MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz maja 05, 2024 1:42 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 614 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw kwie 30, 2009 11:33 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
oto dalszy progress...
Obrazek
Oto sprawca zamalowanych odpływów!!! jest to jak widzę stara fota i chyba już to poprawiono?
Obrazek

Przymiarka lampiona
Obrazek

Tu juz po spasowaniu ale nie wiem co to jest to miejsce gdzie kończy się dachowa listwa..jakby tam rudy był??
Obrazek

Obrazek


no i położono gumę tak jak w oryginale na wszystkie łączenia/spawy itd
Obrazek

Obrazek


Zastanawia mnie bardzo dlaczego nie zdjęliście lustra wstecznego?? w czym tkwił problem??
no i w końcu upragnione drzwi pasażera...tu mogę oficjalnie podziękować me:how-owi bo dzięki niemu mam drzwi w idealnym stanie od kompletu czerwonego :-) oraz Howserowi bez którego wysyłki by nie było DZIĘKI CHŁOPAKI za wielka pomoc !!!!
Mógłbym co prawda pomarudzić tylko że tak długo to wszytsko trwało,ale nie ma co...liczy się że drzwi są i jestem z tego zadowolony :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i już prysnięta komora po gumowaniu
Obrazek

Teraz będzie trzeba zagumowć całą podłogę od spodu i chyab lw lakier puścić [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik
MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca
MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project
MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR
MB S124 280TE 96r.-BeetrooT
http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 30, 2009 11:44 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: pn paź 06, 2008 9:13 pm
Posty: 502
Numer GG: 9682008
Lokalizacja: Krosno
Świetnie idzie praca, jestem pełen podziwu :)

_________________
" W życiu piękne są tylko chwile "

W poszukiwaniu pierwszego Mercedesa ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 30, 2009 11:49 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
przy okazji kupiłem komplet NÓWEK nigdy nie montowanych kołpaków 14' wraz ze spręzynami w mega bardzo okazyjnej cenie [zlosnik] [zlosnik]

Obrazek

Obrazek

...oraz kanisterek..mam nadzieję ze podpasuje w kolo???Jak myślicie??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik

MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca

MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project

MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR

MB S124 280TE 96r.-BeetrooT

http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 30, 2009 11:57 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
ZORTOX pisze:
...oraz kanisterek..mam nadzieję ze podpasuje w kolo???Jak myślicie??
Pod warunkiem, ze wsadzisz na zapas kolo 15" [zlosnik]

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: pt maja 01, 2009 12:12 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
kielbik pisze:
Pod warunkiem, ze wsadzisz na zapas kolo 15"

serio??? ojjjj to straszna lipa 8) <br>Dodano po 4 minutach.:<br> to jaki musiałbym kupić by wpasowac go w 14tkę??

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik

MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca

MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project

MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR

MB S124 280TE 96r.-BeetrooT

http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: pn maja 04, 2009 8:45 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Kanisterek ma napisane 7l czyli jest pod koło 14. Do 15 jest 9 litrów. Przynajmniej mój jest 9 litrów. Kłopotem może być raczej śrubkonakrętka do jego mocowania. Ma ktoś jej numer? Ta którą się dokręca koło by potem móc w nią wkręcić śrubę mocującą kanisterek?

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: pn maja 04, 2009 9:59 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
Ocet pocieszyłeś mnie bardzo [zlosnik] nie wiem ale jakoś utkwilo mi w pamięci, że 5l pasi do 14' a 7l do 15' koła...ale jeżeli masz takowy 9l to cieszę się podwójnie [zlosnikz]

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik

MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca

MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project

MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR

MB S124 280TE 96r.-BeetrooT

http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 05, 2009 11:23 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Ocet dobrze prawi, 7l wchodzi w 14'', a 9l w 15''. Kielbik niepotrzebnie Cię nastraszył.

Ocet pisze:
Kłopotem może być raczej śrubkonakrętka do jego mocowania. Ma ktoś jej numer?


Już kiedyś o tym rozmawialiśmy, ale ja jako że jestem mało "beczkowy" to zapomniałem. Zapytam się Ojca, bo wydaje mi się, że On ma ten patent w swoim T (na stanie chyba są ze trzy takie kanistry u nas).

ZORTOX tak w ogóle to pogratulować Ci śpieszę, bo twardy jesteś! Tylko gdzie Ty będziesz tym autem jeździł? Wraca na Wyspy?
Trzeba przyznać, że Stomek się stara [ok] .
A i jeszcze jedno ZORTOX. Proszę, nie poleruj dekla na lustro, bo będzie festyn :roll: ...

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 05, 2009 2:17 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
Mitu proszę bardzo pogadaj z Tatą [zlosnik] zależy mi na oryginalnym mocowaniu kanisterka...może coś pohandlujemy?? a jak nawet nie uda mi się takowego kupić od Ciebie to zapodaj foty jak to wygląda to w ostateczności wykonam sobie taki sam w pracy [oczko]


Mitu pisze:
gdzie Ty będziesz tym autem jeździł? Wraca na Wyspy?

Ano wraca na Wyspy...przygotowałem mu już domek na zimę i nie miłe dni...będę go użytkował tylko w pogodne dni i zapewne w podróże do Polski i po Europie...marzy mi się wypad na południe Francji czy Portugalii na jakieś 2 tyg.(taka wycieczka objazdowa) [oczko]

Co do dekla to nie chce mi sie go polerować...i zostanie taki jaki jest czyli miły w dotyku ale wciąż satynowy [oczko]

Kiedyś miałem gdzieś fotę Twojego engina ale w jakiejś takiej malej rozdziałce..może masz to foto w dużej?? jeżeli tak to poproszę na zortox@interia.pl muszę mieć jakiś pierwowzór [zlosnik] [zlosnik]

I tak przy okazji skąd i za ile nabyć komplet naklejek występujących w całej komorze silnika? (alternator,cewka, na dekiel satynowy :lol: ,na przednią belkę , na servo itp) Czy Ty u siebie nabywałeś nowe naklejki?

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik

MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca

MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project

MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR

MB S124 280TE 96r.-BeetrooT

http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 05, 2009 9:09 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
O zdjęcie łatwiej niż o śrubkę... Mam nadzieję, że wystarczy P/N. Na śrubce go nie ma, w EPC u kolegów ze wschodu nie znalazłem. Zaraz poszukam foty...

_________________
W108 - 250 S 1967

S123 - 300TD 1982 Rudolf

S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 05, 2009 11:31 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
ZORTOX pisze:
Mitu proszę bardzo pogadaj z Tatą [zlosnik]


Nie napalaj się, bo napisałem że wydaje mi się :) . Porozmawiam i dam znać.

ZORTOX pisze:
zależy mi na oryginalnym mocowaniu kanisterka...może coś pohandlujemy??


Nie no zapomnij [zlosnik] .

ZORTOX pisze:
a jak nawet nie uda mi się takowego kupić od Ciebie to zapodaj foty jak to wygląda to w ostateczności wykonam sobie taki sam w pracy [oczko]


Spokojnie, pomożemy Ci z Octem [zlosnik] ;) .

ZORTOX pisze:
Ano wraca na Wyspy...przygotowałem mu już domek na zimę i nie miłe dni...będę go użytkował tylko w pogodne dni i zapewne w podróże do Polski i po Europie...marzy mi się wypad na południe Francji czy Portugalii na jakieś 2 tyg.(taka wycieczka objazdowa) [oczko]


To ty na Wyspach na dłużej? Taka wycieczka to i mi się marzy, ale /8 z OM. Ale Ty, z tą kierownicą "normalną inaczej", to chyba do Australii powinieneś jechać [zlosnik] ;) .

ZORTOX pisze:
Co do dekla to nie chce mi sie go polerować...i zostanie taki jaki jest czyli miły w dotyku ale wciąż satynowy [oczko]


Polakieruj go koniecznie! Tylko uważaj żeby Ci się śmieci niepoprzyczepiały :roll: ...

ZORTOX pisze:
Kiedyś miałem gdzieś fotę Twojego engina ale w jakiejś takiej malej rozdziałce..może masz to foto w dużej?? jeżeli tak to poproszę na zortox@interia.pl muszę mieć jakiś pierwowzór [zlosnik] [zlosnik]


A skąd wiesz, że mojego? [zlosnik] Kiedyś coś było na forum, pamiętam że Tadziora mnie sprowokował :) .

ZORTOX pisze:
I tak przy okazji skąd i za ile nabyć komplet naklejek występujących w całej komorze silnika? (alternator,cewka, na dekiel satynowy :lol: ,na przednią belkę , na servo itp) Czy Ty u siebie nabywałeś nowe naklejki?


W MB najlepiej i pewnie najtaniej. Jak znasz numer naklejki to nie będzie żadnego problemu (spisz ze starych). Z naklejek kupowałem tylko na dekiel, a koszt to przedział 10-20 PLN :) [ok] .

Ocet pisze:
Mam nadzieję, że wystarczy P/N. Na śrubce go nie ma, w EPC u kolegów ze wschodu nie znalazłem.


Krzysztofa prosił?

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 06, 2009 1:55 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 29, 2004 6:23 pm
Posty: 564
Lokalizacja: WROCŁAW-Bristol UK
Ocet pisze:
Zaraz poszukam foty...

wyczekuję z niecierpliwością... :P ale właśnie coś znalazłem zresztą Twojego autorstwa jak mniemam??

Obrazek

z tematu
http://www.w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7784&postdays=0&postorder=asc&&start=15

Jedna fota to jednak za mało na wykonanie wiernej kopii , więc jak ktoś ma takowe mocowanie kompletne proszę o ładne foty i wymiary...napiszę sobie programik i maszyna wykona detal w mgnieniu oka [zlosnik] ale do tego potrzebny będzie jakiś poglądowy rysuneczek techniczny [zlosnik] Ocet znając Ciebie podołasz wyzwaniu ..co?? ;)

Mitu jak masz możliwość też pocykaj foty , rozumiem Twoje nastawienie do sprzedaży w/w elementów ;)

Mitu pisze:
Spokojnie, pomożemy Ci z Octem
byłbym ucieszony,pocieszony i wdzięczny ;)

Mitu pisze:
To ty na Wyspach na dłużej? Taka wycieczka to i mi się marzy, ale /8 z OM. Ale Ty, z tą kierownicą "normalną inaczej", to chyba do Australii powinieneś jechać


Ano trochę...ponad 3 lata już tu nasiąkam i jeszcze trochę to potrwa...5-10lat kto wie?? 8) A co do kiery to mi to już wsio ryba...nie ma już to dla mnie znaczenia...jak jadę do PL to zawsze kobita daj mi przyzwolenie na wyprzedzanie jakiegoś zawalidrogi [oczko] ...samemu w trasie ciężko jechać...ale po miastach Europy no problemos.

Mitu pisze:
Polakieruj go koniecznie! Tylko uważaj żeby Ci się śmieci niepoprzyczepiały

Co do dekla to pewnie bym go i prysnął ale czym?? Jak to się fachowo nazywa?? i gdzie to kupić można? Za 2 tyg będę w PL to bym sobie kupił...no i czy ten środek można nabyć w sprayu?? czy tylko w plynie i potem na pistolet??


Mitu pisze:
A skąd wiesz, że mojego?

...no tak jakoś mi się zdawało...ale jeżeli nie Twój to czyj?? [zlosnik] bo właściwie to teraz dopiero spostrzegłem że Twoja litania podpisowa to jakieś BMWuuu??? a moze Mercedes bez poprzecznych listewek [zlosnikz]i bez oznaczeń na tylnej klapie...

A z naklejkami to róznie bywa bo nie wszystkie maja numery :-? ale ktoś mi mówił że ponoć były w ASO dostępne tzw. komplety naklejek do danego silnika...tylko pytanie brzmi jaki to numer?

_________________
MB W123 300D 80r. Czarnoksiężnik

MB S123 280TE 84r.-srebrny dawca

MB S123 280TE 83r.-zielonkawy project

MB S123 280TE 82r.-GRÜN Gurke=OGÓR

MB S124 280TE 96r.-BeetrooT

http://mackuz.bolinko.org/is/img5/11764 ... CT7881.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 06, 2009 5:43 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
No jak wczoraj znalazłem tę fotę na dysku ze starego kompa to już mi forum nie chodziło...
A od Mitu śrubke wezmę, zwymiaruję, rysunki prześlę, ale nie wiem czy śrubkę oddam [zlosnik]
Jako że na gadulcu się nie widujemy to o blachach nic nie wiem...

_________________
W108 - 250 S 1967

S123 - 300TD 1982 Rudolf

S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 06, 2009 9:50 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Rzeczywiscie nie zwrocilem uwagi na pojemnosc kanistra. U mnie w 124 jest 7 l i siedzi dosyc ciasno w 15" feldze ale niewykluczone ze w 14" tez sie zmiesci (szczegolnie jezeli Mitu tak mowi [zlosnik]). Numery srub gdzies kiedys mialem ale prozny trud: wszystko juz dawno niedostepne :(.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: pt maja 08, 2009 12:12 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
ZORTOX pisze:
Mitu jak masz możliwość też pocykaj foty , rozumiem Twoje nastawienie do sprzedaży w/w elementów ;)


:oops: Rozmawiałem z Ojcem. Powiedział, że chciał kupić oryginalne mocowanie tego kanistra, ale się nie udało w MB. Z używanych np. na złomie w Szwecji (Ocet wie o co chodzi ;) ) nie znalazł. Koniec końców przerobił mocowanie samego koła, tak aby łowiło i kanister. Przepraszam, że narobiłem Tobie/Wam smaku, ale napisałem "wydaje mi się". Jak będę miał czas to przetrząsne Ojcu samochód i zrobię zdjęcia Jego patentu, jednak to pewnie żadna rewelacja. Tak po za tym to myślę, że najlepiej byłoby podjechać autem z kołem, kanistrem i tym krótkim mocowaniem do sprytnego ślusarza, on by to zwymiarował i dorobił jak potrzeba. A jakby ktoś znalazł wymiary oryginału+rysunek to w ogóle nie byłoby problemu.

ZORTOX pisze:
Co do dekla to pewnie bym go i prysnął ale czym?? Jak to się fachowo nazywa?? i gdzie to kupić można? Za 2 tyg będę w PL to bym sobie kupił...no i czy ten środek można nabyć w sprayu?? czy tylko w plynie i potem na pistolet??


Jest to taki lakier do aluminium, kiedyś Sebi wrzucał zdjęcie puszki. To jest do pistoletu, ale szybko wysycha i nie dodaje się utwardzacza, ani tym podobnych wynalazków. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy, ale jak będę w garażu to sprawdzę, bo z litrowej puszki to mi zostało dobrze ponad połowę. Tym można spokojnie pomalować dwa silniki.

ZORTOX pisze:
...no tak jakoś mi się zdawało...ale jeżeli nie Twój to czyj?? [zlosnik]


Proszę Cię, bez przesady. Jest tu po za mną co najmniej kilku równie nienormalnych Ludzi (choćby w tym wątku, na czele z jego Autorem [zlosnikok] ).

ZORTOX pisze:
właściwie to teraz dopiero spostrzegłem że Twoja litania podpisowa to jakieś BMWuuu??? a moze Mercedes bez poprzecznych listewek [zlosnikz]i bez oznaczeń na tylnej klapie...


Tylko nie jakieś :x ;) . Doszedłem do wniosku, że litanie w podpisie niewiele znaczą, jeśli te auta są niejeżdżące (lub ex). Kielbik nie gniewaj się, ale do Ciebie pije [zlosnik] . Każdy może mieć jak chce, ale niedługo Ci miejsca zabraknie ;) .

[zlosniki]

ZORTOX pisze:
A z naklejkami to róznie bywa bo nie wszystkie maja numery :-? ale ktoś mi mówił że ponoć były w ASO dostępne tzw. komplety naklejek do danego silnika...tylko pytanie brzmi jaki to numer?


Teoretycznie naklejka to część silnika, więc powinna być w EPC w grupie części silnika...

Ocet pisze:
Jako że na gadulcu się nie widujemy to o blachach nic nie wiem...


:-? Nie wiem o co chodzi, ale na pytanie czy Krzysztofa prosił to nic nie odpowiedział, znaczy że nie prosił [zlosnik] .

kielbik pisze:
szczegolnie jezeli Mitu tak mowi [zlosnik]


Odnotowane na liście komplementów i uprzejmości [zlosnik] ;) .

kielbik pisze:
Numery srub gdzies kiedys mialem ale prozny trud: wszystko juz dawno niedostepne :( .


Znaczy NML, czy jak to tam określają?

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 614 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl