MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://forum.w114-115.org.pl/

Potrzebne numery łożysk alternatora
https://forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=24&t=24965
Strona 1 z 1

Autor:  Marv [ ndz kwie 01, 2007 12:37 am ]
Tytuł:  Potrzebne numery łożysk alternatora

Witam

przyszedł czas na wymianę i potrzebuję numery łożysk do alternatora do mojej coupe z M110, w ASO odziwo pomocni nie byli :/

z góry dzięki dla Wybawcy ;)

Autor:  *beczka* [ ndz kwie 01, 2007 7:20 am ]
Tytuł: 

Cześć. Symbole łożysk to 6203 i 6201. Najlepiej kup FAG lub SKF obustronnie kryte plastikiem. Są droższe od np. CX , ale na dłużej będziesz miał spokój. Robiłem taką operację w mojej poprzedniej trzysetce , w M110 na 99% jest to samo , tam też siedzi alternator Boscha.

Autor:  Marv [ ndz kwie 01, 2007 11:51 am ]
Tytuł: 

zgadza sie alternator Boscha no i numery brzmia znajomo do tego co niektorzy zgadaywali :) Oczywiscie wole polozyc troche wiecej za pewne SKFy niz wymienic na jakies inne badziewie i po kilku miesiacach znowu slyszec szemranie kulek.

dzieki za pomoc (Y)

pozdrawiam

Autor:  pstroket [ pn kwie 02, 2007 8:17 am ]
Tytuł: 

Z łożyskami różnie bywa- u mnie w alternatorze z 300D większe łożysko ma oznaczenie 6303 ( alternator Bosch ) Nerwa kiedyś miałem niezłego, jak wydłubałem to łożysko i okazało się, że kupiłem niewłaściwe. Najpierw sprawdź, a potem kupuj. Oczywiście jak zamierzasz robić sam, to radzę zaopatrzyć się w odklejacz do łożysk. Wcale lekko nie chcą zleźć stare łożyska, a operacja młotkiem może przynieść więcej strat, niż pożytku
Pozdrawiam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/