MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:36 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wt lip 31, 2007 3:35 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 21, 2001 1:00 am
Posty: 584
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Przy okazji rutynowego spawdzania co nowego u znajomych natknąłem się na zdjęcia z germanizowania anglików, w tajnej bazie ciemnych sił na terenie polski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Noto od razu kila pytań: Dostanie to TUV? Jaka jest metoda na zarejestrowanie tego, rzeczoznawca, badanie spawów? Co z resztką dawcy? Potrzebujesz może podłogę bagażnika i nadkola wewnętrzne? (jak nie chętnie odkupie, bo poszukuje)
Reszta fotek: http://zelazko.com.pl/cpg/thumbnails.ph ... =25&page=3

_________________
komin


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lip 31, 2007 8:37 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:30 am
Posty: 4307
Lokalizacja: Czestochowa
hheheheh dobry sposób na przekłądke :lol: zreszta u nas wile aut tak sie robi po dzownie lub własnie przekładki.

_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy......
MB 308 automatic

Ludziom brak kultury zupełnie,wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos mi nadepnął na rekę!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lip 31, 2007 10:46 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 22, 2005 4:21 pm
Posty: 1313
Lokalizacja: Płońsk / Warszawa-Bemowo [WPN]
Opłaca się remontować? :)


Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 7:44 am przez Jarzyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: wt lip 31, 2007 11:52 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 27, 2005 12:43 pm
Posty: 1646
Lokalizacja: wawa / okolice
Jarzyn pisze:
jasne. Co rok ubezpieczenie i przegląd. No, chyba że na żółtych [zlosnik]

_________________
[b]116 280S / 673 + 303[/b]
Turchese Farfalla - 126 '77
miejski cruiser na pedały - UNION '80


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 03, 2007 12:16 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: pn lis 28, 2005 9:51 am
Posty: 627
Lokalizacja: RBR ;-)
Przepraszam że wtrącam.

Byłem ostatnio na urlopie w okolicach Sanoka. Szkoda, że ten urlop już się skończył. Odwiedziłem znajomego mechanika, który naprawiał W114 lang dla jakiegoś niemca.
Samochodzik już prawie gotowy. Poniżej wrzucam fotki. Wcześniej w tym warsztacie naprawiali Porsche, coś a'la James Dean, ale wtedy nie miałem cyfrówy. Też przyjechało i pojechało do niemcowni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Nie mam już Mercedes :-(


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 03, 2007 9:29 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:41 am
Posty: 228
Lokalizacja: ZNIENACKA
Witam, no auto full wypas jest! Gites malines po prostu [zlosnik] Z tego co widzę to lampy tylne i kierownica pierwszo seryjne - reszta na druga serię wygląda. To czarne na dachu to szyber? Zaczyna się w połowie drugich drzwi i sięga aż pod tylną szybę?? Trzeba przyznać że Helmut troszkę kasy wyłożył ;) ale auto będzie miał wyczesane. Ja gdybym miał takiego to szkoda by było mi go trzymać w garażu na niedzielne przejażdżki - takim autem na codzień jeździć to jest bajka [zlosnikz] jedynie z parkowaniem może być mały problem :-?

_________________
Bez pracy nie ma kołaczy - rzekł Stefan i się położył. Bardzo nie lubił kołaczy. Był wręcz na nie uczulony.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 03, 2007 9:33 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: pn lis 28, 2005 9:51 am
Posty: 627
Lokalizacja: RBR ;-)
Szyber zakładał ten mechanior jest nieoryginalny, ale nieźle dopasowany po otwarciu zwija się w charmonijkę do tyłu tak jak dachy w cytrynach. A autko ma stać w jakimś salonie...

