MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://forum.w114-115.org.pl/

[W123] czy w gazniku jest olej?
https://forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=24&t=17594
Strona 1 z 2

Autor:  BamBam [ czw mar 09, 2006 4:57 pm ]
Tytuł:  [W123] czy w gazniku jest olej?

nigdy nie mialem gaznikowego auta, a teraz mi tu kolega mowi, ze w mojej czekoladce trzeba sprawdzic olej w gazniku (stromberg 175)? Jezeli tak jest, to jaki i ile go powinno byc i jak sie to sprawdza??

Autor:  stanleym126 [ czw mar 09, 2006 5:51 pm ]
Tytuł:  Re: [123] czy w gazniku jest olej?

BamBam pisze:
nigdy nie mialem gaznikowego auta, a teraz mi tu kolega mowi, ze w mojej czekoladce trzeba sprawdzic olej w gazniku (stromberg 175)? Jezeli tak jest, to jaki i ile go powinno byc i jak sie to sprawdza??


O czymś takim po raz pierwszy słyszę.Niech ten kolega pokaże to miejsce.Może chodzi o jakis starszy model z filrem powietrza olejowym.

Autor:  runcajs [ czw mar 09, 2006 6:53 pm ]
Tytuł: 

trzeba trzeba. odkrecasz czerwony korek na osłonie gażnika na górze i powinien tam być olej. zazwyczaj leje sie tam cerwonego ATF

Autor:  pszamrej [ czw mar 09, 2006 6:58 pm ]
Tytuł: 

dodam jeszcze ze olej uzupelnia sie do poziomu dolu gwintu nakretki

Autor:  Elwood BLUES MOBIL [ czw mar 09, 2006 7:47 pm ]
Tytuł: 

Cytuj:
odkrecasz czerwony korek na osłonie gażnika na górze


albo żółty koreczek z napisem "special oil"

Autor:  adi [ czw mar 09, 2006 7:56 pm ]
Tytuł: 

Obrazek
Numer 4 na rysunku to ten korek.

Autor:  Bukol [ czw mar 09, 2006 7:58 pm ]
Tytuł: 

Ano jak wyżej koledzy pisali. Też kiedyś się nie mogłem nadziwi, po co olej w gaźniku?

Autor:  BamBam [ pt mar 10, 2006 2:13 pm ]
Tytuł: 

dzieki chlopaki :)

Autor:  roadrunner [ pt mar 10, 2006 2:44 pm ]
Tytuł: 

Bukol pisze:
Też kiedyś się nie mogłem nadziwi, po co olej w gaźniku

Przecież wiadomo - kto smaruje ten jedzie [zlosnik] . Ile ciekawych rzeczy może sie czlowiek dowiedzieć jakby mi ktos powiedzial o oleju w gaźniku to bym go wyśmiał. Jakość i zakres wiedzy użytkownikow forum idzie wgóre to cieszy.

Autor:  runcajs [ pt mar 10, 2006 4:17 pm ]
Tytuł: 

poki nie kupiłem beczki z takim gaźnikiem to tez bym sie nie spodziewał ze może być cos takiego jak olej w gaźniku :). a jest on tam po to że w gaźniku jest membranka która musi być nasączona olejem bo inaczej sie niszczy.

Autor:  Witek [ pt mar 10, 2006 6:20 pm ]
Tytuł: 

BamBam pisze:
a teraz mi tu kolega mowi

Polecam lekture w archiwum forum na temat stromberga, kilka razy poruszaliśmy ten temat.

Autor:  damian [ pt mar 10, 2006 11:22 pm ]
Tytuł: 

runcajs pisze:
poki nie kupiłem beczki z takim gaźnikiem to tez bym sie nie spodziewał ze może być cos takiego jak olej w gaźniku :). a jest on tam po to że w gaźniku jest membranka która musi być nasączona olejem bo inaczej sie niszczy.


Chyba nie do końca ma nasączać membrankę. Gumową? Chyba szybciej ją rozpuści niż nasączy [zlosnik] . Olej jest głównie po to aby "hamować" unoszenie się tego dużego tłoczyska co go widać w gardzieli (gaźnik stałociśnieniowy). Zauważ że podnieść go palcem jest dość ciężko a opada w dół szybko. Olej działa tak jak olej w amortyzatorze hydraulicznym - stwarza opór. A że do tego conieco posmaruje przy okazji.... [oczko]

Autor:  adi [ pt mar 10, 2006 11:58 pm ]
Tytuł: 

A ów tłoczek to numer 10 na rysunku:
Obrazek

Autor:  Miron [ sob mar 11, 2006 9:47 am ]
Tytuł: 

No co do lania oleju przez korek , to ja sie popisałem tak u mechanika który na mercedesach zjadł zęby , jak kazał mi nalać oleju a ja zabrałem sie do odkrecania korka to mało mnie nie zjadł. Oczywiście tam sie tylko uzupełnia olej , trzeba odkrecic pokrywke , na rys.pierwszym Adiego nr 4 , potem napać olej do tłoczka membrany przepystnicy rys. nr 2 element 57 . Jest zabezpieczony zawleczką . Olej uzupełnia sie przez korek tylko wtedy gdy jest regularnie sprawdzany, jezeli nie ma pewności to proponuje nalac bezpośrednio do tłoczka i uzupełnić w zbiorniczku.

Autor:  Witek [ sob mar 11, 2006 8:24 pm ]
Tytuł: 

Miron pisze:
potem nalać olej do tłoczka membrany przepystnicy rys. nr 2 element 57 . Jest zabezpieczony zawleczką


Możesz to napisać jaśniej, nic nie rozumiem z twojej instrukcji, prawdopodobnie jest cenna.

Mi ktoś powiedział ze olej leje sie przez koreczek do poziomu gwintu, a nadmiar ucieka przez specjalny otwór wewnątrz gaźnika do gardzieli.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/