MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 3:23 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vito
Post: pn lis 08, 2004 11:08 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz maja 25, 2003 12:53 am
Posty: 438
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Czy ktoś wie jak sie obsługuje pneumatyczne? zawieszenie kół tylnych w MB Vito? Kolega takiego kupił..przyjechal, postawił a on sobie "usiadł" jak sloń na tyłku i nie raczy sie podniesc.
Są jakies zawory, przez ktore mozna wtloczyć swiezy air zeby go podniesc?Albo w ogole jak go podniesc?:)

_________________
W123 280 E '77 "Merlin"
W123 250
W201 2.0 '85


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 08, 2004 11:37 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:30 am
Posty: 4307
Lokalizacja: Czestochowa
Podobno ta zawiecha w Vito to jest straszny niewypał! juz wiele razy słyszałem ze to sie psuje na potege a takie czesci do tego sa jak zwykle bardzo drogie.Ogolnie to trzeba kogos kto sie na tym zna,zdiagnozowac ,postawic kosztorys a jak bedzie drogo -jedyna rada-Wpieprzyc normalne amory i spokoj na wieki! [zlosnik]

_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy......
MB 308 automatic

Ludziom brak kultury zupełnie,wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos mi nadepnął na rekę!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 09, 2004 10:27 am 
Offline
weteran

Rejestracja: śr lut 04, 2004 12:38 am
Posty: 2215
Lokalizacja: Limerick
Jest kilka wersji tego ustrojstwa, nie wiem która akurat tam jest.
Uszkodzeniu (w kolejności prawdopodobieństwa) ulegają:
-kompresor (można podać 12 V na próbę czy chodzi)
-elektrozawory
-czujnik wysokości zawieszenia

Czy kontrolka ENR na desce coś robi? (miga, świeci?) Taki żółty samochodzik ze strzałeczką.

Powietrza się tam nie podaje, to nie jest układ w obiegu zamkniętym. Wpuszcza i wypuszcza powietrze z atmosfery.
Czy na słupku przy tylnych drzwiach jest dodatkowy wyłącznik do opuszczania zawieszenia?


Pzdr.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 09, 2004 6:42 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz maja 25, 2003 12:53 am
Posty: 438
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Gerri pisze:
Jest kilka wersji tego ustrojstwa, nie wiem która akurat tam jest.
Uszkodzeniu (w kolejności prawdopodobieństwa) ulegają:
-kompresor (można podać 12 V na próbę czy chodzi)
-elektrozawory
-czujnik wysokości zawieszenia

Czy kontrolka ENR na desce coś robi? (miga, świeci?) Taki żółty samochodzik ze strzałeczką.

Powietrza się tam nie podaje, to nie jest układ w obiegu zamkniętym. Wpuszcza i wypuszcza powietrze z atmosfery.
Czy na słupku przy tylnych drzwiach jest dodatkowy wyłącznik do opuszczania zawieszenia?


Pzdr.


Kontrolka ENR jest w nim czerwona i swieci sie caly czas. Wczoraj nawet jak byl zamkniety to wizialem że swieci. Wlacznika jeszcze nie obczailem, bo kolega zabral odniego klucze. Potem jak przyjdzie to sprawdzimy czy pompa dostaje prąd, bo na razie sie nie odzywala.

_________________
W123 280 E '77 "Merlin"

W123 250

W201 2.0 '85


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 09, 2004 7:29 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 28, 2002 7:43 pm
Posty: 1054
Numer GG: 3764542
Lokalizacja: Wrocław
Z tego co mi wiadomo auto powinno "klęknąć" po otwarciu tylnej klapy / drzwi i podnieść się po zamknięciu. Kilkukrotne otwieranie / zamykanie czyli padnij - powstań i akumulator ma dość - co jest jedną z wad tego zawieszenia. [szalone]

_________________
ex/8 74'


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 05, 2009 4:36 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt gru 02, 2008 10:07 pm
Posty: 2
Witam serdecznie,
odświeże temat po latach, bo tak szukam odpowiedzi co sie dzieje u mnie... A no właśnie, niby wszystko piknie, bo sie pompuje jak trza, nie chuczy i nie stuka a jednak po wyjściu z samochodu opuszcza sie i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że nie równo. W zasadzie to mozna powiedziec ze w po jednej stronie kładzie sie, a po drugiej wszystko wyglada na to zę jest dobrze. Ma ktoś pomysł co sie dzieje z tym ustrojstwem? A moze jst wogloe jakis patent zeby sie napompował i sobie tak trzymal to powietrze bo troszke mnie to denerwuje że wracam sie na chwile do auta(bo np. czegos zapomniałem) a ten znowu swoje i sie "nadyma". Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Konrad

P.S. Zaznacze, choc chyba znaczenia to nie ma że to V230 2,3 benzyna '96.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 27, 2009 2:14 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr sty 07, 2009 8:36 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Puławy
kondzi pisze:
Witam serdecznie,
odświeże temat po latach, bo tak szukam odpowiedzi co sie dzieje u mnie... A no właśnie, niby wszystko piknie, bo sie pompuje jak trza, nie chuczy i nie stuka a jednak po wyjściu z samochodu opuszcza sie i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że nie równo. W zasadzie to mozna powiedziec ze w po jednej stronie kładzie sie, a po drugiej wszystko wyglada na to zę jest dobrze. Ma ktoś pomysł co sie dzieje z tym ustrojstwem? A moze jst wogloe jakis patent zeby sie napompował i sobie tak trzymal to powietrze bo troszke mnie to denerwuje że wracam sie na chwile do auta(bo np. czegos zapomniałem) a ten znowu swoje i sie "nadyma". Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Konrad

P.S. Zaznacze, choc chyba znaczenia to nie ma że to V230 2,3 benzyna '96.


mam ten sam problem z siadaniem auta po zamknięciu - czy tak ma być?

_________________
V220 CDI '99
spraySYSTEM


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl