MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest śr maja 15, 2024 5:21 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt mar 12, 2010 7:58 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Witajcie. Od dawna nie udzielam się już zbyt często na forum bo każda minuta jest bezcenna. W przeciągu tego czasu został doprowadzony do bdb stanu silnik. Niestety z różnych powodów nie dopieściłem go wizualnie więc wygląda jak wyglądał, jednak technicznie stan tak jak mówiłem bdb. W najbliższym czasie wymiana wszystkich gum, gałek itp. w zawieszeniu oraz głupoty pt. chłodzenie (czasem w korku zdecydowanie za wysoko skacze co jest bardzo uciążliwe) oraz simmeringu przedniego skrzyni (niestety przeoczony został jak wszystko było wyjęte a lać zaczął niemiłosiernie).

Jednak w tym wątku ja nie o tym. Obecnie jestem na etapie wymiany/regeneracji wnętrza gdyż pomimo polakierowanej na nowo skóry to nie było to czego oczekiwałem. Wcześniej obiłem deskę rozdzielczą skórą od listwy w dół oraz tunel co wyszło bardzo dobrze. Teraz przy okazji poprawię jeszcze pasowanie paneli na tunelu bo wtedy nie wyszło to najlepiej.
tunel + deska:
Obrazek

Przykładowe siedzenie. Wiem że po wyczyszczeniu byłoby dużo lepiej, jednak nadal miałoby przetarcia i deformacje:
Obrazek

Obecnie wymontowałem siedzenia z auta i rozmontowałem je. Na przednie siedzenia zamówiłem nowe skóry:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

obecnie płyną z USA więc zobaczymy co to warte. Tył nie ma żadnych przetarć ani mechanicznych uszkodzeń więc zostaje taki jaki był jedynie podreperuję go tam gdzie się rozpruł no i oczywiście poddam gruntownemu czyszczeniu.

Obrazek
Obrazek

Do tego wszelkie ramy siedzeń, ślizgi itp... poszły dziś do lakierowania proszkowego. Zdjęcia przed:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety musiałem wyrzucić bonel z tylnego siedziska bo zupełnie nie trzymał sztywności. Jak się usiadło to od razu dobijał do spodu. Nowy kosztuje majątek a wymiana sprężyn w starym w zasadzie sprowadzałaby się do zrobienia nowego czego ja się nie podejmuje. Zamiast tego w siedzisku znajdzie się pianka T35 a na nią stara mata kokosowa (jedyna która jest OK, wszystkie inne to wiór) i miejmy nadzieje że efekt będzie przynajmniej OK.
Z przodu + tylne oparcie postaram się odtworzyć oryginalne wypełnienia z pianki i maty kokosowej. Oryginał też widać był manufakturą więc mam nadzieję że się uda choć zdecydowanie będzie to najtrudniejszy etap.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chcę także ocynkować na nowo wszelkie elementy które były cynkowane oryginalnie.
Do tego w jakiś sposób będę musiał chyba usztywnić sprężyny przednich siedzisk, ale to już zobaczymy jaki będzie wstępny efekt.

Poza tym zamówiłem także nowe dywaniki. Mocno się zastanawiałem czy nie kupić od słynnego niemieckiego producenta jednak górę wziął fakt że na eBay mogłem zamówić tkaninę loop pile która była oryginalnie (tak wnioskuję z resztek oryginału które gdzieniegdzie się ostały) oraz jednak cena. Kolor jaki zamówiłem to bamboo.

Obrazek
Obrazek

Do tego poszukuje oryginalnej kierownicy w bdb stanie ale już widzę że ciężko będzie.

Będę wstawiał fotki na bierząco.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Ostatnio zmieniony pt lis 12, 2010 12:57 pm przez and6412, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 12, 2010 10:58 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: ndz mar 29, 2009 12:59 pm
Posty: 13
Czesc,
Możesz z ciekawości napisać ile kosztował materiał na przednie siedzenia i na boczki (jeśli je robisz?)
Może oczywiście być na prv.

Pozdrawiam,
Paweł


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 15, 2010 1:49 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Boczków nie robię. A siedzenia to żadna tajemnica. Kupowałem na ebay'u od usera topsonline .

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 15, 2010 3:14 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: sob paź 13, 2007 11:20 am
Posty: 346
Lokalizacja: Śląsk
Piękne truflowe skóry.

_________________
W123 280CE
Porsche Cayenne Diesel S
Mercedes CLA


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 15, 2010 11:23 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lut 21, 2008 9:37 pm
Posty: 393
Lokalizacja: Kraków
and6412 pisze:
Niestety musiałem wyrzucić bonel z tylnego siedziska .... Zamiast tego w siedzisku znajdzie się pianka T35


Myślisz, że to nie będzie za twardo? Chociaż pewnie i tak z tyłu nikt nie jeździ :)

_________________
W123, 1984 TAXI .... 200D


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 17, 2010 9:05 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Uli pisze:
and6412 pisze:
Niestety musiałem wyrzucić bonel z tylnego siedziska .... Zamiast tego w siedzisku znajdzie się pianka T35


Myślisz, że to nie będzie za twardo? Chociaż pewnie i tak z tyłu nikt nie jeździ :)


Już z grubsza do po docinałem więc mogłem rzucić na to matę kokosową i usiąść. Jest inaczej niż oryginalnie jednak poprawnie. Wcześniej nie dało się na tym siedzieć więc musiałem coś wymyślić. <br>Dodano po 9 minutach.:<br> Dziś odebrałem ramy siedzeń od lakiernika (Colorex - polecam). Wyglądają lepiej niż nowe [zlosnik] Efekt zdecydowanie przerósł moje oczekiwania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla porównania:
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 17, 2010 9:52 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
piękna robota...normalnie CUDO...jestem pod wrażeniem, jak oni to malowali? proszkowo i potem do pieca na wygrzewanko? czy to nie popęka pod wpływem uginania się? Ile trza zapłacić za malowanie jednego stelaża fotela?
Pozdro Arti

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik
MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca
MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project
MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR
MB S124 280TE 96r.-BeetrooT
http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 17, 2010 11:26 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
ZORTOX pisze:
piękna robota...normalnie CUDO...jestem pod wrażeniem, jak oni to malowali? proszkowo i potem do pieca na wygrzewanko? czy to nie popęka pod wpływem uginania się? Ile trza zapłacić za malowanie jednego stelaża fotela?
Pozdro Arti


Lakierowali proszkowo, czyli śrutowanie + proszek + piec. Lakier jest bardzo elastyczny i nie dał się moim próbom maltretowania sprężyn ;-)
Co do cen to kwestia bardzo indywidualna, ja za to wszystko zapłaciłem tyle co za lakierowanie błotnika u normalnego lakiernika.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 Tytuł:
Post: wt mar 23, 2010 11:54 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Poszycia tylnej kanapy pomimo tego, że skóra była w stanie całkiem niezłym od spodu rozlatywały się kompletnie. Poprzecierane płótna, sparciałe gąbki i stary filc powodowały że 'drabinka' nie trzymała kształtu strasznie szpecąc. Trzeba było to jakoś podreperować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwotnie chciałem zlecić tapicerowi wymianę samego białego płótna, jednak po rozmowie okazało się że to nie takie proste. Musi do tego rozpruć poszycie w wielu miejscach a wtedy to już żal nie wymienić wszystkiego poza skórą. Idąc dalej, jak już rozpruje i będzie wymieniał, to bez możliwości próbnego montażu nigdy nie zrobi tego dokładnie. Suma sumarum wyszło na to że zostawiłem mu wszystko i w okolicach świąt mam odebrać gotowe siedzenia. Poza tym podjął się ratowania bonela co było istotne, bo im bardziej próbowałem dopasować tą gąbkę o której piszę w 12.03.2010 - Wstęp tym bardziej zdawałem sobie sprawę że jednak to siedzisko zaprojektowane do bonela i słabo to wyjdzie. Zamiast tego usztywniony pianką bonel będzie na miejscu. <br>Dodano po 7 minutach.:<br> Odebrałem też dziś na nowo ocynkowane elementy siedzeń, spinki, śrubki, sprężynki etc...

<b>A przy okazji. Ma ktoś pojęcie do czego służą elementy z 1 i 2 zdjęcia. U mnie do tej pory były przykręcone do szyn siedzeń jednak do niczego nie służyły i wisiały bez celu? Po co to jest?</b>

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: pt cze 04, 2010 12:41 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Dawno nic nie robiłem z powodu braku czasu. Na szczęście przyszedł długi weekend (dla mnie jeszcze dłuższy) i miałem czas aby wrócić do pracy. Skończyłem dziś prace nad przednimi siedziskami. Wymienione zostało w zasadzie wszystko poza ramą i sprężynami (które zostały wcześniej polakierowane proszkowo). Wreszcie widać, że warto było się pomęczyć. Moim zdaniem uzyskałem stan fabryczny, zresztą oceńcie sami.
A tak w ogóle to polecam tego sprzedawcę (Topsonline z eBay'a) od którego kupowałem pokrowce na fotele w USA. Towar naprawdę pierwsza klasa, pasuje super, jakość wykonania perfekcyjna, skóra rozeta jak od MB. Naprawdę nie dało się już lepiej.

Te pomarszczenia wynikają z faktu, że podczas robienia zdjęcia tył nie był jeszcze naciągnięty. Już zniknęły.

Jak kogoś interesuje ile uzyskanie takiego efektu zajęło czasu i inne szczegóły to wszystko jest opisane tutaj:
INSTRUKCJA REGENERACJI SIEDZISK: http://sites.google.com/site/mercedesw107450slc/prace/remont-siedzen/3-06-2010---instrukcja-regeneracji-siedzisk


Załączniki:
DSC_0095.JPG
DSC_0095.JPG [ 31.86 KiB | Przejrzano 6254 razy ]
DSC_0094.JPG
DSC_0094.JPG [ 38.37 KiB | Przejrzano 6254 razy ]
DSC_0091.JPG
DSC_0091.JPG [ 31.79 KiB | Przejrzano 6254 razy ]
DSC_0090.JPG
DSC_0090.JPG [ 32.93 KiB | Przejrzano 6254 razy ]
DSC_0089.JPG
DSC_0089.JPG [ 35.36 KiB | Przejrzano 6254 razy ]
DSC_0087.JPG
DSC_0087.JPG [ 50.66 KiB | Przejrzano 6254 razy ]

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com
Na górę
Post: wt sie 24, 2010 7:46 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Felgi po regeneracji:
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: wt sie 24, 2010 7:49 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Parę ujęć w trakcie pracy nad oparciami:
DAWCA:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: sob wrz 18, 2010 1:07 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt maja 15, 2009 10:32 am
Posty: 513
Lokalizacja: Warszawa
Wrzuć jakiś link do tych aukcji z siedzeniami bo nie mogę nic znaleźć.

_________________
Pozdrawiam - PanKot
MB 123 230CE 84r.


Na górę
Post: sob wrz 18, 2010 4:59 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Rozumiem, że chodzi Ci o namiar na sprzedawcę obszyć. Tu jego sklep na ebayu:
http://stores.ebay.com/Topsonline

EDIT: Z tego co kojarzę to do beczki też miał, choć obecnie w sklepie ich nie ma. Dodatkowo na żądanie można u niego kupić kawał skóry na tyły siedzeń a to ważne bo nie są cześcią zestawów.

Jedna uwaga bo facet poza tym że towar ma naprawdę przyzwoity (oceniam siedzenia na bdb, dywaniki na db-) to nie potrafi pojąć różnicy pomiędzy SL a SLC. Pomimo 3 krotnego upewniania się i tak dostałem dywany od SL :-?
Na szczęście zbędnych kawałków było tyle że dało się z tego coś wyrzeźbić.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: pn wrz 20, 2010 8:20 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 26, 2008 7:19 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Poznań
[quote="and6412"]Parę ujęć w trakcie pracy nad oparciami:
DAWCA:
Obrazek

Ładnego miałeś pieska ale żeby zaraz zrobić z niego dawcę [szok]
[uhaha]

_________________
280 SLC 80rp


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl