MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 7:14 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw cze 04, 2009 10:51 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
witajcie, myślę że mogę spokojnie założyć tutaj temacik, no ale gdyby było coś nie tak to proszę zwrócić uwagę ;) Wpadłem przypadkiem na tą stronę szukając w sieci informacji o/ zdjęć w123 i postanowiłem pokazać nad czym pracuję :evil:


Więc tak, jakieś 2 tygodnie temu zakupiliśmy z bratem beczke... Jako że posiadamy własny 'warsztat' i mamy możliwości postanowiliśmy zabrać się za reanimację naszego nowego nabytku...
Auto zakupiliśmy od znajomego, który także chciał je wyremontować, w tym celu także rozebrał auto z zewnątrz (listwy, szyby boczne itp.) jednak przerosło go to wyzwanie głównie pod względem kosztów. Samochód stał pod chmurką więc dogadaliśmy się i za w miarę skromne pieniądze odkupiliśmy auto (1000 zł to nie jest chyba wiela). Samochód okazał się bardzo zdrowy, tylko pare miejsc w nadkolach wymagało wyspawania i konserwacji. Zajęliśmy się tym od razu. Niestety oprócz dobrego stanu karoserii reszta okazała się trochę słabiutka... Zawieszenia nadają się do kapitalnego remontu (ale to z przyjdzie z czasem), silnik po półrocznym przestoju odpalił od pierwszego razu, jednak ma on przedmuchy, a to także nie wróży nic dobrego..
Gdy już zakonserwowałem podwozie (poszło trochę 'baranka' i masy, ale tego chyba nie można żałować) zabraliśmy się za remont nadwozia, jako że samochód nie miał zbytnio ładnego koloru, zmienimy go na ładniejszy.
Elementy nadwozia niestety wymagało nieco szpachlowania, ale to już za nami (brat pracował nad tym do południa, a ja jako że chodzę do szkoły, męczyłem temat popołudniami) Wszystko jest obrobione w miarę 'profesjonalnie', brat z zawodu jest lakiernikiem, lecz ma małe doświadczenie - dopiero 18 lat na karku, ze mnie też małolat, dopiero 16 mi stuknęła, ale co nieco już potrafię... Poza tym naszą pracę ocenił doświadczony lakiernik, więc powinno być gutes ;)
zamieszczę tutaj zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Planujemy zmianę koloru na coś z metalika, lecz do końca nie mogę się zdecydować na kolor... Co powiecie na czarny? ewentualnie zaproponujcie jakiś inny kolor :D
Jedyną dużą wadą samochodu jest nieoryginalny szyberdach, który ponadto zaklejony jest silikonem, bo widocznie komuś przeciekał... Nie wiemy co teraz z tym fantem zrobić, szukać nowego dachu pod oryginalny szyberdach, zaspawać otwór czy też zostawić jak jest... Myślę że wyjdzie to z czasem...
Plany na to autko mam konkretne, marzy mi się jakiś mocny dieslowski silniki, nie koniecznie oryginalny, może coś z młodszego rodzeeństwa, puki co jednak zostanie ten, a jest to 2.4 D. W środku także widziałbym fotele obszyte skórą, ale zobaczymy..
Mam także swój pogląd odnośnie zawieszenia, chciałbym obniżyć i zapodać jakieś ładne kółka. Wiem, to nie będzie oryginał, ale ja jednak jestem jeszcze młody i chciałbym się 'pokazać' :roll:
interesuje mnie centralny zamek i el. mechanizmy szyb, jakby ktoś miał to pisać :) widzi mi się także klimatyzacja... ale to także odległa sprawa.

dorzucę jeszcze pare zdjęć :
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

czekam na komentarze ;):D
Myślę że przed nami jeszcze długa droga, ale damy rade...
będę wrzucał tutaj zdjęcia z przebiegu dalszych prac.


Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 8:11 pm przez przemojek, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 04, 2009 11:27 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
przemojek pisze:
witajcie, myślę że mogę spokojnie założyć tutaj temacik, no ale gdyby było coś nie tak to proszę zwrócić uwagę


Witam, temat założyłeś w dobrym dziale i teraz tylko patrzeć rozwinięcia Twojego tematu i zdjęć z prac przez Ciebie i brata dokonanych.


przemojek pisze:
Wpadłem przypadkiem na tą stronę


Biorąc to pod uwagę, przypuszczam, że nie masz większego pojęcia o podejściu większości z nas do tematu oryginalności naszych aut.


przemojek pisze:
Planujemy zmianę koloru na coś z metalika, lecz do końca nie mogę się zdecydować na kolor...


Podaj vin swojego MB, na pewno go ktoś tutaj rozkoduje i dowiesz sie jaki kolor powinna mies Twoja gwiazda.


przemojek pisze:
Co powiecie na czarny? ewentualnie zaproponujcie jakiś inny kolor


Ja powiem tylko tyle, że jeśli w oryginale taki był to na taki polakieruj. Moja propozycja to kolor taki w jakim beczka wyjechała z fabryki.


przemojek pisze:
marzy mi się jakiś mocny dieslowski silniki, nie koniecznie oryginalny, może coś z młodszego rodzeeństwa, puki co jednak zostanie ten, a jest to 2.4 D



Zostań przy tym co masz, jak na tak ciężkie auto to nawet sobie radzi a i pali niewiele. Sam mam taki i nie narzekam.

przemojek pisze:
Wiem, to nie będzie oryginał, ale ja jednak jestem jeszcze młody i chciałbym się 'pokazać'


Doprowadzając ten samochód do stanu oryginalnego na pewno na spotach będziesz robił nim wrażenie zwłaszcza jak będzie po remoncie i przypuszczam, że jako młody człowiek bardziej sie 'pokażesz' z oryginalną odremontowaną beczką niż jak ją skundlisz i nie daj boże stuningujesz.

To chyba tyle, życzę udanej pracy nad autkiem i polecam forum jako lekturę edukacyjną, bardzo wielu rzeczy możesz sie dowiedzieć o odbudowie Mercedesów i wielu rzeczy nauczyć co z pewnością pomoże ci w dalszych pracach.

Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 10:16 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Hej

Baza faktycznie wygląda nieźle ;) Co do zmiany koloru, to polecam chociaż coś z ówczesnej palety MB, również dobrany pod wnętrze które posiadasz ;) Moim zdaniem polakierowanie na byle jaki kolor i wsadzenie potem zupełnie niepasującego wnętrza to lekkie nieporozumienie ;)

Co do obniżania to może to jeszcze rozsądnie wyglądać, ale z felgami uważaj, najlepiej komponują się jednak stare wzory z epoki, nowoszesne felgi to nie do beczki [zlosnik]

Co do spalania OM616 to akurat nie skomentuję, powiem tylko tyle że cięższe S124 z OM606 spokojnie pali mniej niż ten beczkowy potwór [zlosnik]


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 12:54 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
Xytras pisze:
Co do spalania OM616 to akurat nie skomentuję


Fakt, w dobie TDi-ków to faktycznie dizle w beczkach nie są jakoś bardzo ekonomiczne, ale biorąc pod uwage spalanie w granicach 8 litrów to smokiem taki OM 616 też nie jest. A poza tym jak ktoś decyduje sie na jeżdżenie starym Mercedesem to liczy sie ze spalaniem, a jeśli ma zamiar takiego kundlić czy tuningować to chyba nie szuka zrozumienia na tym forum.

Xytras, Ty z tego co sobie przypominam to też masz 240D w miejscu 200D. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 1:02 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Tak dokładnie, teraz mam OM616 [oczko]
Tedeik to nigdy nie będzie, ale do jazdy normalnej(nie rekreacyjnej) to stosunek mocy to spalania jest tragiczny, silnik głośny, paliwożerny i słaby [zlosnik]


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 2:21 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 04, 2009 5:25 pm
Posty: 84
Lokalizacja: mazowieckie
Nie tuninguj a dąż do oryginalności, a to co zrobiliście z 912 pozostawię bez komentarza....

_________________
Kiedy jadę Starem 200 wszystkie laski piszczą w mieście :)


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 2:49 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
i właśnie moc tego silnika mi nie odpowiada :)
chciałoby się coś mocniejszego, ale zobaczymy... Tak btw. jakie macie opinie na temat 300 turbo diesla?
sojczyn co masz na myśli pisząc:
sojczyn pisze:
a jeśli ma zamiar takiego kundlić
?
nie chcę go tuningować, chciałbym go upiększyć, no ale może być tak jak Ty mówisz, oryginał to oryginał...

Tapicerkę mam jasną kremową, co do niej by podpasowało? czarny kolor mógłby się z nią gryźć?
takie foto beczki, która mi się podoba...
Obrazek


a tutaj już zdjęcia szpachli tryśniętych podkładem ze szpachlówką:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Myśle że teraz powinno to postać troche na słoneczku i porządnie wyschnąć, i dopiero zabrać sie za szlifowanie, żeby później nic nie posiadało... <br>Dodano po 9 minutach.:<br>
wsk125ccm pisze:
a to co zrobiliście z 912 pozostawię bez komentarza....


chodzi o ciągnik? czemu bez komentarza, mów otwarcie...
Robiliśmy go dla wujka, który wybrał sobie właśnie taki kolor :
ObrazekObrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 3:20 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Taa czepiajcie się jeszcze Ursus'a że niezgodny z VINEM [zlosnik]

Btw. kolego podaj może numer VIN i zdjęcie tabliczki lakierowanej, może warto ocenić najpierw numery [oczko]


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 6:14 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 04, 2009 5:25 pm
Posty: 84
Lokalizacja: mazowieckie
Skoro klient tak sobie życzył to spoko, ale ja bym go tak nie malował - po prostu mi się nie podoba i najważniejsze to nie oryginał!

_________________
Kiedy jadę Starem 200 wszystkie laski piszczą w mieście :)


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 6:30 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Dokładnie, lepiej pomalować silnik na siwo bo wtedy lepiej wycieki widać :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 8:29 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
on nie musi się nikomu podobać, ważne żeby był w miarę sprawny technicznie i wyglądał przyzwoicie... W pole i tak nie wjedzie, bedzie tylko śmigał z naczepą na domki letniskowe.
ale nie o tym temat,
może poradzicie mi co zrobić z tym nieszczęsnym szyberdachem? ;D
zostawić czy zaspawać?


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 8:35 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn lis 03, 2008 2:24 pm
Posty: 180
Lokalizacja: Sieraków
Czarny lakier jak najbardziej współgra z kremowym wnętrzem [zlosnikz]

_________________
CL600 V12 93'


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 9:22 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Podaj jeszcze numerki o które wyżej pytałem, o ile się nie wstydzisz ;)

Co do szybra to pytanie raczej dobre do tych co mają ew. warsztaty blacharskie, jednak wydaje mi się iż zaspawanie to kiepski pomysł, raczej wymiana całego dachu/poszycia [szalone]


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 9:58 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
Xytras pisze:
wydaje mi się iż zaspawanie to kiepski pomysł, raczej wymiana całego dachu/poszycia


tym razem sie z Tobą zgodze, ciężko jest zaspawać szyber tak, żeby nie pokrzywiło przy okazji całego dachu z temperatury podczas spawania.

przemojek pisze:
może poradzicie mi co zrobić z tym nieszczęsnym szyberdachem? ;D



z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wnioskuje, że nie zależy Ci na oryginalności samochodu, więc chyba najprościej byłoby poszukać nowego szybra który wpasujesz w miejsce starego, zasilikowanego i powinno chyba być dobrze, ważne, żeby nie lało na głowe.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 10:36 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
numerki napiszę później :)
sam teraz nie wiem, poprzeglądałem trochę to forum i nabieram coraz bardziej chęci na oryginalność... Początkowo myślałem sobie 'e tam beczka, stare padło' ale powoli zaczynam was rozumieć :D
Zastanawiałem się nad kupnem dawcy... może znajdę jakiegoś z szyber dachem i przespawać cały dach? :-? ale to kupa dodatkowej roboty..
no nic, jeszcze będziemy się nad tym zastanawiać :x
dotarło do mnie też, że aby zapodać czarny lakier karoseria musi być idealnie dopracowana, dlatego będzie trzeba się nad tym skupić, albo ewentualnie pomyśleć nad innym kolorem :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl