MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 7:08 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt sie 04, 2009 10:30 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt cze 16, 2009 7:47 pm
Posty: 9
Jakiś czas temu zabrałem się za renowację W123 3.0D z 1977 roku. Auto ogólnie jest w stanie tragicznym i wydaje mie się że jest to ostatni moment w którym można coś jeszcze z nim zrobić. Za namową znajomych swoje doświadczenia zacząłem umieszczać na stronce:

http://www.morethanseetheeye.pl/

Wpadnijcie zobaczyć jak mi idzie. Komentarze mile widziane - szczególnie jak popełniam błędy.

Dzięki i na razie...


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 04, 2009 11:29 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:39 pm
Posty: 580
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Witamy !

Miło , że kolejni miłośnicy MB dzielą się swoimi doświadczeniami, choć mam trochę wątpliwości nt. waszego projektu.

Z twojej strony "Start projektu "
Cytuj:
Do rozpoczęcia prac nad pierwszym projektem szykowałem się ładnych kilka lat. Zbierałem skromne doświadczenie i wiedzę konieczną do tego, aby zacząć. Wreszcie po długim okresie przygotowań udało się zorganizować miejsce odpowiednie na warsztat oraz dobrze rokujący samochód

dalej...
Cytuj:
Jest wiele miejsc mocno uszkodzonych przez rdzę. Co więcej poprzedni właściciel sporo z tym samochodem eksperymentował, od samodzielnych napraw, w których grubość masy szpachlowej przewyższa grubość blachy po radosną twórczość w elektryce. Wszystko to trzeba teraz wyprostować


Jeśli szykowałeś się tyle lat i uzbierałeś taką wiedzę to dlaczego wyberałeś taką kiszkę - auto wbrew temu co piszesz nie jest dobrze rokujące.
Lepsza dziewicza, ale mocno skorodowana W123 ,niż jak ta po kowalsko -murarskich przejśćiach ulepiona ze szpachli i nadal całkiem zgniła - pseudo beczka.Nie piszesz nic o numerze VIN, czy auto jest zgodne z numerami.

dalej...
Cytuj:
Chcę odrestaurować ten samochód i przywrócić mu jak najbardziej oryginalny wygląd

Lakier czarna perła ma się nijak do oryginalnego wyglądu [oczko]

Generalnie nie chciałbym być odebrany jako ten co nie rozumie pasjonata i tylko krytykuje.
Polecam mozolną lekturę forum i naprawdę obranie lepszego celu renowacji, może tego Szreka potraktujcie jako totalny poligon - bo znając życie to i tak nic z niego nie zrobicie.

Acha ..a jeśli chodzi o takie elementy ja np. klapa bagażnika to nie ma sensu dywagować co zrobić z brakującym - odgniłym rantem- trzeba kupić używaną drugą klapę.

Polecam na pocieszenie wątek kolegi Kamaela z działu renowacje /8 : http://www.w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=36414&start=0 - tylko weźcie poprawkę, że Kamael jest bardziej profesjonalistą niż amatorem, a projekt ma cel bardziej dydaktyczno-szkoleniowy niż pragmatyczny.

_________________
MB C123 230CE '83 Zypressengrün metallic
MB S123 280TE '81 Lapisblau metallic
MB W123 280E '77 Milanbraun metalic
MB S210 E430 4matic


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 05, 2009 6:04 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt cze 16, 2009 7:47 pm
Posty: 9
Dzięki za szczerość...

Zdaję sobię sprawę że więcej osób poległo na takich przedsięwzięciach niż je ukończyło. Zdaję sobie również sprawę że ciężko jest zacząć od zera (szczególnie samoukom). Właśnie dlatego powstała ta strona, abym miał determinację do kontynuowania prac.

To co zrobił Kamael to majstersztyk. Widziałem to już wcześniej. Nie śmiem się nawet z nim porównywać. Nie moja liga. Jedno jednakże udało mu się dowieść, co ma dla mnie duże znaczenie. Że wytrwałość i determinacja ma znaczenie. Mam nadzieję że u mnie jej wystarczy.

Samochód jest w stanie jakim jest, tego już nie zmienię. Co więcej samochodu póki co też nie. Jeśli jednak nie chcę dołączyć go grona poległych, cóż mi pozostało, zacisnąć zęby i podjąć wyzwanie. Doświadczenie i umiejętności to akurat elementy na które mam jeszcze wpływ.

Mam nadzieję że jeszcze będziesz miał okazję zmianić zdanie, jeśli nie - to będzie to przestroga dla innych, aby nie próbowali... [usmiech]


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl