MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:32 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr sty 09, 2019 9:58 am 
Offline
nowy

Rejestracja: śr sty 09, 2019 9:51 am
Posty: 2
Witam serdecznie
Jestem nowy więc należy się przywitać.
Wojtek 42l, Kraków, fan motoryzacji, współczesnej i dawnej.
Nie tylko samochody ale i motocykle

Mercedes w moich myślach przewija się od około 20 lat, do tej pory miałem tylko 190.
Od zawsze chorowałem na 114 lub 115
Posiadam dosyć dobre zaplecze do prac: garaz, kanał, wszystkie niezbędne narzędzia łącznie ze spawarką a nawet sprzętem do wulkanizacji...

Do rzeczy:
Choroba się odnowiła i poluję na 115, przed zakupem chciałbym jednak zapytać o zdanie bardziej doświadczonych kolegów. Co myslicie o tym konkretnym egzemplarzu?
Mnie zachwyca kolor :) Właściciel (bardzo miły w rozmowie) dokłada dużo części i z góry informje, że podłoga za błotnikami do wymiany...czekam na Wasze opinie
https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-w115-200d-1970rok-czarne-tablice-7755541852


Na górę
Post: śr sty 09, 2019 11:22 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pn maja 28, 2007 9:21 pm
Posty: 37
Witam
Nie ma szalu ja zrobilem ok 5 sztuk a mialem dokladnie 11sztuk w115 i jedno w114. Nie mowie nie kupuj ale za parenascie tysiecy kupisz lub jak znajdziesz to przywieziony np z francji i to w stanie do delikatnie wiekszej kosmetyki . A tu wlozysz 30tys do niego Do mnie jak klienci przyjezdzaja po czesci do w115 to pokazuja mi co kupili ostatnio to w przedziale 8-15 tys pln pokazuja mi -dla mnie perelki bo podmalowac dwa elementy , zakonserwowac, przegladnac silnik i jazda a nie 5 lat w garazu .Przerabialem to wszystko i dzis kupujac klasyka kupil bym w stanie jak najbardziej nigdy nie remontowany i nie zgnity.a ze kolor ci sie podoba to nic z tego bo i tak jest do zdzierania zaly lakier.Powodzenia


Na górę
Post: śr sty 09, 2019 11:47 am 
Offline
nowy

Rejestracja: śr sty 09, 2019 9:51 am
Posty: 2
dzieki za odpowiedź, jest trochę...studząca zapały, ale to dobrze - potrzebuję zimnej fachowej oceny.
Plan na tego niebieskiego miałem taki, że aż się boję pisać w tym gronie purystów :)
Chciałem technicznie (mechanicznie) zrobić go na tip top, do tego zająć się podłogą i komorą silnika.....a z zew zostawić w takiej patynie jak jest teraz.

Może poszukam czegoś w USA, dość regularnie sprowadzam auta zza oceanu, klasyków jeszcze nie przerabiałem ale może najwyższy czas


Na górę
Post: śr sty 09, 2019 2:35 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: śr sty 09, 2019 2:32 pm
Posty: 1
Cześć wszystkim, jestem tutaj nowa, więc należy się przywitać :) Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze razem pisało :D


Na górę
Post: śr sty 09, 2019 5:35 pm 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 29, 2004 12:00 pm
Posty: 972
Numer GG: 2336868
Lokalizacja: Konopnica pod Lublinem,teraz W-wa
Bluemoon pisze:
Cześć wszystkim, jestem tutaj nowa, więc należy się przywitać :) Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze razem pisało :D


Witamy! :)
To forum nie jest już tak aktywne, jak było przed pojawieniem się Facebook-a, zatem nie zrażaj się, że niewiele się dzieje.
W tematach związanych z W114-115 jest mnóstwo informacji i wątków, które możesz znaleźć korzystając z funkcji "Szukaj". Jeśli chcesz pisać na tematy ogólne, to pewnie lepiej przejść na profil na FB (nie chce mi się szukać dokładnego adresu, nie używam FB).

_________________
1974 W115 240D 3.0 - Kubuś
1978 W107 450 SLC 5.0
ex. 1985 W126 500 SE, 1982 W123 240D USA
Tel. 668 459 362


Na górę
Post: czw sty 10, 2019 2:42 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pn maja 28, 2007 9:21 pm
Posty: 37
A to widzisz to zmienia postac rzeczy ,To sprawdz dokladnie czy podluznice nie wymagaja wymiany przod tyl zmien te progi podloge ogarnij komore silnika felgi wymaluj nowe opony a cala reszta zostaje i to bedzie gajna fura . Ja myslalem ze chcesz tak jaj inni dazyc do fabrycznego stanu .
To trzebylo tak odrazu . Powiem ci ze w115 to naprawde samochod w ktorym mozna sie zakochac przeefajne auto


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl