MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://forum.w114-115.org.pl/

w126... 3.8 szybsze od 5.0 :/
https://forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=13123
Strona 1 z 1

Autor:  Kiler [ pn lip 04, 2005 6:58 pm ]
Tytuł:  w126... 3.8 szybsze od 5.0 :/

ostatnio rozglądam sie za w126 ...
W związku z dużą liczbą sprowadzonych samochodow jest co oglądać i tak też robię, oglądam ... (większość raczej pierwsza seria, rok produkcji do 85roku ze względu na cene zakupu)

Ostatnio jeździłem 3.8 z wtryskiem gazu (przebieg około 300tkm) :o i wrażenia bardzo pozytywne, auto równo chodzi, nie szarpie, nie dusi sie itd... bardzo dobrze wkręca sie na obroty itd... jak to V8 [zlosnik]

Dziś przejechałem się 5.0 na benzynie z przebiegiem 150tkm(podobno), bez żadnych gazociągów i mam mieszane uczucia, samochód chodził równo, płynnie itd., żadnych stuków,wszystko cacy, poza dziwnie sztywnym zawieszeniem :roll: , i silnikiem który jakby miał odłączone 4 cylindry :x , słabo się wkręcał, nie ciągnął tak dobrze jak wcześniej oglądane 3.8 :o
i mimo ,że nie było w nim gazu zdecydowanie był wolniejszy od tego ze słabszym silnikiem , instalacją gazową i dużo wiekszym przebiegiem.

Co jest grane ?
Na co bardziej zwrócić uwagę ?

Autor:  Bukol [ pn lip 04, 2005 7:43 pm ]
Tytuł:  Re: w126... 3.8 szybsze od 5.0 :/

Kiler pisze:
Co jest grane ?
Na co bardziej zwrócić uwagę ?


Ano na to, że W126 20 letni z przebiegiem 150k km powinien kosztować 30tyś i być jak nowy. Osobiście nie wierzę w takie przebiegi, zwłaszcza w samochodach sprowadzonych do Polski. Ceny za jakie są sprzedawane sugerują ceny zakupu nie większe niż 500-1000Eu. 500-tka o której piszesz może mieć znacznie (kilkukrotnie) większy przebieg - i tak będzie równo chodzić. Radzę, abyś spokojnie obejżał kilka 126 za 30tyś i więcej aby mieć porównanie, a potem oglądaj takie za 10-15 i coś wybierz. Raczej licz się z przebiegami 300-500tyś km.

Autor:  GrześMoto [ wt lip 05, 2005 11:22 pm ]
Tytuł: 

Mój kolega ma S 500 i nie narzeka na "słabość" auta. Pali gumy ostro a na autostradzie popyla sobie ponad 200km/h dla niego to norma. Nie wypowiadam sie na ten temat co on robi, to jego życie nie moje... Ale poza tym różnica w mocy jest nie wielka pomiędzy 3.8 a 5.0l.


Bukol pisze:
Osobiście nie wierzę w takie przebiegi, zwłaszcza w samochodach sprowadzonych do Polski. Ceny za jakie są sprzedawane sugerują ceny zakupu nie większe niż 500-1000Eu.

Ceny są tylko sugerowane, i pisze się takie aby były niskie opłaty. W rzeczywistości nie masz ok 2000Euro tonie masz nawet po co sie wybierać po takie auto do Niemiec, chyba że chcesz jakiś "śrót" kupić. Co do przebiegu to częściowo zgadzam sie z tym że są cofane (szczególnie jak są przywożone na handel). Najlepiej kupować z książką serwisową lub aktualnymi serwisami. (ja jak kupowałem z Niemczech to miałem orginalny przebieg 205 tyś km. oraz kartki z serwisu Mercedesa z Niemczech)

Autor:  Bukol [ śr lip 06, 2005 7:36 pm ]
Tytuł: 

GrześMoto pisze:
Bukol pisze:
Osobiście nie wierzę w takie przebiegi, zwłaszcza w samochodach sprowadzonych do Polski. Ceny za jakie są sprzedawane sugerują ceny zakupu nie większe niż 500-1000Eu.

Ceny są tylko sugerowane, i pisze się takie aby były niskie opłaty. W rzeczywistości nie masz ok 2000Euro tonie masz nawet po co sie wybierać po takie auto do Niemiec, chyba że chcesz jakiś "śrót" kupić.


Właśnie o tym pisałem, tylko mnie nie zrozumiałeś. 126 oferowane u nas oscyluje w granicach 8000 - 12000zł, czyli w Niemczech nie mogły być droższe niż 500-1000Eu. Za takie pieniądze kupi się szrot. Auto które w DE kosztuje 2000Eu to też nie ideał, ale u nas po opłatach, kosztach przywozu i z zyskiem sprzedawcy musi wyjść 18000 - 20000tyś. Wnioski są jednoznaczne.

Autor:  laudan [ czw lip 07, 2005 12:19 am ]
Tytuł: 

GrześMoto pisze:
Najlepiej kupować z książką serwisową lub aktualnymi serwisami.


Widzialem w DE mase podrobionych ksiazek serwisowych [szalone] Kiedys mnie zastanawialo dlaczego osiagaja one dosc wysokie ceny na ebuyu.

Autor:  Marcin S [ czw lip 07, 2005 12:05 pm ]
Tytuł: 

laudan pisze:
GrześMoto pisze:
Najlepiej kupować z książką serwisową lub aktualnymi serwisami.


Widzialem w DE mase podrobionych ksiazek serwisowych [szalone] Kiedys mnie zastanawialo dlaczego osiagaja one dosc wysokie ceny na ebuyu.


:bujakx: , "nasi" chyba jeszcze nei podchwycili tematu, bo zaraz na allegro będa nowiutko drukowane oczywiście oryginalne książki, + za dodatkowa opłatą moga być z wpisami, pieczatkami i uzypełnione... w sposob "fachowy", i gratis w promocji : postarzanie :dobrzex:
i będziemy mieli w PL wszystkie MB z papierami salonowymi, i najmniejszymi udokumentowanymi przebiegami na świecie [zlosnik]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/