MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
http://forum.w114-115.org.pl/

Basen w samochodzie
http://forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=69666
Strona 1 z 1

Autor:  Dennis [ pn sty 08, 2018 11:08 am ]
Tytuł:  Basen w samochodzie

Cześć.
S124 '91.
Z prawej strony auta mam wewnątrz po deszczu potop. Gąbka pod nogami kierowcy do wyżymania, wykładzina pod nogami pasażera też (tylko, że jej akurat wyżąć się nie da). Jak wytrę wodę pod gąbką, to za chwilę podcieka, jakby z tyłu, spod nóg pasażera. Odpływy szyberdachu drożne, próg lewy sprawdzony, uszczelniony, cały tył auta ostatnio był robiony. Nie mam pomysłu, którędy może się lać.
Ktoś, coś?
Uprzejmie proszę filozofów forumowych o nie odpowiadanie na tego posta :-)

Autor:  Marian-m110 [ pn sty 08, 2018 6:49 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

To jest kłopot, jeśli jest pod silnikiem ekran wyjąć i zobacz co dalej, woda dostaje się ponieważ spływy po lewj i prawej stronie pod maską są zatkane lub skorodowane , sprawdź czy woda wpływa po tunelu środkowym do tyłu . M

Autor:  laudan [ śr sty 10, 2018 9:34 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Powodów może być kilka. Jeśli woda dostaje się od tyłu to idzie przez boczne szyby (możliwe nawet dziury w rynienkach), mokry będzie dywan przy listwach tylnych drzwi, wilgoć pod dywanem pod tylnymi siedziskami. Z przodu dostaje się przez: progi (podciągi mają otwory od wewnątrz - znajdziesz pod bocznymi kawałkami dywanu), scianę boczną za słupkiem A (tu też bywają dziury), przednia szyba. W każdym z tych przypadków woda zbiera się przy tylnym mocowaniu fotela przy słupku B (najniższy punkt podłogi).

Poniżej sporo zdjęć na typowe miejsca, gdzie w124 rdzewieje (dolna część dotyczy przyczyn wpływającej wody):
https://www.motofreibeuter.de/?p=7536

ps. Jak nie jesteś w stanie znaleźć przyczyny to dobrze jest wywiercić dziure w najniższym punkcie, aby się woda nie zbierała i nie robił się basen.

Autor:  Huzar [ czw sty 11, 2018 5:12 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

I tak będziesz musiał wszystko wyjąć i wysuszyć to zrób to teraz by nie zamarzło w samochodzie. Gdy nie będzie wykładziny będziesz mógł łatwiej znaleźć przeciek. Wyjęcie wykładziny to powiedzmy z godzina roboty. Trzeba odkręcić fotele, pamiętając o możliwych przewodach pod siedzeniem. Powyciągać spod listew progowych, słupków bocznych. Najgorszy jest tunel środkowy, trzeba znaleźć srube co wszystko trzyma.

W aucie brata był przeciek przez przednią szybę. Ktoś tak wymieniał szybę, że rozwalił wszystko pod uszczelką. Zaczeło to gnić i puszczać wodę.

Autor:  Dennis [ pt sty 12, 2018 9:58 am ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Dziękuję, Panowie. Tego się właśnie obawiałem, że to może być cokolwiek :-| No nic, garaż na szczęście mam, będę szukał.
Pozdrowienia!

Autor:  Dennis [ pt lut 09, 2018 9:15 am ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Oblałem samochód obficie wodą, w nieco cieplejszy dzień, z każdej możliwej strony. Przy okazji znalazłem miejsce innego przecieku - źle, nieszczelnie wklejona szyba przednia w prawym górnym roku. Chwilowo uszczelniłem silikonem, ale szyba i tak pójdzie prędzej, czy później do wymiany, bo ma pęknięcie.
Ale nie to było przyczyną "basenu", jako że on był z lewej strony. W pewnym momencie zauważyłem, że kapie z góry, na dywanik pasażera za kierowcą. Podejrzewam, że może się lać od strony tylnej klapy (uroki kombika). Zamocowałem poprawnie gumowe tulejki, uszczelniające przejście przewodów pomiędzy nadwoziem, a tylną klapą. I czekam na opady, żeby sprawdzić efekt. Tylko nie do końca chce mi się wierzyć, że aż tyle "nakapało" tamtędy...
Czy woda może się lać przez ten mały tunel, w którym osadzone są siłowniki tylnej klapy?

Autor:  Marian-m110 [ sob lut 10, 2018 8:29 am ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Ma szyberdach? Rurki odprowadzające wodę muszą być drożne

Autor:  Huzar [ sob lut 10, 2018 12:53 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Ten przeciekający róg to pewnie nie jest tylko źle wklejona szyba a zardzewiałe podszybie. Skoro coś cieknie to pewnie pod spodem zgniło. Będziesz mieć to samo co miał mój brat. Też róg wyglądał podejrzanie, szyba była tam pęknięta. a po zdjęciu ukazał się syf. Ciekło podszybiem do kabiny. Przyszykuj się na takie coś jak w załącznikach.

Załączniki:
DSCF5568.JPG
DSCF5568.JPG [ 136.51 KiB | Przejrzano 1728 razy ]
DSCF5566.JPG
DSCF5566.JPG [ 153.9 KiB | Przejrzano 1728 razy ]
DSCF5565.JPG
DSCF5565.JPG [ 95.55 KiB | Przejrzano 1728 razy ]

Autor:  Marian-m110 [ sob lut 10, 2018 5:19 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

I tak to nieźle wygląda nie trzeba spawać prawdopodobnie

Autor:  Dennis [ wt lut 13, 2018 2:36 pm ]
Tytuł:  Re: Basen w samochodzie

Toście mnie pocieszyli... Szyba była wymieniana parę lat temu, ale skoro znów zaczyna pękać od dołu, to podejrzewam, że rudy nie został wówczas zbyt dokładnie wyczyszczony (albo i w ogóle, jak patrzę na efekty pozostałych prac tamtego mechano-blacharza)... :-|
A co do tych przecieków od strony mocowania tylnej klapy w kombi, to co powiecie?

[edit] Mam szyberdach, jak lałem wodę od góry w narożniki, to ściekało z przodu/tyłu auta po właściwej stronie i woda w środku nie pojawiała się...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/