MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz cze 16, 2024 8:40 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pn mar 18, 2002 1:19 pm 
Witam wszystkich kompetentnych i pozostałych
Jestem szczęśliwym posiadaczem MB od 1 lutego 2002 i od razu rozpocząłem jego rekonstrukcję. Miałbym wiele pytań ale teraz sen mój zakłócony jest bałaganem jaki panował (panuje) w instalacji obiegu chłodziwa. Poprzedni właściciel nabroił równo, nawsadzał różnych wynalazków a ja je chce wyp....ć i zrobić z tym porządek. W obiegu znajduje się pompka elektryczna, która kieruje ciepły płyn chłodniczy do nagrzewnicy. POSZUKUJE w miarę dokładnego schematu, zadowolę się nawet dobrym zdjęciem tego obszaru pod maską. Przeglądając dokumentacje zawarte tu nie znalazłem niestety tego co mnie interesuje.
Jest to MB W116 300SD (turbodisel, klima, automat, itd).
Robert_G


Na górę
   
 Tytuł:
Post: wt mar 19, 2002 10:25 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 25, 2002 1:00 am
Posty: 370
Lokalizacja: Michałowice /k Warszawy
Nie bardzo wiem czy masz to orginalne czy ktoś to ustrojstwo założył sam. Ja widziałem taki patent w W123 gdzie elektryk samochodowy który był właścicielem pojazdu założył sobie coś takiego. Było to sprzęgniete z 1 biegiem dmuchawy i dawało tyle, że w zimę po wyłączeniu silnika i włączeniu tej pompki w samochodzie jeszcze przez jakieś 1,5 do 2 godzin było nawet ciepło. Jednak trzeba mieć dobry akumulator [zlosniki]
PS. Jednak osobiście nie słyszałem o takim patencie jak Webasto w Mercu z silnikiem diesla [smutne]

_________________
Jest gwiazda jest jazda [zlosliwy]

W123 230E '82 "Vanishing Point"


Na górę
 Tytuł:
Post: wt mar 19, 2002 10:59 am 
to nie to o czym piszesz. Opisze zagadnienie inaczej:
w dziale 'eksploatacja i naprawa/układ chłodzenia silnika/Zabiegi obsługowe przy układzie chłodzenia silnika/wymiana czynnika chłodniczego/napełnianie płynem chłodzącym' jest na końcu UWAGA mowa o "Samochody z klimatyzacją posiadają dodatkową pompę elektryczną w obiegu ogrzewania" i to o nią mi chodzi. Jak ma dokładnie wyglądać jej podłączenie?


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl