MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:51 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr kwie 27, 2011 6:39 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:53 am
Posty: 544
Numer GG: 8874486
Lokalizacja: Huta Dolna k. Gdańska
Małe "kuku" się zrobiło. [szalone] Dobra wiadomość jest taka, że już naprawione, zła taka, że po pomarańczowej 300D przejechał TIR... tragedii nie ma, ale nie ma komu jej naprawić. :lol:

Obrazek
Obrazek

_________________
w115 230.4 '75 Duuużo mnie nauczyła.
w123 200 '81 To nie tylko auto, to już spora część mojego życia!
c123 230C '78 Po krótkotrwałym romansie przyszedł czas na poważny związek :D
w123 300D '76 Wgl co tu robi diesel?


Na górę
Post: śr kwie 27, 2011 6:50 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:03 pm
Posty: 2213
Lokalizacja: Wielkopolska (Zduny)
ej kaskader ! daj że już spokój [zlosnik]

_________________
Tatowóz: w163 2,7CDI
Moje:2xw115,w114 230.6, 5xw108 w186 300C A124
Sprzedam!! :
w108 280SE 3.5 manual oraz masa części do 108


Na górę
Post: pt kwie 29, 2011 10:12 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:53 am
Posty: 544
Numer GG: 8874486
Lokalizacja: Huta Dolna k. Gdańska
A historia tego incydentu dosyć wstydliwa. Właściciel samochodu (Kamael), nabuzowany i rozzłoszczony po kolejnej akcji z rozładowanym akumulatorem, wsiada, trzaska drzwiami i zaczyna cofać skręcając jednocześnie w lewą. Oczywiście musiał się tam pojawić ten cholerny słupek. Można zwalać winę na zaparowane szyby, ciemności i deszcz, ale to nic nie zmienia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na miejscu pasażera siedzi sobie Kamaelowa - równie zakochana w tym aucie co ja (skutecznie zaszczepiłem w niej miłość do mercedesów 8) yeah! ), często zasiadająca za jego sterami i pouczana przeze mnie: "za szybko, zbyt gwałtownie, niechlujnie, itp... " - ale oczywiście to ja musiałem rozwalić cały bok... Od tamtej chwili się nie odzywam, gdy ona prowadzi. :roll:

No trudno. Zagwarantowałem sobie rozrywkę na wolne 11.11-14.11.2010 - tydzień wcześniej miało miejsce zdarzenie...
Znowu siedziałem po nocach w warsztacie, ale fajnie było przypomnieć sobie wakacje, naprawdę fajnie...
Zdecydowałem się na wymianę drzwi PP. Zastępcze pochodziły ze szrotu. 50zł - dora cena, stan też całkiem fajny, no i pierwszy lakier! [zlosnikok]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tym razem zdecydowałem się sam polakierować i na szczęście wyszło dobrze. Konieczna jest jeszcze polerka, ale odcienie wyszły identyczne.

Obrazek


Za to w święta wielkanocne zająłem się kołpakami. Zrezygnowałem z baroków i teraz sam nie wiem co mnie tknęło, żeby je zakładać. Kołpaki są naprawde cudowne! 8)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze wymaga prania po zimie. Niestety ciągle nie ma czasu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak narazie rdza się nigdzie nie pojawia, co uważam za sukces, bo auto nie jest garażowane. :-?
Na koniec chciałbym podziękować koledze Mitu za przysłanie brakujących listw drzwiowych! [zlosnikok]

Pozdrawiam, Arek. 8)

_________________
w115 230.4 '75 Duuużo mnie nauczyła.
w123 200 '81 To nie tylko auto, to już spora część mojego życia!
c123 230C '78 Po krótkotrwałym romansie przyszedł czas na poważny związek :D
w123 300D '76 Wgl co tu robi diesel?


Na górę
Post: sob kwie 30, 2011 1:50 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 24, 2008 6:28 pm
Posty: 1620
Lokalizacja: Lublin
Co Ty wyprawisz w swym garażu! Dalej jestem pod wrażeniem [zlosnikz]

_________________
W115 200D '74

____________________________________________
CZĘŚCI do: W/S123 W/S124 W201


Na górę
Post: sob kwie 30, 2011 1:00 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Kamael pisze:
stan też całkiem fajny

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Uwielbiam to twoje wyluzowanie. Wiekszosc forumowych blacharni wyslalaby drzwi w takim stanie prosto do huty ;)
Kamael pisze:
Zrezygnowałem z baroków i teraz sam nie wiem co mnie tknęło, żeby je zakładać. Kołpaki są naprawde cudowne! 8)
Zawsze mowilem, ze baroki to jedna wielka kicha i ze to kapsle rzadza ale ludzie tutaj upieraja sie na te wirniki i zakladaja je nawet do najbardziej zajechanego 200 D tak jakby dodawaly 50 KM mocy [zlosnik]

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: wt cze 07, 2011 4:10 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 12, 2011 4:44 pm
Posty: 4
Po pierwszej stronie myślałem, że nic z tego nie będzie a tu proszę, miła niespodzianka. Gratuluję wytrwałości.


Na górę
Post: czw sie 25, 2011 2:53 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 31, 2007 7:43 pm
Posty: 532
Lokalizacja: Koszalin.
Mogę przyjechać do Ciebie na korepetycje? [zlosnik]

_________________
W124 E200D '94 SMOKE SILVER. - "NAś"
ex - W124 250D '86 ARCTIC WHITE. AUTOMAT - "GłODEK".
Plastikowa Corsa.


Na górę
Post: pt sie 26, 2011 8:43 am 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 22, 2011 12:50 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Częstochowa
Bardzo fajna i pouczająca historia.
Samochód przed i po remoncie to jak noc i dzień ...
Gratuluję wytrwałości i umiejętności.
Trzeba nieźle być zakochanym w autku, żeby robić takie rzeczy.

_________________
Mercedes W123 230E - 1982r.
Fiat 125p 1300 - 1973r.
Oldsmobile 98 - 1971r.


Na górę
Post: wt sty 03, 2012 10:24 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:53 am
Posty: 544
Numer GG: 8874486
Lokalizacja: Huta Dolna k. Gdańska
Moja mercedesina przynajmniej raz na miesiąc naciąga mnie na wydatki. Trudno, jakoś mnie to nie dziwi biorąc pod uwagę stan wyjściowy samochodu. Jednak radość z przywracania auta do coraz lepszego stanu daje wystarczająco dużo satysfakcji.

Na samym początku była wielka akcja "blacharka", która jak widać przyniosła fajne efekty. W tym roku wymienione zostało niemal całe zawieszenie (przede wszystkim tuleje gumowe), cały układ kierowniczy (łącznie z przekładnią), dyferencjał na cichy, oraz jedna półoś. Elementy gumowe jak wiadomo muszą być nowe, ale najdroższe części jak dyfer, czy przekładnia kierownicza na szczęście walały się po warsztatowym strychu, dzięki czemu z kosztami znowu nie było tak tragicznie.
Opanowałem również gaźnik, który przez pierwszy rok eksploatacji pozostawał nietknięty, bo bałem się go dotykać po tym czego się naczytałem o nim na forum. Praktyka okazała się zupełnie inna i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć, pozatym że był mocno rozregulowany gdze tylko mógł.

Przez ostatnie 30 tysięcy kilometrów auto cieszyło całkowitą bezawaryjnością, a jeśli coś miało być wymienione dawało o sobie znać odpowiednio wcześniej. Jedynie rozrząd milczał do samego końca, albo ja nie umiałem go słuchać i w efekcie skończyło się unieruchomieniem auta, o czym pisałem w tym temacie. Na szczęście nie było to unieruchomienie znane z typowych historii o rozrządach. U mnie sypnęło się to po najmniejszej linii oporu i łańcuch przeskakiwał tylko na zębatce wałka pośredniego, co kończyło się przestawieniem zapłonu.

Po świętach wkońcu przyszła pora na wymianę i musiałem się z tym spieszyć, bo auto było mi potrzebne na sylwestra. Z tego powodu musiałem kupić zestaw Febi, który mi odradzał kolega McCoy (przynajmniej łańcuch)... Ostatecznie spodziewałem się większego rozczarowania, ale nie było tak źle. Łańcuch Febiego wyglądał tak samo jak mój stary i szczerze mówiąc nie wzbudza obaw. Może odnoszę takie wrażenie, bo nie miałem okazji zobaczyć oryginału... Niemniej jednak silnik dostał cały nowy komplet, wszystko Febiego, oprócz dwóch zębatek, które są Swaga.
Z tej okazji kilka fotek. [zlosnik]

Nowy zestaw:

Obrazek

Zaczyna się patroszenie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak dla mnie konstrukcja tego silnika wydaje się być wyjątkowo delikatna.
A teraz najlepsze - porównanie zużytych elementów do nowych. :lol:

Na początek zębatka wału:

Obrazek

Nie wygląda tragicznie prawda?

A co powiecie na to?

Obrazek
Obrazek

Już lepiej nie? [zlosnik]

Jeszcze łańcuch. Ten nie był tragiczny, jednak trochę zużyty.

Obrazek

Cała zbawa trochę kosztowała... 760zł a to ze względu na drogi włek pośredni - 380zł. Myślę, że mimo wszystko warto, a przy mojej jeździe powinienem mieć spokój na 10lat :)
Czas operacji to 12 godzin, ale to na pierwszy raz. Myślę, że następnym razem będzie szybciej, bo już trochę poznałem ten silnik.
Po złożeniu i odpaleniu rewelacja! Następnego dnia od razu 530km pokonane bez przeszkód. I nech tak będzie jak najdłużej.
Kolejna inwestycja to nowy reduktor LPG. Na szczęście to już niewielki wydatek, a efektów spodziewam się świetnych.
A i jeszcze apropo LPG. Przy okazji wyregulowałem zawory. Od ostatniej regulacji przejechałem 30tyś km. Wszystkie ssące bez zmian, natomiast wszystkie wydechowe miały luz mniejszy o ok 0,10mm (właściwy luz to 0,30mm). Wygląda na to że LPG daje o sobie znać... Trzeba się spodziewać, że kiedyś silnik doczeka "kapitalki".

Pozdrawiam.

_________________
w115 230.4 '75 Duuużo mnie nauczyła.
w123 200 '81 To nie tylko auto, to już spora część mojego życia!
c123 230C '78 Po krótkotrwałym romansie przyszedł czas na poważny związek :D
w123 300D '76 Wgl co tu robi diesel?


Na górę
Post: sob sty 07, 2012 10:44 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2007 1:04 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Łódź
Czołem!

Po pierwsze przepraszam, że nie sprawdziłem cen na łódzkim rynku części zamiennych, ale trochę mi się tu wszystko pokomplikowało i okres przedświąteczny był co najmniej trudny do ogarnięcia. Po drugie z tym FEBI, to faktycznie tylko chodziło mi o łańcuch, ale co ciekawe moj, kupiony z legalnego źródła w InterCarsie, nie wyglądał jak ten na zdjęciu - tak wygladał dopiero łańcuch SWAG'a, który kupiłem po tym jak zerwał się ten pierwszy... to co wyjąłem z pudełka wyglądało jakby było zrobione z żyletek, do tego sądząc po ich tęczowych kolorach - hartowanych. Ten na zdjęciu wygląda jak oryginał.

A stan kółka zębatego koła pośredniego... I tak jestem pełen podziwu dla tego silnika, że po minimalnym poprawieniu naciagu łańcucha jeszcze gdzieś dojechał :)

Pozdrawiam z postatomowej aglomeracji łódzkiej ;)

_________________
SODOWANIE PIASKOWANIE SZKIEŁKOWANIE LAKIEROWANIE PROSZKOWE
W123: 230E Автомат 230TE Автомат


Na górę
Post: pn lis 12, 2012 8:55 pm 
Offline

Rejestracja: ndz cze 06, 2010 9:52 pm
Posty: 0
jak tam Mercus:) wszystko wporzo :)?


Na górę
Post: wt lis 13, 2012 2:13 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:03 pm
Posty: 2213
Lokalizacja: Wielkopolska (Zduny)
z tego co ostatnio widziałem po fotach to lata jak zły [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]


Załączniki:
kamael.jpg
kamael.jpg [ 91.15 KiB | Przejrzano 11496 razy ]

_________________
Tatowóz: w163 2,7CDI
Moje:2xw115,w114 230.6, 5xw108 w186 300C A124
Sprzedam!! :
w108 280SE 3.5 manual oraz masa części do 108
Na górę
Post: wt lis 13, 2012 2:53 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 11, 2007 10:59 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Warszawa (WK)
Ło jezu, co tam się dzieje!?
Przeca to nie przystoi tak jeździć Mercem ;)

_________________
V945 2.3T 97'
Ex: V945 93' "Knudsen"
Ex: W123 240D 78' Englischrot
Ex: 85' Oldsmobile Delta 88 Royale Brougham V8 307ci
Ex: W123 240D 84' 459 maroonbraun
Ex: 86' Chevy Caprice Wagon 5,0 V8 - moja pierwsza miłość...


Na górę
Post: wt lis 13, 2012 2:56 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:03 pm
Posty: 2213
Lokalizacja: Wielkopolska (Zduny)
złapał kapcia, zapasówki brak to jakoś trzeba było dojechać do celu nie [zlosnik] [zlosnik]

_________________
Tatowóz: w163 2,7CDI
Moje:2xw115,w114 230.6, 5xw108 w186 300C A124
Sprzedam!! :
w108 280SE 3.5 manual oraz masa części do 108


Na górę
Post: wt lis 13, 2012 5:08 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:53 am
Posty: 544
Numer GG: 8874486
Lokalizacja: Huta Dolna k. Gdańska
Mercedesina najmojsza ma się bardzo dobrze!
Od wymiany rozrządu otrzymała nowy reduktor LPG, świece i to z czego jestem najbardziej dumny - kable zapłonowe BOSCH'a. Od tego momentu czuje się jakbym miał Diesla - wsiadam, odpalam, jadę i nic się nie dzieje. Nawet klekocze jak Diesel, bo ma luzy na korbowadach. [zlosnik] To będzie najbliższy temat do ogarnięcia.
Ze spraw estetycznych, będę chciał się zabrać za wymianę drzwi, które jak pisałem wcześniej były założone z warsztatowych zapasów i których jakość napraw mnie denerwuję.

Poza tym sporo się dzieje i sporo kilometrów trzaskam (już powoli fotel się przeciera). Przez ostatnie 11,5 miesiąca wyszło 29 800km. Auto wozi mnie z północy na południe i ze wschodu na zachód i każda podróż potęguje chęci na następną.

W wakacje przez przypadek znalazłem się na planie krótkometrażowego filmu robionego przez Katowicką Szkołę Filmową. Mercedes zagrał rolę auta rodziny o której jest cała fabuła. Zdjęcia były kręcone na plaży w Łebie i pod Warszawą. Sceny ostrych manewrów wyprzedzania i jazdy na czołówkę były kręcone z pomocą kaskaderów. Moim autem jeździł Zbigniew Modej. [zlosnikz] Montaż dobiega końca, jeśli dostanę film za pośrednictwem jakiejś strony, to na pewno go udostępnię, choć auta w nim zbyt dużo chyba nie będzie - bynajmniej nie takie jest założenie producentów. [zlosnikz]
Po drodze był też jeden ślub i rola "ślubowozu".

Zdjęcia spod Warszawy:
Obrazek
Obrazek

A te z Łeby
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tatry :)
Obrazek

Ślub :P
Obrazek

I mój najnowszy nabytek. Świetna sprawa takie coś na pokładzie! +300 do retro stajlu. 8)
Obrazek

_________________
w115 230.4 '75 Duuużo mnie nauczyła.
w123 200 '81 To nie tylko auto, to już spora część mojego życia!
c123 230C '78 Po krótkotrwałym romansie przyszedł czas na poważny związek :D
w123 300D '76 Wgl co tu robi diesel?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl