MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz cze 16, 2024 2:26 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt lis 15, 2013 11:37 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 28, 2005 6:50 pm
Posty: 1596
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Przymierzam się do kupna zestawu kina domowego i może ktoś z szanownych ma w domu zestaw jaki planuje kupić i może coś o takim zestawieniu powiedzieć... a może znajdzie się na forum audiofil... chociaż nie, lepiej nie... :P

Rozpatrywane opcje to:
1. Harman Kardon AVR 161 + Taga Harmony TAV-606 v3 5.0
2. Harman Kardon AVR 161 + Taga Harmony TAV-806 5.0
3. Harman Kardon AVR 161 + Boston Acoustics CS 260 II 5.0
4. Harman Kardon AVR 161 + Wharfendale Vardus 300 5.0

Woofer i odtwarzacz Blue-Ray zostawiam sobie jako druga część zakupów jak mi się uda skroić jakiegoś innego listonosza z emeryturami. :P Uprzedzam od razu, że Dali, Klipsh, Tannoy i Canton... a także Genelec okazały się poza zasięgiem finansowym. :) Ale podywagować o marzeniach możemy...

Zatem pozdrawiam && czekam na wasze wynurzenia na ten temat.

_________________
Konrad Lapsz / harrier
[ex]: W126 280SE, S210 E320 CDI, X166 GL350 BlueTEC
[in]: S211 E320 CDI, W639 Viano 3.0 CDI


Na górę
Post: sob lis 16, 2013 3:08 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lut 14, 2004 3:43 pm
Posty: 2822
Lokalizacja: Pyrlandia
hej,
ja myślę, że najlepiej będzie, jak sobie ich po prostu po kolei posłuchasz.
Zadanie masz ułatwione bo wybrałeś jeden model amplitunera, także tylko w dobrym sklepie podłączyć wszystkie i jednym guziczkiem przełączać zastawy i wszystko będziesz wiedział.
Ja tak robiłem z 10 lat temu jak kupowałem mój zestaw, upatrzony miałem pewien zestaw kolumn, a w sklepie posłuchałem innych i się zdecydowałem na te, które dla mnie najlepiej brzmiały.

_________________
Kuba
W116 300SD '79
Ex:
C114 250 2,8 '71, S203 220 CDI '04, W115 200 '72, W123 200 '84, C123 230 '82, W116 350 '77, C123 280 '80, S202 250TD '98, W124 300D '88, W201 1.8 '91, W202 180 '99


Na górę
Post: pt lis 22, 2013 10:32 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt wrz 03, 2004 2:17 pm
Posty: 1083
Lokalizacja: Olkusz/Kraków/Katowice
harrier pisze:
... a może znajdzie się na forum audiofil... chociaż nie, lepiej nie... :P


Wujek, jak budżet słaby to elektronikę bierz nową a hałaśniki używane - zawsze masz lepszy stosunek cena/jakość. Kiedyś wrzuciłem parę słów w temacie kina więc może poszukaj, w każdym razie temat rzeka :D
Ta AVR-ka mocowo to słabiutka jest więc potrzebujesz głośników o wysokiej efektywności - w kinie to naprawdę ważne. Łapy świerzbią ale nie będę się rozpisywał/zanudzał. :P

_________________
W126 300SE 1987 - Maluch
210 000 km
----------------------------------------------------
Żonę mam w domu, kochankę w garażu.
----------------------------------------------------


Na górę
Post: pn gru 02, 2013 5:44 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Mam starszego H-K 50W na kanał i jak podkręcę na więcej niż -40dB to włącza się maskowanie hardwarowe (zona). Przy -30dB już za bardzo nie da się wysiedzieć, bo jest sporo za głośno. Nie przesadzał bym wiec z niedoborem mocy, chyba, ze masz salon 100m2.
Paczki - jak poprzednicy wspomnieli trzeba posłuchać, najlepiej jakby były już wygrzane a nie prosto z pudla. Doradziłbym tylko kupienie dobrych floorstanderow do odsłuchu stereo i czegoś z chińskiego paździerzu na centrala i satelity (np Taga C40, S40).


Albo takie coś; AVANCE S777 5.0 albo V9 + S/C. Cena raczej budżetowa a zagra na pewno nieźle.

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
Post: ndz gru 08, 2013 6:53 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt wrz 03, 2004 2:17 pm
Posty: 1083
Lokalizacja: Olkusz/Kraków/Katowice
TReneR pisze:
Mam starszego H-K 50W na kanał

heh..50Wto on ma ale przy obciążeniu tylko jednego kanału, z każdym kolejnym podłączanym moc oddawana będzie dramatycznie spadać i nie pomylę się pewnie wiele jeżeli powiem, że przy wysterowaniu kompletu pięciu kanałów każdy z nich będzie dostawał raptem marnych kilkanaście watów. To oznacza, że bardzo szybko osiągasz kres możliwości zasilacza i dalsze kręcenie gałą powoduje już tylko dramatyczny przyrost zniekształceń i kompresji (clipping) . To powoduje dramatyczny wzrost subiektywnie odbieranego hałasu - nie do przekrzyczenia- zjawisko jakże popularne w plastikowych bumboxach i jak sam piszesz
TReneR pisze:
Przy -30dB już za bardzo nie da się wysiedzieć, bo jest sporo za głośno


Zapewniam, że ludzkie ucho bez dyskomfortu przyjmuje ciągłe 100W na kanał ale nieprzesterowanego/skompresowanego dźwięku czego doświadczam codziennie i z pewnością nie jest to górna granica.

Croolick pisze:
Doradziłbym tylko kupienie dobrych floorstanderow do odsłuchu stereo i czegoś z chińskiego paździerzu na centrala

Czy kolega wie o czym pisze? Rozmawiajmy o konkretach a jeśli mamy radzić to dobrze i odpowiedzialnie. Dokonam autoplagiatu i wkleję bo temat bliski memu sercu.

Croolick pisze:
Spróbuje się streszczać bo audio to moja pasja więc może być ciężko.

1. Wszystko zależy od wymagań i oczekiwań.
2. Nawet mając owe na bardzo niskim poziomie za 3kzł będzie baaaardzo ciężko zrobić kino, z 1kzł nawet się nie ma co fatygować.
3. Doświadczenie uczy, że w przedziałach niskobudżetowych w roli kina lepiej się sprawdza przyzwoite stereo niż kiepskie kino.
4. zdecydowany nacisk musisz położyć na głośniki, wbrew pozorom w kinie bardziej liczy się czytelność dialogu niż natężenie dźwięku, jeżeli dźwięk upadających kluczy przypomina barwą i natęzeniem łomot spadających rondli to jest to karykatura nie mająca tak naprawdę nic wspólnego z ideą kina.
5.kinowego basiszcza nie dostaniesz z taniego głośnika natomiast masz jak w banku zbiór pięciu kiepskich wysokotonowców w cenie kilku euro, które męczą i drażnią ( przeciętny seans 1,5h!)
6. kinowe basiszcze to uczciwy aktywny sub, taki który ma barwę/szybkość/kontrolę kosztuje więcej niż zamierzasz przeznaczyć na całość.
7. Jeżeli już koniecznie kino to gro środów należy przeznaczyć na głośnik centrany(!). To on odpowiada za przyklejenie dialogów do ekranu i przerzucanie efektów z jednej strony na drugą. Dobry centralny to ma być kawał dobrze zaprojektowanego skurwiela- szybko się zorientujesz, że w zalewie współczesnej tandety central najczęściej ma wymiary hot doga.


Oczywiście bez urazy! Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

_________________
W126 300SE 1987 - Maluch

210 000 km

----------------------------------------------------

Żonę mam w domu, kochankę w garażu.

----------------------------------------------------


Na górę
Post: ndz gru 08, 2013 9:54 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 24, 2010 9:43 am
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli byłby tu audiofil to powiedziałby , ze kino domowe to sprzęt dla niedosłyszących.Kieruj się tym co napisał Croolick

_________________
W116 350SEL
W140 S420
W210 E320T
------------------

Renowacja pojazdów zabytkowych


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 10:48 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Croolick pisze:
TReneR pisze:
Mam starszego H-K 50W na kanał

heh..50Wto on ma ale przy obciążeniu tylko jednego kanału, z każdym kolejnym podłączanym moc oddawana będzie dramatycznie spadać i nie pomylę się pewnie wiele jeżeli powiem, że przy wysterowaniu kompletu pięciu kanałów każdy z nich będzie dostawał raptem marnych kilkanaście watów. To oznacza, że bardzo szybko osiągasz kres możliwości zasilacza i dalsze kręcenie gałą powoduje już tylko dramatyczny przyrost zniekształceń i kompresji (clipping) . To powoduje dramatyczny wzrost subiektywnie odbieranego hałasu - nie do przekrzyczenia- zjawisko jakże popularne w plastikowych bumboxach i jak sam piszesz


Sorry Croolick ale nie ucz elektronika jak dzieci robić 8) Bardzo się mylisz - nawet nie masz pojęcia o jakim modelu pisze, jaki ma zasilacz, jaka wydajność prądową a już wiesz lepiej ode mnie co w środku siedzi??

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Ostatnio zmieniony pn gru 09, 2013 11:00 am przez TReneR, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pn gru 09, 2013 10:51 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Croolick pisze:
Zapewniam, że ludzkie ucho bez dyskomfortu przyjmuje ciągłe 100W na kanał ale nieprzesterowanego/skompresowanego dźwięku czego doświadczam codziennie i z pewnością nie jest to górna granica.


Czas chyba na badanie słuchu :-) Jaka objętość pomieszczenia odsłuchowego?

Croolick pisze:
Doradziłbym tylko kupienie dobrych floorstanderow do odsłuchu stereo i czegoś z chińskiego paździerzu na centrala
Czy kolega wie o czym pisze? Rozmawiajmy o konkretach a jeśli mamy radzić to dobrze i odpowiedzialnie.


Tak, kolega bardzo dobrze wie co pisze. Ale muszę przyznać, ze co do centrala to masz jak najbardziej racje - jednak kino to w głównej mierze dialogi. Nie zapominajmy jednak, ze czasami tez człowiek chce sobie posłuchać muzyki w stereo na przyzwoitym poziomie.

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
Post: pt gru 13, 2013 12:07 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:55 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: Łódź [EL]/Szczecin [ZS] czasami
Przemyśl 2x czy chcesz kino.
Jeśli głównie słuchasz muzyki, a film wrzucasz raz na tydzień to uderzaj w stereo. Za 3000 tys. można już kupić coś przyzwoitego (mix nowy wzmak, głośniki używki), albo dobrego (używki). Na początek weź jakieś startowe kabelki...potem zaczniesz zmieniać jak znów będziesz mieć budżet (jestem z tych, którzy twierdzą, że kable grają [zlosnik] ).

Dobre stereo nie jest złe!

_________________
"Think Locally,
Fuck Globally"

Kiedyś:
Matiz z kratką - Twardy Zawodnik; MB W124 230TE Aut. - Baleron Forever; Ford Focus II 5d - Fantastic Sam Plastik

Dziś:
Ford Focus kombi III - cholerne 6 biegów!


Na górę
Post: pt gru 13, 2013 2:46 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 29, 2006 11:45 pm
Posty: 754
Numer GG: 3375543
Lokalizacja: GB
zebda pisze:
Za 3000 tys.

Masz rację, za 3 miliony złotych można już mieć niezłe stereo [hihi]