_________________
Nie mam już Mercedes :-(


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 03, 2007 9:36 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:41 am
Posty: 228
Lokalizacja: ZNIENACKA
Witam, no właśnie ten szyber mnie zainteresował. Myślałem, że w langach był taki jak w innych wersjach. Jeśli by ten szyberdach zaczynał się standardowo (gdzieś nad kierowcą) to po otwarciu mielibyśmy prawie cabrio ;)

_________________
Bez pracy nie ma kołaczy - rzekł Stefan i się położył. Bardzo nie lubił kołaczy. Był wręcz na nie uczulony.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 05, 2007 5:16 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt kwie 24, 2007 7:23 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Kaszuby
No ładny tylko pogratulowac pieknie kolor pasuje do wnetrza pozdrawiam i ten ala falt dach bajer

_________________
74"114 PULLMANN

WWW.auta.tp1.pl Czym do wesela?


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 06, 2007 11:53 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Siema komin, bylem w "bazie ciemnych sil na terenie Polski" kilka godzin wczesniej niz ty i sprawy byly w innym stopniu zaawansowania. Organ do przeszczepu byl juz co prawda wyekstrachowany ale nie zaczeto jeszcze ekstrakcji organu z biorcy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okazuje sie, ze pullmanowe drzwi to sprytna przerobka wersji seryjnej (ma to swoje zalety - reparaturki standartowych drzwi beda pasowac jak ulal :) )
Obrazek

Tyl to nadal obraz nedzy i rozpaczy, niewykluczone, ze zamiast przekladac blache po blasze bracia Zelazko chlastna cala dupe i wstawia ta z dawcy. Konsylium w tej sprawie dopiero sie odbedzie :)
Obrazek

Pullman dlugasny ledwo na podnosniku sie miesci:
Obrazek

Klopot bedzie z numerami nadwozia bo dawca to poczatek pierwszej serii i az szkoda bedzie niszczyc slicznie wybite numerki. Przedni pas w Pullmanie jest natomiast tak poobijany, ze nie wiadomo czy uda sie uratowac oryginalne numery.
Obrazek

Reaktory. Pullman dostanie najprawdopodobniej rowniez silnik z dawcy. Ten co byl jest nieoryginalny :( Matching numbers i tak juz nie ma ale za to bedzie troche wiecej poweru (dawca byl 250). Calkiem po lewej silnik Amona, ktory trafi do coupé z Allgäu:
Obrazek

Powoli uzupelniam wypruty przez anglosaskich barbarzyncow uklad poziomowania nadwozia. Zbiornik z uchwytem juz mam, pompa w drodze.
Obrazek


A teraz kilka odpowiedzi na wczesniejsze pytania:

airkomin pisze:
Dostanie to TUV?
A jakze! Dlaczego mialby nie dostac?!
airkomin pisze:
Jaka jest metoda na zarejestrowanie tego
Metoda prosta i nieskomplikowana bo auto bedzie rejestrowane w normalnym kraju: robi sie przeglad i z nim oraz z dokumentem potwierdzajacym wlasnosc (w tym wypadku wydruk z eBaya) idzie sie do wydzialu komunikacji zarejestrowac samochod. Cala operacja rejestrowania trwa ok. godziny (bo to nietypowy samochod, z Anglii - w przeciwnym wypadku trwalaby max. pol godziny :)) i nie trzeba przez tydzien donosic zadnych zaswiadczen (np. ze Anglia jest w UE), poswiadczen, oswiadczen, swiadectw kwalifikacji, homologacji, oplat, faktur i innych bzdur.
airkomin pisze:
rzeczoznawca, badanie spawów?
Napewno nie bede chodzil z transparentem po calym miescie i trabil, ze samochod jest sklecony z dwoch. A nawet gdyby to przeciez auto jest polaczone prawidlowo i badanie diagnosty z pewnoscia to potwierdzi. Jedyne miejsca laczenia to bedzie odcinek w tunelu i slupki bo przeciez podlogi i progi zostana w calosci wymienione.
airkomin pisze:
Co z resztką dawcy? Potrzebujesz może podłogę bagażnika i nadkola wewnętrzne? (jak nie chętnie odkupie, bo poszukuje)
Dawca okazal sie najlepszym moim zakupem jezeli chodzi o /8, byl przewidziany na remont brazowego coupé ale zdecydowalem sie, ze najpierw bede robil pullmana (licze na to, ze conieco zarobie na wynajmowaniu go :)). W pullmanie wszystko jest zgnite wiec napewno kazdy kawalek nadwozia dawcy bedzie bardzo dokladnie zagospodarowany. To co nie pojdzie na remont pullmana zostanie wykozystane w coupé.
Jarzyn pisze:
Raczej sie nie oplaca sie bo remont wyniesie mniej wiecej tyle co ten czarny z ogloszenia, ale auto bede mial zrobione tak jak chce i wim, ze zrobia mi to w Trzebnicy porzadnie i jeszcze Alexa zawioze tym autem do slubu.
/8 pisze:
no właśnie ten szyber mnie zainteresował. Myślałem, że w langach był taki jak w innych wersjach
W langach i innych Sonderbauten nie bylo i do dzis nie ma odsuwanych dachow (swoja droga co to za okreslenie: "szyber" albo "szyberdach", jezyk polski zna ladniejsze okreslenia). Czerwone kombi Pierre'a ze zlotu w Trzebiezy mialo odsuwany dach przeszczepiony z innego samochodu.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 07, 2007 5:46 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt kwie 24, 2007 7:23 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Kaszuby
kielbik walczy jak lew gratulacje i szczescia [zlosnikz]

_________________
74"114 PULLMANN



WWW.auta.tp1.pl Czym do wesela?


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 07, 2007 10:26 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
To nie ja walcze tylko Sebi ze swoja druzyna. Ja sam tez jestem pod ogromnym wrazeniem.

P.S.

Konsylium w sprawie odwloka juz sie odbylo

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 25, 2007 5:31 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Nie nadazam opisywac tutaj postepow. Wstawiony juz tyl a ja mam jeszcze pare fotek z przeszczepu przodu:

przed....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i po operacji....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wymiary, jak widac, pieknie pasuja :)
Obrazek

Przod juz odciety czeka na przlozenie ostatnich czesci (oprocz ukladu kieroniczego do Pullmana wroca m.in. sprezyny i 15" kola z kolpakami):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyl przedstawial sie rownie zalosnie jak przod. W zwiazku z tym zapadla decyzja o przeszczepieniu rowiniez i tej czesci:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Preparacja odwloka przed wstawieniem:
Obrazek

Obrazek

Pan Andrzej, probuje sie ze slupkiem C, ktory w niedalekiej przyszlosci przeistoczy sie w slupek D :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przygotowanie biorcy na przyjecie zdrowego organu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I juz po operacji - pacjent ma sie dobrze :):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odciety odwlok bedzie teraz magazynowany wspolnie z przodem. Tutaj, oprocz kol i sprezyn, do wyjecia sa pozostalosci ukladu poziomowania nadwozia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do naprawy przyjachal 250 CE w kolorze 904, taki kolor bedzie mial Pullman:
Obrazek

Oto kierownik calego zamieszania:
Obrazek

Sebi zly bo glodny - juz chcialby do domu na kolacje :)
Obrazek

No to jedziemy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tymczasem coupé moje i Sebiego czekaja na lepsze czasy: juz wiem, ze remont to zaden problem, dla OSP nie ma rzeczy niemozliwych - trzeba miec tylko wystarczajaca ilosc kasy...
Obrazek

Obrazek

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 25, 2007 11:41 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Oj musisz kochać te swoje /8... :-)

Pozdrawiam

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 26, 2007 11:57 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: wt sie 21, 2007 6:35 pm
Posty: 574
Lokalizacja: Siemianowice
Co jak Co ale Pełen Szacunek dla Własciciela i dla ludzi którzy wogóle chcą takie Samochody restaurować.

Pozdro

p.s.

Kiełbik przewieziesz nas kiedyś tym Pulmanem???

_________________
W 123 280E


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl