MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://forum.w114-115.org.pl/

Pompka spryskiwacza W115 1970'
https://forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=22&t=29868
Strona 1 z 1

Autor:  swiatass [ śr lis 14, 2007 4:54 pm ]
Tytuł:  Pompka spryskiwacza W115 1970'

Witam serdecznie !

Niedawno zakupiłem kolejnego MB do remontu , rodzina już na to patrzeć nie może ale co tam pasja najważniejsza :)

Mam problem z podłączeniem pompki spryskiwacza w mojej 115.
Sprysiwacz jest starego typu (dla mnie musi wszystko być oryginalne więc nie ma mowy o przeróbkach) i troche poprzedni właściciel pokombinował i nie moge dojść do ładu.

W podłodze jest pedał pompowani a od niego odchodzi 1 rurka która daje ciśnienie z pompki. Dalej w komorze sielnika jest zbiorniczek na wodę z jedną dziurką przy "korku".. To tyle.

Jeżeli ktoś mógłby mi wyjaśnić na jakiej zasadzie działa ten sprysiwacz , jakie połączenia , gdzie wężyki poprowadzić byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Autor:  t.king [ śr lis 14, 2007 7:58 pm ]
Tytuł: 

swiatass pisze:
Mam problem z podłączeniem pompki spryskiwacza w mojej 115.

chciałbym mieć tylko taki problem [zlosnik]

p.s. pokaż zdjęcia swoich gwiazdek

Autor:  kielbik [ śr lis 14, 2007 11:22 pm ]
Tytuł: 

Ten przewod ze zbiornika do pedalu/pompy to jest przewod, ktorym plyn jest zasysany i tloczony do spryskiwaczy. Od zbiornika powinien odchodzic jeszcze jeden przewod, ktory biegnie do dysz spryskiwaczy.
Jak naciskasz pompke to plyn tloczony jest z pompki do spryskiwaczy a gdy pedal wraca do polozenia spoczynkowego to do pompy zasysany jest plyn ze zbiornika. Zawor zwrotny w rozdzielaczu wystajacym z korka zbiornika zapobiega wtloczeniu plynu z powrotem do zbiornika. Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem? [zlosnik]. Na wszelki wypadek jeszcze rysunek pogladowy:
Obrazek
Pedal jest jednoczesnie wlacznikiem elektrycznym i uruchamia wycieraczki.

Autor:  filippo [ czw lis 15, 2007 9:39 am ]
Tytuł: 

Powiedz mi Kiełbiku czy były różnice pomiedzy seriami bo ja mam zupełnie inaczej. Wprawdzie moja Madame to I seria ale sama jej końcówka więc i elementów II kilka. U mnie wężyk idzie od pompki do trójnika z którego rurki odchodzą do zbiorniczka ale jego dolnego ujścia i do dysz. To co na rysunku oznaczone jest nr 21 nie miałoby szans zmieścić się pod maską bo już w tej chwili w wygłuszeniu mam odbity ten dziurkowany korek z logo VDO.
Nadmieniam, że też miałem rzeźbę ale nie dawno zdobyłem zbiornik i zrobiłem z tym porządek. Szczerze powiem, że nie wiem czy podłączyłem to tak jak powinno być ale wszystko działa w sumie jak należy a jedyny problem to to, że coś chyba z półką akumulatora jest źle bo mi się aku nie mieści teraz:P

Autor:  Robert Belzyt [ czw lis 15, 2007 12:31 pm ]
Tytuł: 

U mnie zawór zwrotny zamontowany jest na ścianie grodziowej w okolicy serwa i połączony ze zbiornikiem przy pomocy wężyka.

Autor:  swiatass [ wt lis 20, 2007 10:23 am ]
Tytuł: 

Dzięki wielkie za pomoc Panowie , poradziłem sobie już z nim z Waszą pomocą.
Szkoda że już tak zimno się robi i skarby trzeba chować do garażów :(

Niestety na kompie w pracy nie mam fotosów wszystkich gwiazdek , zdążyłęm tylko zrobić zdjęcie telefonem tej najmłodszej :)

http://www.w114-115.org.pl/forum/img01/ ... C00531.jpg

Autor:  Pioterek [ wt lis 20, 2007 8:37 pm ]
Tytuł: 

Witam,

Temat już kilka razy poruszany, pisałem dużo o zasadzie działania TUTAJ

Co do wątpliwości Filippo: z własnych obserwacji wiem, że w 2 serii zbiorniczek jest większy i wyższy. Dlatego może Ci się słabo mieścić obok akumulatora, do tego zaworek spryskiwaczy jest na ścianie grodziowej, a nie na zbiorniczku - jak go założysz na zbiorniczku, to nie zamkniesz maski. W 1 serii jest mniejszy i niższy, dlatego zaworek jest na korku zbiorniczka i maska się zamyka, akumulator też ma jakby więcej luzu. Testowałem to wszystko u siebie i takie mam wnioski [zlosnik] [oczko] [smiech]

Pozdrawiam

Autor:  benzman [ wt lis 20, 2007 9:16 pm ]
Tytuł: 

Witaj SWITASS!Jak bedziesz mógł to pochwal się swoimi autkami, bo widze że całkiem ciekawe grono uzbierałeś :)
Pozdrawiam

Autor:  jacekmerc [ czw lis 10, 2011 12:23 pm ]
Tytuł:  Re: Pompka spryskiwacza W115 1970'

ja próbuje zmienić z podcisnieniowego na lektryczny system spryskiwaczy.W starym cisnieniowym do pedału od spryskiwaczy przychodzi wiazka z czterema kablami a pedał elektryczny ma 5 pinów. moze ktoś ma schemat lub wie jak to przerobic? Puściłem juz dodatkowy kabel który idzie do pompki.

Autor:  szparaa [ wt sty 17, 2012 3:31 am ]
Tytuł:  Re: Pompka spryskiwacza W115 1970'

Witam

Mogę prosić kogoś o wstawienie jakiś fotek albo jakiś schemat, jak mają być podłączone wężyki od spryskiwaczy? Mam problem z tym,że w 1 moim aucie wchodzą 2 wężyki do kabiny , do pompki a tylko jeden idzie do zbiorniczka. A w drugim aucie miałem zawór zwrotny i trójnik. A do kabiny tylko 1. Powyciągałem i to i to i teraz nie mogę poskładać wszystkiego do kupy, aby działało. Dziękuję wszystkim

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/