_________________
[URL=https://matchnow.life]Flirting, fun and new connections without obligations.[/URL]


Na górę
Post: ndz gru 15, 2013 2:13 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 13, 2012 3:09 pm
Posty: 261
Numer GG: 3921
Lokalizacja: Trzebnica
To ja mam 4 komplety starych Altonów 110 i 140, ale wymieniłem wszystkie głośniki na nowe z lepszym magnesem, skuteczność wzrosła o jakieś 3-6 dB.
Cena zakupu na allegro i okolicach to 100 zł za parę, remont to 70 zł za sztukę, to daje 240 zł za parę (1000 zeta za 8 kolumn to dobra cena).
To podłaczone do dwóch wzmacniaczy Technics, po około 100 zł za sztukę, ale to wersje stereo, może jeden z nich powinien być 5.1.
Podłączone do komputera za 999 zł więc nieco szumów jest ale nikt nie zauważa, w porównaniu do szumów nagrania audio na koncercie czy filmie to pikuś.
Do tego najlepiej ciekawy Samsung, mi się trafił Philips, niewielka katastrofa, ale daje radę, 42" to wystarczy do saloniku 4 x 4 m ale do mojego 5.5 x 5.5 mało.
W sumie całość mi się zmieściła w 2500 w watach + 2000 w lumenach. Podczas oglądania Harley Davidsona i Marlboro Mana nikt nie marudził.


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 4:45 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Dołączę się z małym pytankiem.

Kompletnie sie na tym nie znam więc zapytam was:

HARMAN/KARDON AVR 161
czy
Denon AVR-X1000

Generalnie muza + telewizja z satelity. No i gry z PC :D :D :D

No i najważniejsza sprawa Eska ROCK z internetu!!!

Zabawki cenowo się trochę różnią ale tańszy ma teoretycznie wyższą moc na kanał.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
Post: pn maja 18, 2015 1:19 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 28, 2005 6:50 pm
Posty: 1596
Lokalizacja: Warszawa
Przyznam się, że odrzuciłem pomysł z HK dość szybko... po jakimś czasie szukania zweryfikowałem moje pojęcie o tym czego oczekuję od nagłośnienia w mieszkaniu. Zmienił się też budżet na ten cel. Ostatecznie wyszło mi, że nie ma sensu jednak iść w kino domowe jak się w 75% czasu słucha muzyki... Po pół roku zgłębiania tematu, smędzenia nad nim, dowiadywania się, czytania, odsłuchiwania zdecydowałem się jednak na zestaw stereo. Odpuścilem wszystkie bajery typu DLNA, czy odtwarzanie strumieni. Ja jestem bardzo zadowolony, dziwięki można wyczesywać z kotów... ale oczywiście każdy ma swoje uszy i najlepiej zrobić sobie odsłuch w jakimś sklepie ze sprzetem audio...

Pozdro,

_________________
Konrad Lapsz / harrier
[ex]: W126 280SE, S210 E320 CDI, X166 GL350 BlueTEC
[in]: S211 E320 CDI, W639 Viano 3.0 CDI


Na górę
Post: pt lip 24, 2015 10:25 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: pt lip 24, 2015 10:14 pm
Posty: 2
Mam kino domowe Sony i powiem wam szczerze, że w tym przypadku płaci się za markę, a nie za jakość.


Na górę
Post: pn sie 03, 2015 10:56 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 28, 2005 6:50 pm
Posty: 1596
Lokalizacja: Warszawa
Z moich empirtycznych badań, które wykonałem przy pomocy uszu, uważam, że Yamaha ze średniej/marketowej klasy daje radę. Całkiem niezłe "mięso" robi z dźwięku, co przy kinie domowym wzmaga efekty, ale stereo może być obarczone błędem w odbiorze muzyki.

Jak jeszcze rozważałem kino domowe, to wybór padł na NADa T 757, obecnie w ofercie jest już model NAD T 758. Ale NAD to już półka wyżej. Zajebistość jego jest taka, że ma baypass, który pozwala ominąć procesor dźwięku przy słuchaniu muzyki w stereo, a i z surroundem radzi sobie całkiem klawo. Do tego budowa modularna pozwala na wymienianie bebechów, na nowsze jak się pojawią... na przykład wspierające nowe standardy. Ostatecznie cena w komplecie z wybranymi kolumnami mnie sprowadziła tam gdzie moje miejsce.

_________________
Konrad Lapsz / harrier
[ex]: W126 280SE, S210 E320 CDI, X166 GL350 BlueTEC
[in]: S211 E320 CDI, W639 Viano 3.0 CDI


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl