MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 8:29 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz lis 22, 2009 4:05 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 12, 2008 9:27 pm
Posty: 207
Numer GG: 4377992
Lokalizacja: [ DDZ ] DOLNOŚLĄSKIE - LONDYN
Język jaki użyłem,przy opisie Auta morze wygląda jak Po "autokomisiarsku".ale nie chciałem naprawdę żeby tak to wyszło,a już tym bardziej kogoś urazić,postaram się na przyszłość używać bardziej sprecyzowanej terminologii motoryzacyjnej :) a za wszystkie urazy wybaczcie,jestem ,,Nowy'' na pewno się poprawię <br>Dodano po 11 minutach.:<br> Pamiętam ze na tabliczce był kod farby 050 a jak mi mówił jeden z mechaników to jest biały(lecz nie jestem pewien) zrobił bym z miłą chęcią zdjęcie tej tabliczki ale jest to nie możliwe bo autko stoi w Polsce a ja jestem w Anglii, ale postaram się coś wykombinować. Mam pytanie Kielbik ? co masz na myśli czarny MB-tex , przypomniało mi się jeszcze jedna rzecz ?czy te Pullman /y wychodziły oryginalnie na kołach ,,15''


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 22, 2009 4:30 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
050 to faktycznie kolor bialy. Pullmany i nadwozia do zabudowy zawsze mialy kola 15" (i odpowiednie kolpaki) oraz nivo.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 22, 2009 4:54 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 12, 2008 9:27 pm
Posty: 207
Numer GG: 4377992
Lokalizacja: [ DDZ ] DOLNOŚLĄSKIE - LONDYN
Więc jak na razie wszystko się zgadza bo jest biały ma oryginalne R15 koła razem z kołpakami i posiada NIVO.czyli jest ok jak najwiekszy stopień oryginału to mi się podoba. Kiełbik co miałeś na myśli pisząc ,,mial czarny MB-Tex'' .... wiem że jako pogrzebowa nie robiła ani jako TAXI,Wiem od poprzedniego właściciela ze robiła jako limuzyna ślubna(okolicznościowa)w jego firmie od nowości a potem stała się jego własnością 16 lat temu teraz jej właścicielem jestem ja czyli samochód miał 3 właścicieli(jestem 3 :) )nie wiem czy mogę w to wierzyć.jedynie co mi się nie podobało to wnętrze nie to że nie jest ładne tylko czy i jakie powinno być w oryginale


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 22, 2009 8:26 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Mercedes od niepamietnych czasow oferowal cztery rodzaje tepicerek:
- zwykla tkanina
- MB-Tex
- skora
- welur

MB-Tex to sztuczna skora (winyl) i stosowana jest glownie w taksowkach i samochodach o charakterze uzytkowym (chociaz np. w USA chetnie zamawiana jest takze w "zwyklych" egzemplarzach. MB-Tex jest zdecydowanie najtrwalszym rodzajem tapicerki (najslabszy jest chyba welur).

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 22, 2009 11:30 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 12, 2008 9:27 pm
Posty: 207
Numer GG: 4377992
Lokalizacja: [ DDZ ] DOLNOŚLĄSKIE - LONDYN
Dzięki Kielbik za informację, wiedziałem o materiałach ale nie wiedziałem o nazwie (MB-tex) ,jeżeli był tam zastosowany to nie zostało go za wiele bo wnętrze zostało już zmienione;w większej części obszyte białą skórą lub skóro podobnym wyrobem.ale wnętrze i tak oddam do tapicera,Zastanawiam się tylko w jaki kolor,ale to i tak na samym końcu po odremontowaniu nadwozia ,wiec mam czas na zastanowienie się.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 23, 2009 9:10 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Polecam zamowienie karty danych. Tam zawarte sa wszystkie informacje dotyczace wyposazenia samochodu.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 23, 2009 7:08 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 12, 2008 9:27 pm
Posty: 207
Numer GG: 4377992
Lokalizacja: [ DDZ ] DOLNOŚLĄSKIE - LONDYN
Po raz kolejny wielkie dzięki.za wytyczne ;zawsze to lepiej się poradzić niż szukać po omacku. teraz postaram się zadziałać z tą ,,Datenkarten i Produkionsaufträge'' zobaczymy na ile mam dobry angielski,bo niemiecki nie jest moją mocną stroną,myślę że sobie poradzę.W razie czego będę pisał


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl