MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 11:59 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 9:24 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
My chyba nie możemy wyzwolić się z utylitarnego myślenia o RHD. Jak na rajdzie zabytkowych pojazdów jedzie jakiś kabriolet z lat 20-tych, 30-tych i ma fajerkę po pasażerskiej stronie, to nikt na to praktycznie nie zwraca uwagi. Tylko co innego jechać w rajdzie, podziwiać krajobrazy i pozdrawiać mijany gmin i pospólstwo, a co innego wyprzedzić ciężarówkę.

Jako drugie auto, na spot, zlot i za miasto, może nie do końca taki głupi pomysł. Pytanie tylko po co? Faktycznie dla tego wypasu? Czy te symboliczne raczej 150 funtów + fracht obniży aż tak znacznie cenę końcową? Wydatków będzie jeszcze tyle, że chyba nie i w tej chwili można zrobić budżet tego remontu na 10 sposobów. A może po prostu założyć, że wersja ciekawa przez to, że angielska? Coś mi się wydaje, że jeszcze kilka lat temu inaczej patrzylibyśmy na takie auto, bez takiej perspektywy, że co trzecia Vectra w komisie to rzeźbiony Vaxhuall.

Ja jednak pozostanę na lewym fotelu.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 10:10 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Dzieki sliczne za odpowiedzi i komentarze,postaram sie zrobic zdjatka w ciągu dnia. fura jest naprawde fajna,jezdzilem juz nie jednym angolem,w miescie jest zero problemu,natomiast na trasie jak sie pojawi tir i nie ma sie pasazera to az strach sie wychylac....tyle, dla mnie nie ma znaczenia po której stronie jest kiera....

tapicerka jest zniszczona od slonca-bo np.tylne zaglówki sie krusza...,nie jest powycierana i popekana,fotel kierowcy ma eleganckie sprezyny
AUTO JEST KOMPLETNE ale tak brakuje jedenego dywanika,praktycznie wszystkie uszczelki do wymiany bo sa podparciale i szczerze powiem ,ze jakbym mial go kroic na czesci to bym sie rozplakal wykrecajac pierwsza srubke....

Ps.a czy jest mozliwosc zarejestrowania go Nie na zóltych tablicach?bo chyba w to watpie.....

Pytanie nastepne czy moge zrobic rejestracje bez przeprowadzania remontu,a remont pózniej?


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 10:20 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
myslę że mozesz remont zrobic pozniej ..

PS> koszt uszczelek jest spoooory .. albo bedziesz mial fart ai kupisz ladne używane (ale tu musisz miec szczescie podobne do tego z czerwonymi boczkiami) albo 1000 pęknie na nowe uszczelki ...

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 11:27 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 1430
Numer GG: 34862
Lokalizacja: Warszawa
Ladna kupeta :), zycze powodzenia w restauracji :)
Co do rejestracji, mozesz na 100% najpier zarejestrowac na zabytek, nastepnie remontować. Ja tak wlasnie robie... Dokumenty już mam,czekam na opinie konserwatora zabytków, jak wyda zgode na rejestracje, to bede remontował.

kielbik pisze:
oryginalne recznie kute 6" Fuchsy (nie jakies Ronale, ATSy czy inne podroby). Sprobuj takie kupic za normalne pieniadze...


Dziwne, chcialem sprzedac oryginalne fushy za 300 zł, i chętnych nie było. Teraz sie rozmyśliłem i będe miał w razie czego do 116ki [zlosnik]

_________________
Kubitus


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 2:24 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
(me: how), widze, ze nareszcie ktos mnie rozumie. A juz myslalem, ze sie na tym forum z nikim nie dogadam. Ja mam o tyle fajniej, ze poruszam swojego RHD po kraju, w ktorym nie trzeba sie tak czesto martwic o wyprzedzanie ciezarowek. Na szczescie do Trzebiezy od granicy nie jest daleko wiec moze jakos dojade :P
buckswizz pisze:
praktycznie wszystkie uszczelki do wymiany bo sa podparciale
to, ze sa podparciale o niczym jeszcze nie swiadczy, ja moim 280 CE zasuwalem ponad 170 km/h i ani swistu ani gwizdu a nie wygladaja wcale specjalnie swiezo. Lepiej sprawdz dokladnie (np. sikajac na nie woda) zanim zaczniesz wydawac kase bo to faktycznie droga impreza. Inna rzecz, ze jak zaczniesz je zdejmowac to moga rozsypac sie w rekach... Ale po co martwic sie na zapas?
buckswizz pisze:
jakbym mial go kroic na czesci to bym sie rozplakal wykrecajac pierwsza srubke....
czuje w Tobie bratnia dusze - dawno juz powinieniem pokroic wiekszosc mojego parku maszynowego a nawet za dawcow nie mam serca sie zabrac
Kubitus pisze:
Dziwne, chcialem sprzedac oryginalne fushy za 300 zł, i chętnych nie było
Jakbys sie znowu rozmyslil to juz masz chetnego (pod warunkiem, ze to sa 6")

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 4:38 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 1430
Numer GG: 34862
Lokalizacja: Warszawa
kielbik pisze:
Jakbys sie znowu rozmyslil to juz masz chetnego (pod warunkiem, ze to sa 6")


a co jak mają 6,5 " bądź więcej? [zlosnik]

Nie mam pojęcia ile mają...ale póki co leżą spokojnie. Nie rozstajemy się.

_________________
Kubitus


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 5:30 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:37 am
Posty: 1053
Lokalizacja: Radomsko / Łódź [ERA]
erio pisze:
albo 1000 pęknie na nowe uszczelki ...


..raczej Euro [szalone]. 1000zł kosztuje zestawik listew (uszczelek) zgarniających przód + tył do Coupe. Poza nimi w aucie jest trochę innych uszczelek, które jeśli też są do wymiany, trochę pociągną. Tak np uszczelki wkoło drzwi, uszczelka tylnej, przedniej szyby itd...

Fajne auto. Sam do codziennej jazdy nie zdecydowałbym się na RHD, skoro można mieć wersję kontynentalną, ale jako któryś tam samochód w garażu - bardzo chętnie.
Faktycznie na części mógłbyś trochę zarobić, ale nie w tym rzecz.
Piszesz, że auto kompletne - tzn że masz ten brakujący boczek? Jeśli tak to dobrze, bo nie wyobrażam sobie szukania takiego [szalone]

Umyj go porządnie i zrób zdjęcia w słoneczku ... może wcale nie jest tak źle?
Pozdrawiam
Bouli

_________________
S124 E28 1995r.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 7:20 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:53 am
Posty: 3996
Numer GG: 3939571
Lokalizacja: Zielona Góra
Czarno to widze [szalone] no ale powodzenia! ;) Ładny wypas, tylko ile % tego działa? Na Twoim miejscu posprzedawałbym na części i wziął np QP Kubola do zrobienia, ma akurat braki w welurze, ale to chyba ten sam kolor ;)

_________________
S124 E300 TDT '95
W124 500E '92
W124 E320CE ' 95
W124 220E '93
S124 280TE '92
W140 500SE '94


Na górę
 Tytuł:
Post: czw kwie 12, 2007 7:47 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Piszesz, że auto kompletne - tzn że masz ten brakujący boczek? Jeśli tak to dobrze, bo nie wyobrażam sobie szukania takiego [szalone]

oczywiscie ze mam,jest zdjety,czemu nie wiem....
jeszcze nie doszedlem czemu
brakuje dywanika pasazera i dwóch listw na blotnik przód i dzrzwi lewe- z tym moze byc problem

Teraz tak,podloczylem wczoraj akumulator 75mAh,wiec w miare mocny,zapalila sie lapka wnetrza i w to mi graj...wzialem na zaplon swieci,ruszylem walem-ruszyl!!!,dalej nie krecilem,wloczylem nawiew,wlączylem radio,kierunki,swiatel nie moglem,nie wiem czemu,lewa i prawa szyba ruszyly w dól...tyl niezaregowal-przeczyscic prowadnice i bedzie ok,central na drzwi tez ruszy....a to wszystko po co najmiej 10 latach stania....
dzis wykrecilem mu swiece i zalam nafta...jutro bede próbowal krecic... <br>Dodano po 3 minutach.:<br> jeszcze nie wiem jak ruszyc szyberdach,a tak do wszystkiego sie powoli dojdzie...

POtrzebuje w miare ładny gril nierdogo,bo ten co mialem rozsypal sie....ma ktos?


Na górę
 Tytuł:
Post: pt kwie 13, 2007 9:28 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 27, 2005 10:55 am
Posty: 59
Lokalizacja: Częstochowa
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=185254086

ja mam takie cuś, ale idealny to on nie jest....

_________________
* W123 3.0D - Biała dama - Sprzedany

Jest:
*124 2.5D 88' - Król szos
*124 2.5D 88' - Lift to E-Class - Dziwkowóz :)
*Golf mk1 TDi - Der Classic auto


Na górę
 Tytuł:
Post: pt kwie 13, 2007 6:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:37 am
Posty: 1053
Lokalizacja: Radomsko / Łódź [ERA]
Cytuj:
brakuje dywanika pasazera i dwóch listw na blotnik przód i dzrzwi lewe- z tym moze byc problem

Z listwami jakiegoś strasznego problemu nie będzie. O tutaj znalazłem nawet komplecik. Myślę, że da się trochę taniej.

_________________
S124 E28 1995r.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt kwie 13, 2007 9:03 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
podziekowal za info....drogo troche... <br>Dodano po 32 minutach.:<br> dzieki serdeczne,i dzieki Wszystkim za mile przyjecie


Na górę
 Tytuł:
Post: pt kwie 13, 2007 11:06 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
pisalismy ci tutaj, ze bedzie drogo... szybko sie zniechecasz :P

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: sob kwie 14, 2007 11:05 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:23 pm
Posty: 146
Numer GG: 2480923
Lokalizacja: Kraków
tu jest czerwona tapicerka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2548913 ale czerwona CP ciężka sprawa.... granicząca wręcz z cudem... me:how[b] dobrze mówisz rzeżba te Vaxhuall'e a tak zrobić z Mercedesem to będzie profanacja!!! zarejestrować nie da rady, no cóż życzę powodzenia i duuużo cierpliwości (i pieniędzy)

_________________
Serwis motocykli, sprzedaż części,
www.tech-moto.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: sob kwie 14, 2007 1:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
pozwole sie z Toba niezgodzic,zarejestrowac moge na dwa sposoby:
-pierwszy jako zabytek,na wtorek jestem umówiony z rzeczoznawca
-drugi-normalna procedura rejestracji-moge zarejestrowac auto z prawa kierownca: Rozporzadzenie ministr infrastruktury z 13 grudnia 2002r paragraf pierwszy,pkt 12),ust 2. cytuje:
"Kierownica w pojezdzie o liczbie kól wiekszej niz trzy,którego konstrukcja umozliwia rozwijanie prędkosci przekraczającej 40km/h nie powinna byc umieszczona po stronie prawej pojazdu
ust 3)przepis ust 2)stosuje sie do pojazdu zarejestrowanego po raz pierszy po dniu 31 grudnia 1984 roku.
data pierwszej rejestracji mojej coupety to 15.04.1982r w Wielkiej Brytanii

co do tapicerki to jest kompletna tyle ze zniszczona od slonca-zamkierzam kupic material i obszywac...rozmamwialem na ten temat z KIELBIKIEM,zbiera zamówienia na wieksza ilosc,a narazie piore recznie po kawalku i nawet ladnie wychodzi,brakuje mi tylko jednego dywanika,w MB w Lublinie jest na zamówienie-cena ok 800 zl, <br>Dodano po 15 sekundach.:<br> pozwole sie z Toba niezgodzic,zarejestrowac moge na dwa sposoby:
-pierwszy jako zabytek,na wtorek jestem umówiony z rzeczoznawca
-drugi-normalna procedura rejestracji-moge zarejestrowac auto z prawa kierownca: Rozporzadzenie ministr infrastruktury z 13 grudnia 2002r paragraf pierwszy,pkt 12),ust 2. cytuje:
"Kierownica w pojezdzie o liczbie kól wiekszej niz trzy,którego konstrukcja umozliwia rozwijanie prędkosci przekraczającej 40km/h nie powinna byc umieszczona po stronie prawej pojazdu
ust 3)przepis ust 2)stosuje sie do pojazdu zarejestrowanego po raz pierszy po dniu 31 grudnia 1984 roku.
data pierwszej rejestracji mojej coupety to 15.04.1982r w Wielkiej Brytanii

co do tapicerki to jest kompletna tyle ze zniszczona od slonca-zamkierzam kupic material i obszywac...rozmamwialem na ten temat z KIELBIKIEM,zbiera zamówienia na wieksza ilosc,a narazie piore recznie po kawalku i nawet ladnie wychodzi,brakuje mi tylko jednego dywanika,w MB w Lublinie jest na zamówienie-cena ok 800 zl, <br>Dodano po 15 minutach.:<br> a pytanie czysto laickie:czym rózni sie 280C od 280 CE?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl