MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:58 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw lip 19, 2001 4:42 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw lip 19, 2001 2:00 am
Posty: 547
Wyslane przez: Greg
Email: gregzielinski@poland.com

Koledzy Meromani!

Szykuję się do kupna jakiegoś Mietka. Jeszcze całkiem niedawno byłem ukierunkowany na 115, lecz ostatnio jak kumpel kupił swoją beczkę 280E zacząłem rozważać i ten model
( ostatnio coraz intensywniej). Generalnie autko ma być przeznaczone do prawie codziennej, rodzinnej jazdy. W W115 trochę zniechęcają mnie nikłe zabezpieczenia bierne np. bak w strefie zgniotu czy nieskładana kolumna kierownicy a także generalnie niższa sztywność konstrukcji. Podobają mi się oba W115 i 123. "Banalne" pytanie: co wybrać??????


Pozdrawiam

Greg


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lip 19, 2001 4:42 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw lip 19, 2001 2:00 am
Posty: 547
Wyslane przez: Maciek
Email: M.Kuzmiak@dmz.com.pl

Witam.
Moim zdaniem do intensywnej eksploatacji lepiej kupić beke, pewnie bedzie młodsza, ale W115 ma w sobie coś takiego, ze trudno mu sie oprzeć więc wybór bedzie trudny - niestety. Generalnie łatwiej chyba dostać beczke w dobrym stanie niż 115-tke.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lip 19, 2001 4:43 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw lip 19, 2001 2:00 am
Posty: 547
Wyslane przez: Greg
Email: gregzielinski@poland.com

Dzięki za odp. Zgadzam się w 100% z Twoją opinią na ten temat; ostatnio oglądałem 115 za 1600 PLN i był to kompletny strucel. Natomiast beka 230 na gazie w niezłym stanie mechanika lecz blaszka do "poprawek" była ceniona na 3000 PLN z zejściem do 2500 PLN co uważam za cenę bardzo atrakcyjną. Sprawdziłem to co można było sprawdzić i w zasadzie do roboty jest tylko blacharka.
Natomiast 115 to uroczy oldtimer i też ciężko nie brać go pod uwagę.

Pozdro

Greg


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lip 19, 2001 4:43 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw lip 19, 2001 2:00 am
Posty: 547
Wyslane przez: Pioterek
Email: mercedesik@wp.pl

Witam!
Do codziennej jazdy generalnie lepsza jest beczka, ale 115 też można spokojnie jeździć, z tym, że 115 są już dość stare i w dużo gorszym stanie niż beczki. Dlatego łatwiej jest znaleźć W123 w dobrym stanie i młodsze do tego, oraz z większą dostępnością części. Co do cen to za 1600 zł to nie kupisz dobrej 115 - musisz celować dużo wyżej - na jakieś 5000 zł - oczywiście "dobra" to pojęcie względne jak dla kogo - ale prawda jest taka, że ile byś nie zapłacił zawsze będziesz musiał dołożyć z 50% tego co dałeś na sam początek. No ale oczywiście zdarzają się wyjątki i czasem za 3000 można już trafić fajny egzemplarz. A co do beczki to takie egzemplarze do 4 tys. to bym sobie od razu odpuścił - konkretna beka musi kosztować i trzeba celować na ok. 7,5 tys. - to taka śrenia cena moim zdaniem. Za 2.5 to bym chyba nie kupił żadnej beczki - raczej nic dobrego z niej nie będzie. Oczywiście to moje subiektywne zdanie, ale prawda jest taka, że 115 w cenie do 1500zł i beczki do 4 tys to rzadko auta w dobrym stanie - co do 115 to mam 100% pewności. A jak ktoś sprzedając twierdzi inaczej, to albo się nie zna, albo wciska kit.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lip 19, 2001 4:44 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw lip 19, 2001 2:00 am
Posty: 547
Wyslane przez: Piotr
Email: nunop@poczta.onet.pl

Moze kupisz mojego ...stan techniczny i blachy idealny..W123 , jesli jestes zainteresowany , moge napisac cos wiecej...

Pozdrawiam
Piotr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl