MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 2:59 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw sty 12, 2017 10:18 am 
Offline
nowy

Rejestracja: czw sty 12, 2017 9:06 am
Posty: 3
Lokalizacja: Gliwice
Cześć w 2015 r kupilem W108 280 SE z 72r. motor M117 K-Jet Wersja USA

-Klimatyzajca
-Elektryczne szyby
-Elektryczny Szyberdach
-Wspomaganie ukladu kierowniczego? (nie jestem pewien)

Samochód stał w garażu nie odpalany ok 8-10 lat, w tym momencie jest zrobiona blacharka podwozia wymienione progi, podłoga bagażnika wszystko zabezpieczone barankiem. Buda zdrapana zabezpieczona podkladem epoksydowym na wiosnę mam nadzieje że uda sie pomalować baza + klar.
W planie mam kompletna odbudowę samochodurozłożoną oczywiscie na kilka lat i zwracam się do Was z prośbą o wskazówki, co gdzie warto kupić i bardzo poszukuje mechanika od MB najlepiej jakby znał sie na M117 K-Jet.

Po pomalowaniu samochodu chciałbym zając się silnikiem, skrzynią i zawieszeniem jak Waszym zdaniem postąpić z tak długo nie pracującym motorem? Przy zakupie silnik zostal przy mnie odpalony, ale ma problemy z pracą na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu przejechał kilka metrow.

1.Jakie mogą być koszty remontu silnika? Napewno będe chciał regenerować cały osprzęt, wymienić czujniki, zadbać o wtryski. Czy jest sens planować głowicę? Mam nadzieję że komputer jest sprawny ;)
2. Czy warto rozbierać profilaktycznie skrzynię?
3. Chciałbym pomalować zawieszenie oraz most jakie mogą być koszty wszystkich gum, łożysk?Klocki i tarcze napewno ATE , amortyzatory Koni dla samochodów klasycznych dedykowanych do W108. Czy istnieje możliwośc zakupu sprężyn obniżającym samochód o pare centymetrów?
4. CZy ktoś z Was przerabiał klimę z freonu na nowszy czynnik ?
4. Jakie są koszta oryginalnych uszczelek szyby przód tył, prowadnice szyb bocznych?

Szukam katalogu do MB wg którego możaby zamawiać części.

Obrazek


Na górę
Post: czw sty 12, 2017 3:03 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 28, 2010 11:33 am
Posty: 392
Lokalizacja: Płock
Cześć,

fajny kolor. Pokaż więcej zdjęć i napisz skąd jesteś. Gratuluję zakupu :-).

Podpowiem ci tylko trzymają się oryginałów jeśli chodzi o uszczelki, w szczególności szyby przedniej. Ja za komplet 3 lata temu płaciłem około 3,5 tys. zł (szyby przód i tył, drzwi i bagażnik).

_________________
107 - 380 SLC
108 - 280 SE 4.5


Na górę
Post: czw sty 12, 2017 5:43 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: czw sty 12, 2017 9:06 am
Posty: 3
Lokalizacja: Gliwice
Niestety nie mam zbyt wielu zdjęć samochodu w oryginalnym stanie. Wnętrze zielona skóra w bdb stanie, biała kierownica i podsufitka. Upolowałem felgi Mercedes Barrock 15`, ale marzą mi sie Centra T31 16`


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Post: pn sty 16, 2017 2:09 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 15, 2008 10:51 am
Posty: 371
Lokalizacja: Koszalin
Cześć, gratuluję zakupu i życzę wytrwałości. W zeszłym roku doprowadzałem do ładu M117 w W107. Urwała się szpilka mocująca głowicę, więc musiałem ją odkręcić i przy okazji wymienić uszczelkę i planować głowicę. Wałki, uszczelnienia podkładki do ustawienia rozrządu, łańcuch, ślizgi pompa oleju, szybko przekroczyłem 10tys. Sprawdź kompresję to czegoś dowiesz się o kondycji silnika. Skrzyni nie rozbierałbym jeśli nie ma potrzeby, ale zapewne jak dostanie ciśnienia to po takim postoju będzie ciekła. Warto zobaczyć jak się zachowuje, wtedy można ustalić zakres prac.
Co to za kolor, metalic?

Powodzenia!

_________________
W115 240D 3.0 '75 ŻABA SPRZEDANY
W107 500SL '84 CZARNA WDOWA
W123 250 '80 BEKA :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl