MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:24 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt kwie 02, 2019 9:38 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Zapadła decyzja, że do malowania wyjmujemy szybę przednią. Żeby nie zniszczyć klinów, uszczelka zostanie wycięta, specjalnie jej nie żal, bo to jakiś zamiennik z Nordglass, na dodatek przeciekający (wciskałem pod nią uszczelniacze do szyb uszczelkowych).
Teraz pytanie - jaką kupić? Są za ok. 100PLN (Corteco), ok. 150 (Febi), coś pod 200 (Swag), no i oryginalna. Czy któraś z alternatywnych względem MB jest godna zainteresowania, czy może wszystkie trzy to to samo, tylko pakowane przez różnych "producentów"? Jak to pasuje do ramy, do szyby i do klinów?

Pytanie drugie tyczy się montażu. Jedni twierdzą, że wkłada się całość, łącznie z klinami, inni znowu - że szyba z uszczelką, a kliny wciska się po osadzeniu, na koniec.
Prawdę mówiąc, uważam że kliny powinny być na koniec i już piszę dlaczego. Otóż widziałem jak montowali mi w Nordglassie szybę, z klinami właśnie, i szło to tragicznie (fakt, że to obsrańce, ale jednak), kliny nie leżą jak powinny i ogólnie kiszka. Kliny mają kształt sugerujący, że wciska się je właśnie w zamontowaną uszczelkę, to przede wszystkim. Chociaż nie, przede wszystkim to nazwa - klin klinuje. Jaby się je montowało razem z uszczelką, to byłyby jej integralną częścią przecież, tak na logikę... Rozmawiałem z człowiekiem, który może mi sprowadzić oryginał i też twierdzi, że kliny wciska się na końcu i pięknie wchodzą. Inni znowu z pewnością znawców twierdzą kategorycznie, że tylko wszystko w całości: szyba i uszczelka z klinami. No więc? Niejeden z Was ma w tym praktykę, więc proszę o uwagi, rady i podpowiedzi jak będzie najwygodniej, najlepiej i tak, żeby nie zniszczyć klinów, bo jak jeszcze tego mi przyjdzie szukać, to już mnie na pewno coś trafi.


Na górę
Post: śr kwie 03, 2019 6:44 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: śr sty 18, 2006 6:59 pm
Posty: 901
Lokalizacja: Legionowo
Decyzja o cięciu uszczelki przy wyjmowaniu z auta szyby jak najbardziej trafna.Nie pogniesz klinów .Do zakładania szyby należy na dobrze oczyszczoną szybę nałożyć uszczelkę(dobra uszczelka jest pokryta talkiem więc narazie nic niczym nie smarujemy) do tak przygotowanej szyby wkładamy kliny i narożniki i tu smarujemy i płetwę klina i wnętrze np oliwką dla dzieci.Klin w lużno przygotowanej szybie do włożenia dopasowujemy i doginamy aby nie odstawał.Nakładamy dobry sznurek po obwodzie ,smarujemy oliwką lub ludwikiem ranty karoserii i boki uszczelki.Nakładamy na auto i jeden dopycha a drugi ciągnie sznurek.( przeszkadza dyfuzor przy nałożeniu szyby na karoserię) Szyba na miejscu bierzemy równy klocek drewniany z miękkiego drzewa,pasek gumy młotek gumowy i poprawiamy ułożenie uszczelki i klina.I dlatego smarujemy oliwką ranty. Jaką kupić uszczelkę? ja zawsze zakładałem oryginał choćby używany. Jak pogniesz kliny to u mnie jest ich sporo.


Na górę
Post: pt kwie 05, 2019 6:02 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Powiadasz zatem, że jednak z klinami... no jak tak, to tak, chociaż dziwi mnie to niezmiernie. Ja szyby nie montowałem jeszcze nigdy, więc posłucham doświadczonego.
Thx.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl