MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz cze 16, 2024 11:00 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lut 28, 2010 5:30 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 28, 2010 5:26 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Rydułtowy
Cześć Wam!
Potrzebuje schematu okablowania gniazda stacyjki, bo podczas jej demontażu wyjąłem wieko gniazda i piny mogły się wymieszać, teraz ledwo po wpięciu wtyczki od razu uruchamia się rozrusznik. Może poknociłem coś w samej stacyjce jakoś źle ją wpiąłem. Co robić?

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 17:24 ]
Czy istnieje jakiś związek stacyjki z SRS??? Mam wyjętą poduszkę powietrzną i zdjętą kierownicę, cały czas paliła się kontrolka RS po odpaleniu samochodu puścił mi się dym z pod złotej skrzyneczki z napisem SRS-RS i kontrolka się nie świeci, szlak trafił SRS dlaczego???

Metodą eliminacji pinów doszedłem który w odpowiedniej pozycji na którym pinie powinien działać, czyli np znalazłem kabel odpowiedzialny za uruchomienie pompy paliwa i podpiąłem go na pinie kiedy położenie kluczyka znajdowało się w pozycji drugiej. Niestety po podpięciu 4 kabli (dwa grube czerwone chyba z prądem, jeden biało czarny-pompa paliwa, i niebieski podwójny-rozrusznik) brakło mi pomysłów na pozostałe 3.

Kto mi powie które poszczególne pozycje kluczyka są odpowiedzialne za jakie skutki?

Pozycja I -odblokowanie kierownicy,prąd w całym aucie(szyby, dach,itd)? Ja mam prąd w aucie kiedy kluczyki mam w ręce mogę to jakoś zmienić??? Tak by prąd znajdował się w poszczególnych elementach dopiero po przełączeniu na pierwsza pozycje.
Pozycja II -pompa paliwa
Pozycja III -rozruch.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lut 28, 2010 7:13 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr lut 04, 2004 12:38 am
Posty: 2215
Lokalizacja: Limerick
O.K. - nie mam w tej chwili schematu, ale można dojśc do tego na piechotę
30 - są dwie takie dziury, na pewno dwa czerwone
50 - rozrusznik. Na pewno fiolet
P30 - cienki (jest jeden)
15 - zapłon. Wykorzystaj jeden czerwony, i zwierając pozostałe po kolei do czerwonego znajdź ten, który zapali kontrolki na liczniku.
15X - dmuchawa. Jak wyżej: znajdź kabel któy załącza dmuchawę i wetknij go w dziurę 15X
15R - radio. Jak wyżej: znajdź kabel, który po zwarciu z czerwonym załączy radio, wycieraczkę, oświetlenie schowka i zapalniczkę.
I to wszystko...

_________________
W203 Kompressor


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lut 28, 2010 9:28 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 28, 2010 5:26 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Rydułtowy
Wielkie dzięki Gerii, a tak między nami to robię juz malutkie raczkowane kroczki ku poznaniu elektryki w moim aucie... Zakupiłem swój pierwszy miernik :), nie do końca wiem jeszcze jak z niego korzystać, ale to kwestia czasu :P.
Ten SRS załatwiłem na AMEN? Nawet nie wiem jak, odpalałem samochód kilka razy wcześniej ze zdjętą kierownicą i nic prócz zaświeconej kontrolki się nie działo? Istnieje możliwość naprawy czy bezwzględnie trzeba wymienić sterownik?

Pozdrawiam

_________________
Mercedesem jadę w świat, każdy w nim to mój jest brat.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl