MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:35 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt wrz 14, 2012 8:18 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
eli pisze:
http://moto.allegro.pl/mercedes-benz-450-slc-c107-1976-r-i2633736601.html

chcesz, to masz wycenę [zlosnikz]

Widzisz, problem polega na tym że ze zdjęć to można kolor ocenić a nie stan auta. Zjeździłem się już po całej europie za kilkoma klasykami i zawsze to samo: zdjęcia wyglądają fajnie, rzeczywistość na miejscu pokazuje ze wóz jest o 3-4 skale gorszy. Z tego co wiem to wszyscy którzy szukali auta mają takie same obserwacje. Stąd przeglądnięcie ofert Allegro nie pozwala na określenie wartości żadną miarą.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: pt wrz 14, 2012 8:28 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 16, 2009 8:03 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa [WY]
and6412 pisze:
eli pisze:
http://moto.allegro.pl/mercedes-benz-450-slc-c107-1976-r-i2633736601.html

chcesz, to masz wycenę [zlosnikz]

Widzisz, problem polega na tym że ze zdjęć to można kolor ocenić a nie stan auta. Zjeździłem się już po całej europie za kilkoma klasykami i zawsze to samo: zdjęcia wyglądają fajnie, rzeczywistość na miejscu pokazuje ze wóz jest o 3-4 skale gorszy. Z tego co wiem to wszyscy którzy szukali auta mają takie same obserwacje. Stąd przeglądnięcie ofert Allegro nie pozwala na określenie wartości żadną miarą.


zgadza się, stąd też oferta z twojego podwórka.

_________________
C123 230CE
C123 300CD
C114 250CE
C124 300CE


Na górę
Post: sob wrz 15, 2012 12:05 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw sty 13, 2005 9:02 pm
Posty: 1528
and6412 pisze:
Koledzy, śmiem twierdzić że odnośnie iwestycji w SLC wiem chyba najwięcej na forum, bo z tego co wiem najdłużej na forum posiadam SLC (Wookee się chyba już od dawna nie pojawia). Posiadam W107 od 2003 r. i nie zauważyłem absolutnie żadnego wzrostu wartości tych aut. Co więcej, nawet nie skompensowały inflacji i znacząco ich cena spadła po naszej akcesji do UE.


witam,
jedna ze 107-ek (tez 450 SLC)posiadam od 2001r. Sa to wspaniale pojazdy, ale nie z mysla o inwestycji na przyszlosc(przynajmniej narazie). Ceny na rynku w prawdzie rosna, ale niestety nieadekwatnie do inwesycji. Dla przykladu za gwiazde na gril w 2001r. placilem ok.75euro, dzis trzeba zaplacic 275. Ceny nowych czesci wzrosly o 200-300%! Ktos sie ludzi , ze kupi ladny egzemlparz za 30000zl, jest w bledzie. Bo jak mowi przyslowie "SLC bez rdzy nie ma" ;) Za bdb R107 trzeba dac 30-40tys Euro.
pozdrawiam

_________________
S123 230TE '81+pare innych


Na górę
Post: sob wrz 15, 2012 9:05 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr wrz 05, 2007 8:57 pm
Posty: 1203
Panowie czy zakup wymarzonego auta to jest lokata w banku, na pewno nie bo to my możemy zasiąść za sterami tego auta i np. wpaść w poślizg na suchej nawierzchni . Ja mam tylko 280 slc kupiłem go w 2005 miał 107 tyś kil. Mój koszt tego auta do dzisiaj to 43 zł i nie sądzę abym odebrał tą kasę ale auto na ulicach robi furorę a 188 Ps daje radę. Obecnie pracuję nad 109 i zaczynam wymiękać pozdrawiam


Na górę
Post: pn wrz 24, 2012 7:09 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
eli pisze:
and6412 pisze:
eli pisze:
http://moto.allegro.pl/mercedes-benz-450-slc-c107-1976-r-i2633736601.html

chcesz, to masz wycenę [zlosnikz]

Widzisz, problem polega na tym że ze zdjęć to można kolor ocenić a nie stan auta. Zjeździłem się już po całej europie za kilkoma klasykami i zawsze to samo: zdjęcia wyglądają fajnie, rzeczywistość na miejscu pokazuje ze wóz jest o 3-4 skale gorszy. Z tego co wiem to wszyscy którzy szukali auta mają takie same obserwacje. Stąd przeglądnięcie ofert Allegro nie pozwala na określenie wartości żadną miarą.


zgadza się, stąd też oferta z twojego podwórka.

Oglądałem go dzisiaj, bo kolega akurat od dłuższego czasu szuka SLC i stwierdziliśmy ze warto poświęcić godzinę.
Samochód pożal się Boże. Kolejny przykład ogłoszenia z dobrze zrobionymi zdjęciami a na miejscu padaka.
-Środek do wymiany całkowitej, wszystko co się dało zostało obleczone jakimś skayem. Do tego strasznie porozwalany
-polakierowany bez rozbierania po uszczelkach i faktycznie błyszczy się dopóki nie podejdziesz bliżej. Stanu napraw blacharskich i ich lokalizacji nie chciało mi się nawet oceniać. Rdzy faktycznie na zewnątrz nie widać.
-widać że auto było całe mokre w środku i zgniło wszystko co było przy podłodze
-nie działa klima
-nie działa nic z podciśnień
-chromy 2/5
-silnik na DJet, choć wydaje mi się że w tym roczniku powinien być KJet
-silnik ma moc może z połowę tego co mój. Sprzedający twierdzi że go skręcili żeby mniej palił [zlosnikhihi]
-60% pozostałych dupereli albo nie działa, albo zniszczone
Generalnie był to całkowity złom, który ktoś próbował za niewielkie pieniądze doprowadzić do stanu akceptowalnego. Bez skutku.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: wt wrz 25, 2012 9:02 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 16, 2009 8:03 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa [WY]
Ja w ubiegłym tygodniu wybrałem się do Łomży obejrzeć W107 z motorem 280. Wrażenia podobne jak twoje, a cena nie chciała zejść poniżej 30 tys. PLN. Zatem teza, że ładnego SLC nie można kupić za 20-30 zdaje się potwierdzać.
Tym ciężej mi zrozumieć fenomen, że za cenę wraka W107 można kupić wspaniałe W123 C czy CE.

_________________
C123 230CE
C123 300CD
C114 250CE
C124 300CE


Na górę
Post: śr wrz 26, 2012 8:52 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Dobrze powiedziane. Też mi się tak wydaje, czy ktoś się z tą tezą nie zgadza? Tylko mówmy o autach które ktoś na własne oczy widział a nie zdjęcia w necie.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: pt mar 15, 2013 12:36 am 
Offline
nowy

Rejestracja: czw mar 14, 2013 11:47 pm
Posty: 1
A tu się nie zgodzę, sprzedaję swojego slc za niewielkie pieniądze, a auto jest w naprawdę fajnym stanie....


Na górę
Post: śr mar 20, 2013 2:51 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
and6412 pisze:
pytam oczywiście o rząd wielkości. Czy to jest 30, 50 czy 80 tyś PLN
aegm pisze:
Za bdb R107 trzeba dac 30-40tys Euro
Z ciekawosci zajrzalem na mobile: czterystapiecdziesiatek powyzej 30.000 EUR jest dokladnie 4 (cztery) na 40 - w tym jedna replika samochodu Waldegaarda, jedna udziwniona AMG 6.0 z jakimis kosmicznymi extrasami i przebiegiem (po dobudowaniu od nowa) 5600 km oraz jedna oryginalna 5.0. Przewazajaca wiekszosc oscyluje w granicach 8-13 tysiecy i naprawde jest w czym wybierac. Przy czym sa to zwykle egzemplarze znajdujace sie w biezacej eksploatacji, z dobrze udokumentowana historia i bez powazniejszych napraw blacharskich czy lakierniczych oraz, co wazne, zgodne z pierwotna specyfikacja. Za 5000 tez mozna znalezc przyzwoity egzemplarz nie wymagajacy remontu, z pewnoscia nieporownywalny z perelkami z allegro.

Takze panowie, zejdzcie na ziemie z tymi swoimi "szacunkami" ;).

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: śr mar 20, 2013 7:38 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt lut 23, 2007 8:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa/Radom
kielbik pisze:
Przewazajaca wiekszosc oscyluje w granicach 8-13


I to jest jakiś wyznacznik ceny.

kielbik pisze:
Za 5000 tez mozna znalezc przyzwoity egzemplarz nie wymagajacy remontu, z pewnoscia nieporownywalny z perelkami z allegro.
.
Proszę wklej ze trzy linki z tymi nie wymagającymi remontu.

ps. Powoli się rozglądam za dupowozem typu 124 do 93r i poniżej 2500 nic nie ma, ale jakbyś miał coś na oku, to daj znać,
trzy warunki:
niepordzewiały (ostatecznie mogę wymienić przednie błotniki) + klima+silnik 2,5d lub benzyna od 2,8 do 4,2 24v

_________________
W107 350 SLC 79r
W190 2.0 B+G 89r
Fiat 125p 85r


Na górę
Post: pn wrz 10, 2018 2:40 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Witajcie,
Temat odnawiam, czy ktoś ma jakąś aktualną praktyczną wiedze nt. cen 450 SLC? Przeglądając Mobile i Otomoto ceny wydają się że wyskoczyły znacznie do góry, ale to może być błędne wrażenie.

Tym razem pytam już nie teoretycznie jak na początku wątku 6 lat temu ;-). Po 15 latach zdecydowałem się sprzedać mojego. Nie używam go już od dobrych kilku lat w zasadzie w ogóle i pomimo tego że byłem przekonany że ma u mnie "dożywocie" jednak szkoda żeby wrastał w garaż. Wolę kupić coś na co złapię nowa zajawkę ;-)

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: czw wrz 13, 2018 1:21 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 08, 2008 7:14 pm
Posty: 557
Wart tyle ile ktoś będzie za niego skłonny zapłacić.

_________________
[URL=https://za10groszy.pl/start/496330124/index.html]Wszystko za 10 groszy ![/URL]


Na górę
Post: pt wrz 14, 2018 12:31 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Dość oczywiste.
Jednak jakąś cenę trzeba wpisać w ogłoszenie i wolałbym się nie wygłupić (w żadną ze stron) i tracić czas wpisując jakieś nierelane kwoty. Stąd moje pytanie, nadal liczę że ktoś mi coś podpowie merytorycznego.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: pt wrz 14, 2018 2:34 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt maja 17, 2016 11:48 pm
Posty: 6
Ja jestem nowy na forum ale ostatnie dwa lata biegałem za swoim R107 SL i szukałem w gąszczu ogłoszeń i okazji :D.
Jedno wiem na pewno cena ma się tak do stanu jak pięść do oka. Swoją drogą nie wiem czy bym wystawiał na portalach w PL, czy nie lepiej szukać klienta za Odrą. Pieniędzy zainwestowanych nie odbierzesz a sprzedać za bezcen to aż serce boli.

Pytanie zasadnicze jakie bym postawił to czy chcesz sprzedać czy sprzedawać? Bo to jest różnica.
Mało jest osób zainteresowanych poważnie, znających realia kosztu utrzymania i doprowadzenia do stanu używalności takiego pojazdu.

Więc jeśli:
- nie spieszy Ci się ze sprzedażą to cena > średniej i trzeba uzbroić się w cierpliwość
- potrzebujesz na już, to cena dużo < średniej i .... trzeba uzbrroić się w cierpliwość ale wcześniej czy później znajdzie nabywcę.

Ja kupiłem, ogarnę i "pod koc". Przy aktualnej koniunkturze pewnie nie stracę ale czy zarobię ... tego nie wiem?


Na górę
Post: ndz wrz 16, 2018 3:41 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Dzięki Ktuono,
Spieszyć mi się nie spieszy (stał ostatnie 5 lat prawie nie jeżdżony) to gdzie ma mi się spieszyć ;-) Jedyny powód sprzedawania to widze że takie stanie mu nie służy a mi się po prostu znudził, nie jeżdże już nim w ogóle więc nie ma powodu trzymać (no i Link 4 podniósł mi w ostatnich latach skłądkę z 300zł do 500zł co mnie trochę wkurzyło ;-) i wytrąciło argument że "jeść nie woła"). Poukładałem to sobie w głowie tak że chcę ten budżet przeznaczyć na coś co mnie znów zajara (Boxster S albo BMW Z4 3,0 - takie mam na razie pomysły) i to jest jedyny bodzieć który przy rozsądnej propozycji sprawi że będę się chciał jednak sprawnie pozbyć, bo kolejnego auta nie kupię zanim tego nie sprzedam (jeszcze nie zwariowałem ;-) do końca).

W przyszłym tyg jestem umówiony do mechanika na szybki przegląd i jeśli okaże się że nie znajdą nic w nim o czym nie wiem to wystawię za 60 tyś PLNów. No i zapewnie za tą cenę w Polsce to poczeka trochę na klienta.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl