MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 5:27 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz maja 24, 2009 11:43 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn sty 27, 2003 1:24 am
Posty: 1447
Lokalizacja: Gryfino
barpawel pisze:
Stomek pisze:
Baza "efekt chromu". Dobrze zaaplikowana jest bardzo podobna do chromu/niklu.

powaznie jest cos takiego?
pytałem sie lakiernika i w wielu sklepach z lakierami i nikt jeszcze nie słyszał o jakims preparacie co daje efekt chromu
jedynie w jednym ze sklepów dowiedziałem sie ze jest lakier dostępny na zamówienie ale trzeba podpisac oswiadczenie bo niespełnia on norm europejskich i kosztuje podobno około 1000zł za litr :o
słyszałem tez ze mozna dobrac srebrny lakier i 90%perły i podobno wychodzi prawie jak chrom
jak mozesz napisz co i jak jakiej firmy i jak to zrobic bede bardzo wdzieczny

Ta baza u mnie kosztuje okolo 700zl/litr (dokladnie nie pamietam), ale musze ja zamowic ekstra. Jest dopuszczona wedlug dyrektywy unijniej do wymalowan wewnetrznych, wiec zderzak moznaby pod takie wymalowanie podciagnac. Potrzebne jest tez specjalne tlo pod ta baze, poniewaz na innych bardzo slabo wychodzi.
Dowiedz sie lakiernika , jaka perle trzeba dodac do tego srebra, zeby uzyskac z tego efekt perly. Mam pelen mieszalnik, wiec po powrocie do domu moge pokombinowac, a efektami oczywiscie pochwale sie na forum


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 6:41 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
barpawel pisze:
czy do zarejestrowania jest mi to potrzebne (rejestrowac bede na białe tablice a to dlatego ze zaden konserwator czy inna instytucja nie bedzie decydowac o moim aucie w przypadku gdy bede chciał sprzedac)

takie małe pytanie ..co autor miał na myśli, bo może się okazać że o szalony, żyjesz w błędzie...masz na myśli sprzedaż za granicę? czy normalną tu w Polsce?

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 7:43 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn sty 27, 2003 1:24 am
Posty: 1447
Lokalizacja: Gryfino
mojojojo13 pisze:
barpawel pisze:
czy do zarejestrowania jest mi to potrzebne (rejestrowac bede na białe tablice a to dlatego ze zaden konserwator czy inna instytucja nie bedzie decydowac o moim aucie w przypadku gdy bede chciał sprzedac)

takie małe pytanie ..co autor miał na myśli, bo może się okazać że o szalony, żyjesz w błędzie...masz na myśli sprzedaż za granicę? czy normalną tu w Polsce?

Czy to prawda, ze mozna wycofac auto z rejestracj zabytkowej i u konserwatora zabytkow??

_________________
https://www.facebook.com/pages/Old-Merc-Garage/618806288213349


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 9:44 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:20 pm
Posty: 385
Lokalizacja: turek wlkp
co do tego efektu chromu srebrny i 90%perły to wyczytałem to gdzies w necie i nic więcej nie było okreslone w jakich proporcjach i jaki ten srebrny no nie wiem

Cytuj:
barpawel napisał:
czy do zarejestrowania jest mi to potrzebne (rejestrowac bede na białe tablice a to dlatego ze zaden konserwator czy inna instytucja nie bedzie decydowac o moim aucie w przypadku gdy bede chciał sprzedac)

takie małe pytanie ..co autor miał na myśli, bo może się okazać że o szalony, żyjesz w błędzie...masz na myśli sprzedaż za granicę? czy normalną tu w Polsce?

tak chodzi mi o sprzedaz za granice
moze nie jestem alfa i omegą ale po to jest forum zeby wymieniac sie pogladami
i takie informacje uzyskałem z kopalni wiedzy jaką jest internet
auto zarejestrowane jako zabytkowe w przypadku sprzedazy poza granice pl trzeba zgłosic u konserwatora zabytków
jesli sie myle niech ktos to wyprostuje

i teraz pytanie odnosnie rejestracji auta na białe blachy wiadomo trzeba zapłacic akcyze :evil:
jak zostanie wyliczona akcyza od wartosci auta czy od faktury/umowy
w swietle nowych przepisów akcyza jest wiliczana wedłog tabeli eurotaxu czy czegos innego?
w przypadku współczesnych aut to mniej wiecej wiadomo ile to wyniesie

jesli takich merców nie ma w zadnej tabeli to co?
wejdą na mobile i sprawdzą ile to kosztuje
przeciez ceny są rózne od 5 do 20tys euro to jak traktowane jest takie auto przeciez mogą mi wyliczyc ze 10tys euro nie mam zamiaru płacic 13% tego darmozjadom :evil:
w przypadku rejestracji na zabytek omijam akcyze i płace rzeczoznawcy?

_________________
w120 180 1959r
w111 220Sb 1964r
w116 280S 1977r
w126 280SE 1984r
w124 200D aftomat 1993r "menczysłaf" ex
Audi A4 b7 2006 - żonowóz


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 10:11 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn sty 27, 2003 1:24 am
Posty: 1447
Lokalizacja: Gryfino
Rejerujac 200 /8 na zwykle biale blachy zaplacilem akcyze od faktury. Celnik zobawywszy date produkcji zwrocil mi uwage, ze pomylkowo wpisalem poj. silnika (identyczne-1971 [zlosnik] ). Zdajac sobie sprawe, ze to prawidlowy rocznik gosc odpuscil, moze z lenistwa, moze z braku danych.
Wym samym urzedzie oplacalem akcyze za auto z 2004 roku i na umowie mialem wiecej niz gaktycznie samochod kosztowal mnie po naprawie, a mimo to podwazyli kwote i podniesli o 40%, poniewaz tak pokazywal im taryfikator.
Mysle, ze takie starocie trafiaja im sie na tyle rzadko, ze nie powinni podwazac kwoty na umowie, o ile jest ona rozsadna.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Old-Merc-Garage/618806288213349


Na górę
 Tytuł:
Post: czw maja 28, 2009 12:01 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Cytuj:
takie małe pytanie ..co autor miał na myśli, bo może się okazać że o szalony, żyjesz w błędzie...masz na myśli sprzedaż za granicę? czy normalną tu w Polsce?
Nie wiem czy to o to ci chodzi ale jezeli zamierzales nasmiewac sie ze stereotypu 2bogatego Niemca co przyjedzie i zaplaci dwa razy tyle" to polecam przejrzec dokladniej mobile i ebaja. Bedziesz zaskoczony ile ostatnio pojawilo sie tam ostatnio samochodow zarejestrowanych w Polsce. Majac zolte tablice jestes w gruncie rzeczy udupiony, albo w najlepszym wypadku zdany na dobry humor pana konserwatora wojewodzkiego.

@ Stomek: 200 /8 rejestrowales jak UC bral kwote z umowy i nikt sie niczego nie czepial. A jaka ta umowa byla to obaj wiemy ;).

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: czw maja 28, 2009 12:19 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn sty 27, 2003 1:24 am
Posty: 1447
Lokalizacja: Gryfino
kielbik pisze:
@ Stomek: 200 /8 rejestrowales jak UC bral kwote z umowy i nikt sie niczego nie czepial. A jaka ta umowa byla to obaj wiemy ;).


Ta sama , ktora osobiscie podpisales. Nie pamietasz?? [oczko]

_________________
https://www.facebook.com/pages/Old-Merc-Garage/618806288213349


Na górę
 Tytuł:
Post: czw maja 28, 2009 12:42 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Stomek pisze:
kielbik pisze:
@ Stomek: 200 /8 rejestrowales jak UC bral kwote z umowy i nikt sie niczego nie czepial. A jaka ta umowa byla to obaj wiemy ;).
Ta sama , ktora osobiscie podpisales. Nie pamietasz?? [oczko]
No wlasnie pamietam ;). To byly czasy... 8).

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: czw maja 28, 2009 7:14 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
kielbik pisze:
Nie wiem czy to o to ci chodzi ale jezeli zamierzales nasmiewac sie ze stereotypu 2bogatego Niemca co przyjedzie i zaplaci dwa razy tyle" to polecam przejrzec dokladniej mobile i ebaja. Bedziesz zaskoczony ile ostatnio pojawilo sie tam ostatnio samochodow zarejestrowanych w Polsce. Majac zolte tablice jestes w gruncie rzeczy udupiony, albo w najlepszym wypadku zdany na dobry humor pana konserwatora wojewodzkiego.

@ Stomek: 200 /8 rejestrowales jak UC bral kwote z umowy i nikt sie niczego nie czepial. A jaka ta umowa byla to obaj wiemy .
_________________

Nie! chodziło mi o to że oprócz żółtych tablic przy wywozie liczy się wiek - wiec białę tablice +teoretycznie wiek 25 lat pojazdu już go dyskryminują...i trzeba mieć zgode - w świetle prawa inne postępowanie to przestępstwo.
Stomek - do momentu wydania decyzji istniee możliwość wycofania wniosku i białęj karty - nie później ...

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: czw maja 28, 2009 9:41 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:20 pm
Posty: 385
Lokalizacja: turek wlkp
kielbik pisze:
Cytuj:
takie małe pytanie ..co autor miał na myśli, bo może się okazać że o szalony, żyjesz w błędzie...masz na myśli sprzedaż za granicę? czy normalną tu w Polsce?
Nie wiem czy to o to ci chodzi ale jezeli zamierzales nasmiewac sie ze stereotypu 2bogatego Niemca co przyjedzie i zaplaci dwa razy tyle" to polecam przejrzec dokladniej mobile i ebaja. Bedziesz zaskoczony ile ostatnio pojawilo sie tam ostatnio samochodow zarejestrowanych w Polsce. Majac zolte tablice jestes w gruncie rzeczy udupiony, albo w najlepszym wypadku zdany na dobry humor pana konserwatora wojewodzkiego.

@ Stomek: 200 /8 rejestrowales jak UC bral kwote z umowy i nikt sie niczego nie czepial. A jaka ta umowa byla to obaj wiemy ;).



nie jestem handlarzem u mnie auta jeżdżą zawsze po kilka lat tak wiec z przepisami na temat rejestracji auta urzędnikami mam najmniej do czynienia
nie mam zamiaru szprzedac już teraz auta ale jeśli zajdzie taka potrzeba za kilka lat?
wszyscy dobrze wiemy jaka jest polska i jacy są Polacy nasze główne motto "jak najtaniej a jak najlepiej" sam jak kupuje cokolwiek tym się kieruje i nie oszukujmy sie nasz rynek zabytkowych aut jest bardzo mikroskopijny i nikt nie płaci za auto zrobione 50-80tys zł
przykład pan Mirek z Minska mazowieckiego wystawia ciągle te same auta od paru ładnych lat zawsze jest to licytacja i nigdy nie widziałem większej sumy jak 30tys zł jaką Polacy mu dają za te auta
i jak widać na ebayu nie jest to nawet polowa wartości auta
fakt ze może 30tys euro to tez przesada za cabrio do całkowitego remontu tyle przynajmniej wystawia na ebayu

co innego jest z autami wsólczesnymi kazdy kiedys miał do czynienia z kupnem auta wmiare młodym i chyba kazdy to potwierdzi zeby w polsce kupic bezwypadkowe i nie z kręconym licznikiem auto graniczy z cudem
w DE takiego procederu nie ma niemcy znaja wrtosc swojego auta i tyle

dobra starczy tego
Cytuj:
Nie! chodziło mi o to że oprócz żółtych tablic przy wywozie liczy się wiek - wiec białę tablice +teoretycznie wiek 25 lat pojazdu już go dyskryminują...i trzeba mieć zgode - w świetle prawa inne postępowanie to przestępstwo.
Stomek - do momentu wydania decyzji istniee możliwość wycofania wniosku i białęj karty - nie później ...


czyli rozumiem ze nawet jesli zarejestruje na białe blachy to i tak wiek auta dyskryminuje do swobodnego obrotu w UE?
i tak źle i tak jeszcze gorzej
jednym słowem super nawet nie mogę moją własnością swobodnie rządzić
a jeśli przez przypadek uszkodzę zderzak i lampę i coś tam jeszcze(odpukać w niemalowane) to pewnie idę za kratki albo zawiasy dostane <br>Dodano po 10 godzinach. 45 minutach.:<br> no i mamy koniec malowania
teraz czeka mnie składanie
kiedyś na gwaizdke dostałem puzzle 1000 3 miesiące je składałem
ciekawe ile zajmą mi te

wyjazd od lakiernika pogoda troche nie dopisywała i okrylismy go folią
Obrazek

tu juz na podwórku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gazdzety które kiedys znajdą sie w aucie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wstępna przymiarka

Obrazek

gdzie dostane coś takiego
to jest do mocowania listw na skrzydłach

Obrazek

_________________
w120 180 1959r
w111 220Sb 1964r
w116 280S 1977r
w126 280SE 1984r
w124 200D aftomat 1993r "menczysłaf" ex
Audi A4 b7 2006 - żonowóz


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 06, 2009 12:22 am 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:03 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Przasnysz /Wawa
Proszę Cię bardzo
http://www.mbclassics.de/product_info.p ... ath=31_183

_________________
MB W108 280S '70
http://www.w114-115.org.pl/j/index.php?option=com_jfusion&Itemid=3&jfile=viewtopic.php&f=50&t=47419


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 06, 2009 8:54 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:20 pm
Posty: 385
Lokalizacja: turek wlkp
Grzesiek [ w108 ] pisze:


dzieki wielkie ale tą i inne strony na zachodzie juz mam zapisane w ulubionych
chodziło mi o cos u polskich sprzedawców

kolejny etap prac nad autem
moze za wiele nie widac zeby cos konretnego sie zmieniło w aucie
ale niestety kazda listewka kazdy element jest starannie czyszczony przymierzany dorabiany przymierzany przymierzany...............
i dopiero zakładany na auto
wszytsko robie sam niestety nie mam nikogo do pomocy :cry:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
w120 180 1959r
w111 220Sb 1964r
w116 280S 1977r
w126 280SE 1984r
w124 200D aftomat 1993r "menczysłaf" ex
Audi A4 b7 2006 - żonowóz


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 06, 2009 9:52 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt maja 19, 2009 11:39 am
Posty: 10
Lokalizacja: ----
[totalszok] Piękny.

Mój jest niestety teraz czarna perła

_________________
Mercedes W108 280SE 1969


Ostatnio zmieniony pt wrz 04, 2009 8:10 pm przez Dirty, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 06, 2009 10:12 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
witaj...piękny wóz... [oczko] szybko Ci to zeszło...powiedz (na priv) kto Ci malował pojazd i ile kosztowało to Cię?

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik
MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca
MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project
MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR
MB S124 280TE 96r.-BeetrooT
http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 07, 2009 12:40 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Nie zebym sie czepial ale z tymi pojedynczymi reflektorami wygladal moim zdaniem duuuuzo lepiej. W koncu to skrzydlak a nie W109.

ZORTOX, co znowu kombinujesz? Czyzbys nie byl zadowolony z jakosci uslug naszego lakiernika? A moze ci za drogo? ;)

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl