MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 10:04 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: sob lis 17, 2018 9:53 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:40 pm
Posty: 620
Lokalizacja: pogranicze DLW i DJE
Moim zdaniem to jest zbyt długie przełożenie do tak słabego silnika. Mam 3.46 w 230 i choć auto jakoś tam daje radę, to jednak jazda jest dość specyficzna. W mieście używasz praktycznie tylko pierwszych dwóch biegów bo trójka poniżej 60km/h to już duszenie i ekonomizer idzie na czerwone gdy tylko chcesz choć troszkę przyśpieszyć, a zbiera się niemal jak 200D. Na trasie z kolei poniżej stówy właściwie nie ma co dawać czwórki, bo każda większa górka to objaw jak wyżej. Co prawda ja mam (mimo o dziwo ekstra wypasu jak na pierwszą serię) właśnie czterobiegową skrzynię, ale powiem szczerze, że tej piątki i tak bym za bardzo nie poużywał gdyby była. No chyba że do Warszawy musiałbym jeździć co tydzień, a nie raz w roku, to wtedy chciałbym tak, bo faktycznie można by 140-150 lecieć bez wyrzeczeń, a tak to 120 to jest optimum przelotowe.
Taki most to może sobie mieć M103, albo duży diesel który idzie z dołu, ale tutaj to jest trochę nieporozumienie. Może w lekkiej 190 takie połączenie się sprawdzało, ale w kombi to moim zdaniem nie bardzo.
Ja celuję w 3.64. Mam już most z ASD, licznik, wał, itd. tylko skrzyni piątki mi brakuje, ale na razie pomysł musi dojrzeć ;)

E39 to przepaść, nie ma co porównywać nawet. Auto konstrukcyjnie o dekadę młodsze, sześć biegów, te sprawy...

_________________
Samochody się psują. Nasze rzadziej niż inne.
'87 300TDT & '88 300TDT & '90 300TDT


Na górę
Post: ndz lis 18, 2018 2:02 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: ndz cze 05, 2005 11:06 am
Posty: 1531
Lokalizacja: WROCŁAW
Wyjście mam jedno. Spróbuję z tym mostem 3.46 bo nic mnie to nie kosztuje. Leży sobie na półce i pachnie:) .
Wymiana to chwila roboty i zobaczę jak będzie się jeździło. Auto jeździ więcej po trasach niż w mieście i chciałbym, żeby ta prędkość przelotowa trochę wzrosła.
Oczywiście jeśli stwierdzę, że jest do dupy, to wrócę do 3.92 a jak się trafi okazyjnie 3.64 to kupię. Pytanie tylko czy 3.64 jest mała główka, czy duża?

_________________
W140 600SEL
W123 280 CE M119
W123 280 E - do remontu, nowe serce już jest!! :)
W116 450 SE - Babcia
R129 300SL-24
W212 350 CDI
ExW124 220TE
EX W210 290 TD -wierny jak stary pies
EX W124 320 TE


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl