MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:09 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn sty 24, 2011 2:19 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 24, 2008 6:28 pm
Posty: 1620
Lokalizacja: Lublin
gdzie Ty to składasz?

_________________
W115 200D '74

____________________________________________
CZĘŚCI do: W/S123 W/S124 W201


Na górę
Post: ndz cze 12, 2011 12:11 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Kolejny wpis po jakimś czasie

Postępy : auto zarejestrowane ( LU 04C) i ubezpieczone - 230 zł na rok w pzu, więc chyba nieźle, - to tyle dobrych wiadomośći - niestety :roll:

Mam problem z agregatem i nie wiem jak go rozwiązać :

- auto samo pojechało na przegląd ok 3 tygodnie temu i samo z niego wyjechało, poźniej się kawałek przejechałem i wszystko było ok, po tym czasie próbowałem go odpalać wielokrotnie i jeśli już wejdzie w jakieś obroty- na początku bardzo nierówne, to za nic nie da sie nim jechać, nie ma siły,żeby po zapięciu biegu chciał ruszyć, obroty spadają i gaśnie,poźniej znów muszę sie namęczyć żeby gda odpalic i nawet jak go przytrzmam na gazie po odpaleniu to nie chce jechać.

Koledzy podpowiedzcie proszę co zrobić z tym gadem, bo już mi sił brakuje :-?

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: ndz cze 12, 2011 8:45 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Zrobiles tak jak ci poradzilem? U mnie objawy byly identyczne a teraz kombi chodzi jak pszczolka.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: pn cze 13, 2011 3:42 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
słuchaj Maestro plukałem gada nafta, wyczysciłem miske olejawa z żużlu, zminiłem olej kilka razy, przepłukalem przewody paliwowe, co wiecej mozna?

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: pn cze 13, 2011 10:58 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Mozna duzo wiecej ;). Po pierwsze: co ma nieczysty olej do nierownej pracy silnika? Po drugie, radzilem ci, zebys sprawdzil droznosc WSZYSTKICH przewodow w ukladzie paliwowym - jezeli np. zatkany bedzie przewod przelewowy to po rozgrzaniu silnik nie bedzie chodzil. Probowales uruchomic go "na krotko" (przewod ssacy pompy i przewod przelewowy podlaczone do zewnetrznego zbiornika, np. kanistra)?

Obrazek

Filtr paliwa wymieniony? Uzyles specyfiku, ktory ci polecilem (albo jakiegokolwiek innego do czyszczenia ukladow wtryskowych)? Cyrkulowales paliwo w ukladzie przy zwartych stykach przekaznika pompy paliwa? Wyczysciles wtryskiwacze i przewody paliwowe (chocby naciskajac tarcze spietrzajaca podczas pracy pompy)? Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze po tych wszystkich zabiegach i kilkudniowym "przegryzaniu" sie czyscika auto nie chce chodzic jak nalezy... :roll:.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: wt cze 14, 2011 8:33 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
kielbik pisze:
Po pierwsze: co ma nieczysty olej do nierownej pracy silnika?


Kiedy pytaja mnie o: to odpowiadam, że nieczysty olej do pracy silnika ma tyle, że wraz z kolejną wymianą wypłukuję warste nagaru, która sie zgromadziła przez lata stania.

kielbik pisze:
Uzyles specyfiku, ktory ci polecilem (albo jakiegokolwiek innego do czyszczenia ukladow wtryskowych)? Cyrkulowales paliwo w ukladzie przy zwartych stykach przekaznika pompy paliwa?


Słuchaj, spróbuję jeszcze przzeczyscicić przewody paliwowe i wtrysk, jakbys mógł mi jescze raz dać wskazówkę jak zamkąć układ paliwowy.

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: wt cze 14, 2011 8:34 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Choć myslę, że bez wymiany silnika się nie obedzie,

zapraszam CIe na weryfikację ;)

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: śr cze 15, 2011 2:18 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
buckswizz pisze:
kielbik pisze:
Po pierwsze: co ma nieczysty olej do nierownej pracy silnika?
Kiedy pytaja mnie o: to odpowiadam, że nieczysty olej do pracy silnika ma tyle, że wraz z kolejną wymianą wypłukuję warste nagaru, która sie zgromadziła przez lata stania.
Nadal nie widze zwiazku :roll:.
buckswizz pisze:
kielbik pisze:
Uzyles specyfiku, ktory ci polecilem (albo jakiegokolwiek innego do czyszczenia ukladow wtryskowych)? Cyrkulowales paliwo w ukladzie przy zwartych stykach przekaznika pompy paliwa?
Słuchaj, spróbuję jeszcze przzeczyscicić przewody paliwowe i wtrysk, jakbys mógł mi jescze raz dać wskazówkę jak zamkąć układ paliwowy.

Voila!
0. Mierzysz cienienie sprezania: jezeli jest wieksze niz 7...8 bar i roznice miedzy poszczegolnymi cylindrami nie przekraczaja 10% to kombinujesz dalej, jezeli nie to szukasz nowego silnika albo remontujesz ten ;). Mozesz tez zalac na kilka tygodni cylindy nafta i zmierzyc cisnienie ponownie - jezeli bedzie poprawa to idziesz na kolanach do Czestochowy, jezeli nie to to szukasz nowego silnika albo remontujesz ten [zlosnik].
1. Kupujesz po 2 mb przezroczystych przewodow paliwowych 18 mm* i 8 mm oraz 0,5 mb przewodu 6 mm i odpowiednia ilosc opasek (2 x 20-22 mm, 2 x 8-10 mm, 4 x 10-12 mm). Stare przewody prawdopodbnie rozpadna ci sie w rekach a opaski trzeba bedzie poukrecac bo beda tak zardzewiale, ze nie bedzie dalo sie ich rozkrecic.
3. Wymieniasz filtr paliwa.
2. Przygotowujesz dwa przezroczyste pojemniki, np. po plynie do spryskiwaczy. Do jednego z nich nalewasz niewielka ilosc benzyny (ok. 3 l).
3. Unieruchamiasz uklad zaplonowy (np. zdejmujac okragla wtyczke z modulu zaplonowego na nadkolu).
4. Odlaczasz przewod zasilajacy pompe paliwa, zakladasz na krociec ssacy pompy przezroczysty przewod i zanurzasz drugi jego koniec w pojemniku z benzyna.
5. Odlaczasz przewod powrotny do zbiornika (miedzy trojnikiem a kroccem zbiornika). Do trojnika mocujesz (wystarczy wsunac) przewod 8 mm i wyprowadzasz go pustego pojemnika.
6. Wyjmujesz przekaznik pompy paliwa (na lewym przednim nadkolu (moze w angolu jest na prawym), zwierasz styki 7 i 8 (oznaczenie na gniezdzie przekaznika, odpowiada zaciskom 30 i 87 przekaznika). Ilustracja tutaj. Pompa zaczyna pracowac**. Po kilunastu sekundach rozlaczasz styki i sprawdzasz czy do pustego pojemnika przepompowane zostalo przewodem przelewowym paliwo. Jezeli nie: ponownie zwierasz styki i poluzowujesz nakretke na kroccu zasilajacym rozdzielacz - powinno trysnac paliwo (klucz plaski 14 mm, krociec blizej sciany grodziowej). Jezeli nie to zatkany jest przewod zasilajacy (malo prawdopodobne bo silnik przeciez w koncu pracuje). Jezeli paliwo wycieka to nalezy dokrecic krociec zasilajacy i poluzowac nakrete na kroccu powrotnym. Jezeli teraz mocno sika to zatkany jest przewod powrotny. W takim wypadku nalezy rozlaczyc przewod elastyczny pod samochodem pomiedzy trojnikiem a metalowym przewodem powrotnym biegnacym z rozdzielacza i udroznic ten ostatni. Wyczyscic (albo wymienic) nalezy rowniez miedziany trojnik. Ja poradzilem sobie za pomoca miedzianego drutu o przekroju 2,5 mm². Gdy juz zdolasz udroznic wszystkie przewody to montujesz caly uklad w okolicy pompy paliwa/zbiornika prowizorycznie w sposob nastepujacy:
- przewod 18 mm od pojemnika z paliwem do pompy paliwowej (ewentualnie przez tlumik drgan hydraulicznych)
- przewod 6 mm od akumulatora hydraulicznego do cienszego krocca trojnika
- przewod 8 mm od metalowego przewowdu powrotnego do trojnika
- przewod 8 mm od trojnika do pojemnika z paliwem (koniec przewodu zanurzony w paliwie - nalezy unikac pracy pompy "na sucho"!)
Nastepnie ponownie zwierasz styki pompy paliwowej i pozwalasz pracowac jej przez kilkanascie minut. Jezeli paliwo w pojemniku bedzie zanieczyszczone to nalezy je wymienic i przygotowac mieszanke swiezej benzyny z plynem do plukania ukladow paliwowych, zwana w dalszej czesci "mieszanka". Taka mieszanka powinna nastepnie cyrkulowac w ukladzie przez kilkadziesiat minut. Od czasu do czasu mozesz naciskac do oporu tarcze spietrzajaca aby paliwo dostalo sie rowniez do wtryskiwaczy. Idealnie byloby gdybys mial komplet "serwisowych" przewodow paliwowych i podlaczyl do nich wykrecone wtryskiwacze. Mozna wtedy pieknie zaobserwowac czy i w jakich ilosciach paliwo dostaje sie do poszczegolnych wtryskiwaczy i jak jest przez nie rozpylane. Jezeli wtryskiwacze pozostana zamontowane w kolektorze to po takim naciskaniu tarczy spietrzajacej cylindry zostana zalane na amen wiec najlepiej od razu wykrecic swiece a przed ich ponownym wkreceniem i proba uruchomienia silnika wydmuchac benzyne z cylindrow kompresorem. Ale to dopiero pozniej - wczesniej najlepiej zostawic mieszanke w ukladzie do "przegryzienia". Po kilku dniach ponownie uruchomic pompe i pozwolic mieszance cyrkulowac przez kilkadziesiat minut (ja powiarzalem takie sesje co drugi dzien przez tydzien - w trakcie kazdej wizyty w warsztacie pompa pracowala 3 x 30 minut). Po tych kilku dniach sprawdzic jak wyglada paliwo z pojemniku - jezeli mocno zasyfione to nalezy je wymienic i mozna sprobowac uruchomic silnik (pamietaj o wtyczce w ukladzie zaplonowym). Sadze, ze to powinno wystarczyc - mozna ewentualnie sprawdzic i wyczyscic sitko w kroccu zasilania rozdzielacza. Jezeli po tym wszystkim silnik pracuje rowno i przyspiesza bez dlawienia sie to pozostaje udroznienie krocca powrotnego w zbiorniku (jezeli przewod metalowy pod samochodem byl zatkany to on na 99% tez bedzie) - tutaj sprawa nie jest juz taka prosta bo ten krociec jest zagiety, trzeba sie troche pomeczyc - oraz wyczyszczenie zbiornika - ja nalalem 10 l rozpuszczalnika nitro, pochybotalem samochodem przy okazji kazdej z sesji z pompa a nastepnie spuscilem zupe odkrecajac korek spustowy (svejser zrobil mi w dramatycznych dosyc okolicznosciach specjalny klucz za co bardzo mu jestem wdzieczny - jak bedziesz juz tak daleko to ci go pozycze ale prosciej pewnie bedzie jak dorobisz go sobie sam (ze sruby i nakretki M10 ;) )). Na koniec pozostaje zamontowanie docelowych przewodow paliwowych - ja uzylem takich jak byly oryginalnie, z tekstylnym oplotem - troche sie za nimi nachodzilem i tanie tez nie byly ale wyglada to wszystko slicznie, prawie jak w tym egzemplarzu muzealnym podziwianym przez Howsera [zlosnik]

Obrazek

Obrazek

Na koniec pozostaje juz tylko sprawdzenie zaworu termostatycznego i regulacja predkosci obrotowej biegu jalowego za pomoca zaworu powietrza dodatkowego (plastikowa sruba miedzy glowica a aparatem zaplonowym - uwaga zeby przy pracujacym silniku nie dotknac przewodu zaplonowego).

* Jezeli dobrze pamietam to przewod od zbiornika do pompy ma taka wlasnie srednice - jezeli masz "luzem" pompe paliwa to dla pewnosci sprawdz srednice krocca.
** Polozenie kluczyka w stacyjce nie ma tutaj znaczenia - powinien byc raczej wylaczony. Podlaczony musi byc natomiast akumulator i lepiej zeby do dalszych prob byl dobrze naladowany (pobor pradu przez pompe: 6...10 A).

P.S.

Ostroznie z fajkami przy pracach nad ukladem paliwowym bo moze sie okazac, ze problem sam sie rozwiaze "w mgnieniu oka" :P.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: śr cze 15, 2011 10:10 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
[dzieki]

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: śr cze 15, 2011 10:11 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Zastosuję się i zobaczymy czy pomoże

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: pt lip 08, 2011 11:38 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Wlasnie wrocilem z garazu gdzie pracowalem nad szwajcarem - silnik poddany kuracji mojego autorstwa chodzi jak pszczolka a historie ma podobna jak twoj. Wiec przestan marudzic, bierz d... w troki, zasuwaj do swojego garazu i biez sie do roboty. Inaczej rzeczywiscie pojedziesz plastikiem do slubu... 8).

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: czw wrz 22, 2011 9:27 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
no i pojechałem- w dziewiczy rejs [cool] wiecej zdjęć za jakiś czas


Załączniki:
IMG_3198.JPG
IMG_3198.JPG [ 83.62 KiB | Przejrzano 11306 razy ]

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"
Na górę
Post: pt wrz 23, 2011 1:52 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: śr sie 04, 2010 8:28 pm
Posty: 1
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... ce,1698855


Na górę
Post: pn wrz 26, 2011 9:31 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:24 am
Posty: 5349
Numer GG: 60349017
Lokalizacja: Bolesławiec
Pewien bylem,że jest niebieski nie wiem sam czemu,ale taki też ładny.
Choć po ostatniej wycieczce nie zbyt chetnie oglądam c123.

_________________
W123 200 W123 230E W124 230E W201 190E C124 300CE S210 E420 W140 300SE 2.8 R129 280SL C124 E220 W220 320 CDI
C219 320 CDI


Na górę
Post: wt wrz 27, 2011 9:23 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
THC pisze:
Pewien bylem,że jest niebieski nie wiem sam czemu,ale taki też ładny.


Miałeś podstawy tak myśleć [zlosnikz] kiedyś miałem i niebieskiego, jednak to nie był do końca przemyślany zakup i auto znalazło nowego właściciela, który obiecał że nim się zajmie i trafił w okolice Cieszyna. Możliwe, że przesłałem Ci fotki ;) .

Więcej zdjęć Złotego zamieszczę jak pościągam fotki od znajomych

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl