okolice
Bodziu, moje wstępne obliczenia pokazują ok. 4500 km. To dosyć dużo jak na 10 dni. Masz plan gdzie zostać dłuższą chwilę a co szybko przejechać? Zwiedzać miasta, czy wpaść na starówkę wypić kawę i odhaczyć?

_________________
[b]116 280S / 673 + 303[/b]
Turchese Farfalla - 126 '77
miejski cruiser na pedały - UNION '80


Na górę
Post: pt sie 27, 2010 2:53 pm 
Obrazek


Na górę
   
Post: pt sie 27, 2010 3:07 pm 
Są 4 dni ostre: przez Polskę (700), Rumunię (800), Austrię (600) i Niemcy (750), ale poprzedzone i następnięte przez luźne dni zwiedzaniowe. Reszta to 3000 km w ciągu 8 dni czyli poniżej 400 km dziennie, luzik, guzik.

W sumie 12 dni, 11 noclegów "w świecie", chyba, że gdzieś nam się spodoba i zostaniemy na kilka dni.

Atrakcje: Morze Czarne (może delta Dunaju, na pewno nie Odessa, stare kurorty: Konstanta, Varna, Pomorje), Istambuł (nocleg, może dwa), Północna Grecja (Thessaloniki), Jezioro Shkoderskie, Zatoka Kotorska, Trogir, Skradin (wodospady), Plitvica (niech się Krk schowa), Salzburg (Alpy od południa), Starnberg (obiad u Chińczyka), Munchen (flomarkt i uzupełnienie zapasów do lodówki).

W porównaniu z zeszłoroczną to ta jest 2 razy krótsza. tylko 5800 km, z czego połowa to autostrady.

Przewidywany koszt to 5 tys od auta, ktoś się podłącza ? Zaczynamy od Częstochowy i nie od klubów a od mszy porannej na Jasnej Górze. Bozia lubi wariatów.

Po drodze jest kilka IMAXów (to info dla Króla Złotego MI).

Start spokojnie 4 września rano, po drodze ślub kolegi, a potem już z górki, powrót około 17 września.


Na górę
   
Post: pt sie 27, 2010 8:42 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
ciekawa trasa....do zrobienia tyle ze troche przelotowa i wiekszosc w aucie..
ale radze Ci zostan troche w Czarnogorze, ale pojedz w glab kraju, a do Zatoki Kotorskiej zjedz z gory..to takie drogi i takie widoki


Załączniki:
droga do Kotoru.JPG
droga do Kotoru.JPG [ 783.95 KiB | Przejrzano 3852 razy ]
droga do kotoru3.JPG
droga do kotoru3.JPG [ 50 KiB | Przejrzano 3852 razy ]

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10
Na górę
Post: sob sie 28, 2010 12:10 am 
W Chorwacji i Czarnogórze wszystkie widoki są takie i wszystkie drogi "z góry do zatoki" tak wyglądają, i wszędzie można posiedzieć dłużej, albo pojeździć dłużej (to wolę), albo popływać (o to to to lubię najbardziej) dlatego następny zlot proponuję poprzedzić wypadem w kilka aut na żagle do Chorwacji i popływać po wyspach, urokliwa błekitna grota, Trogir z wody wygląda 1000 razy lepiej, a w Kaprije to na kotwicę dowożą pizzę, więc plan mi się ugruntowuje.
Jak dobrze pójdzie to w listopadzie popływamy po Kotorskiej łódką. Tylko kochane pieniążki jakby tak z nieba (z Nieba)... Dlatego zaczynamy od Częstochowy.

A Chorwacja i Montenegro z perspektywy żaby wygląda tak: http://www.Turko.pl/hr


Na górę
   
Post: czw wrz 09, 2010 9:08 pm 
Pozdrowionka z Istambułu.


Na górę
   
Post: czw wrz 09, 2010 9:11 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
Bodzio pisze:
Pozdrowionka z Istambułu.

tylko tyle?:))
jak trasa, auto, przygody?
pozdr M

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl