MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest śr cze 05, 2024 5:26 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 260E
Post: pn sty 27, 2003 12:38 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 27, 2003 12:32 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Chorzów
Witam

mam pytanie czy każdy mercedes 124 posiadał termometr zewnętrzny ?
na tablicy mam wyświetlacz ale on nie świeci więc nie wiem czy to tylko atrapa :)
i czy obok lusterka w środku powinna się oświecać kontrolka niezapiętych pasów ?
jak to sprawdzić ???

może kotś posiada schemat elektryczny do 260E z 1990 roku


Pozdrawiam


jeszcze jedno lampki w środku auta nie reagują na włączanie i wyłączanie gdy się siedzi w środku i drzwi są zamknięte, ale jak się otworzy drzwi to wszystko jest ok , można przełączać po kolei - co może byc tego przyczyną ???


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 27, 2003 5:39 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 10, 2002 11:24 am
Posty: 45
Lokalizacja: Kępno
U mnie było odwrotnie ,nie reagowały na otwieranie drzwi ,jednak świeciły gdy sie je zapaliło tym przełączniczkiem na dachu koło przedniej szyby.
Po prostu podważ lekko śrubokrętem całą lampkę ,wyciągnij ją i sprawdź czy może któraś blaszka przy tym przełączniku nie jest za mało lub za bardzo podgięta...bo prąd raczej tam dochodzi,więc myślę że dasz sobie radę.

A co do termometra to w moim mesiu też jest tak :
-niekiedy nie pokazuje nic tak jak u Ciebie
-a niekiedy z początku pokazuje -38 i idzie sobie z predkością ok. jednego stopnia na sekundę w górę -37, -36, -35 itd aż do mniej więcej -20, -19 po czym zostaje już na tych -20 lub zanika całkowicie ...Dla mnie to CZARY MARY więc go nawet nie ruszam

_________________
Krzysiek
W 126 280 SE , 1985 rok
jasne sreberko
automat
www.126sec.prv.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 27, 2003 7:38 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 27, 2003 12:32 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Chorzów
ok dzięki
jutro się z tym pobawię

jednak wolałbym aby działało wszystko tak jak powinno w MB :)


Na górę
 Tytuł: Re: 260E
Post: pn sty 27, 2003 7:51 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Neil pisze:
Witam

mam pytanie czy każdy mercedes 124 posiadał termometr zewnętrzny ?
na tablicy mam wyświetlacz ale on nie świeci więc nie wiem czy to tylko atrapa :)
i czy obok lusterka w środku powinna się oświecać kontrolka niezapiętych pasów ?
jak to sprawdzić ???

może kotś posiada schemat elektryczny do 260E z 1990 roku


Pozdrawiam


jeszcze jedno lampki w środku auta nie reagują na włączanie i wyłączanie gdy się siedzi w środku i drzwi są zamknięte, ale jak się otworzy drzwi to wszystko jest ok , można przełączać po kolei - co może byc tego przyczyną ???


Witaj!

Nie, nie każdy W124 posiadał termometr na wyposażeniu, natomiast każdy posiadał wyświetlacz. Jeśli nic sie na nim nie świeci, to znaczy, że nie masz lub masz uszkodzony [zlosnik]. Ja u siebie nie mam. Zastanawiałem się czy dokupic moduł, ale cena była jakas monstrualna.

Kontrolka pasów zapala sie przy każdym otworzeniu drzwi, pulsuje kilka sekund i gaśnie - nie ma nic wspólnego z faktycznym stanem zapięcia pasów.

Lampka wewnętrzna w przedniej części ma 4 pozycje ustawienia. Są to w kolejności od przedniej szyby:
1) tylko przy otwartych przednich drzwiach,
2) wyłączone,
3) włączona na stałe lampka dla pasażera (mała do czytania),
4) włączone całe oświetlenie (mała i duża lampka razem).

Lampka nad tylną kanapą zapala się tylko przy otwartych tylnych drzwiach lub z konsoli środkowej (przycisk poprawej stronie).

Jeśli masz tylne boczne lampki do czytania, to odpalane sa tylko przez znajdujące się przy nich przyciski.

Sprawdź, czy gdzieś cos nie zwiera. Myslę, że warto pomajstrować przy wyłącznikach drzwiowych - raczej tam należy szukać przyczyny Twojej usterki.

Pozdrawiam

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl