MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 4:38 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 230E i gaz
Post: pn sie 04, 2003 5:04 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: wt lip 22, 2003 10:03 am
Posty: 24
Lokalizacja: Olkusz
Chce założyć gaz do swej ukochanej 230E.Czy są jakieś przeciwskazania
żeby tego nie robić ?.ProszE o kontakt użytkowników którzy mają dłuższy czas gaz w swoich mercedesach 230E.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 04, 2003 5:13 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Wiesz co kolego - przewertuj forum pod kątem gazu, wystarczy posty sprzed 2 -3 miesięcy a dowiesz się wszystkiego. Jest u nas wielu kolegów z 230 tkami na gazie, ale sezon wakacyjny i temat wielokrotnie wałkowany, tak więc wbij się w archiwum i tam poczytaj.

Możesz skorzystać z wyszukiwarki. Powodzenia w poszukiwaniach.

PS - a może jednak na benzynce?

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 04, 2003 6:42 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw kwie 24, 2003 10:02 pm
Posty: 178
Lokalizacja: Łódź
Jeśli chodzi o 2.3 + LPG to slyszalem bardzo pozytywne opinie. Jedyny silnik który toleruje bez większej zabawy gaz.A wtrysk czy gaznik?

_________________
Pozdrawiam
Sobiecha
MB W201 2.0D 86r.

Pan Bóg stworzył kobiete.... a Niemcy Mercedesa


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 04, 2003 8:16 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Sobiecha pisze:
.A wtrysk czy gaznik?


Jak 230E to chyba wtrysk...

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 04, 2003 8:19 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 09, 2002 9:23 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Wawa/Wrocek
ja tez slyszalem pozytywne opinie i dlatego mam takie auto :)
na gzie mam 8 k km i poki co sobie chwale, choc czasem musze pokrecic ktoras srobka ;) [zlosnik]
kwestia rozregulowywania sie przy np. palowaniu auta na benzynie ;) [zlosnik]
polecam gaz nietylko do kuchenek 8)

_________________
pozdrowionka
Łysy

wolny wakat na beczkę :)


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 04, 2003 10:34 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 15, 2003 8:25 pm
Posty: 681
Lokalizacja: ze Wsi <Katowice>
jesli moge swoje 3 grosze wtracic
przeczytaj nowy numer auto swiat rozbawił mnie do łez ,Mercedes nie nadaje sie do gazu.A ja ,chwale sobie i co ?

_________________
Kierownik 190(W201) '86 2,0E afftomat-ex
Z-ca Kierowniak Beka '81 300D afftomat-ex
Z-ca 124 `94 300D 24V leniuszek

Zmiana Audi 80 B4 1,9TDi Avant `95


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 05, 2003 2:00 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr lip 30, 2003 3:24 pm
Posty: 66
Mam instalację w 124, 230E chodzi dobrze, czasmi zdarza się że może strzeliś i wypada rurka pod filtrem, wtedy auto nie ma wolnych obrotów, może strzelić tylko przy przełączeniu z benzyny na gaz, można to zlikwidować montujac anty wybuch tzw. klapki w kolektorze, jeżeli chodzi o spalanie to 9-12 l/100km, konieczne jest skierowanie wlotu powietrza w odwrotnym kierunku (można go troszeczkę zakleić to bedzie mniej palił)


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sie 07, 2003 11:35 am 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 11, 2003 12:34 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Moja 123 230 (gaznik) ma instalacje firmy BRC z 1995 roku. Auto jest w moim posiadaniu od 3 lat. W tym czasie przejechalem nim 150 tys km i poza regularnym serwisem polegajacym na zmianie filtru i ogolnych ustawieniach (czyli to "krecenie srobkami") nie bylo nigdy problemow z zadnymi wybuchami i tego typu historiami.
Prawda jest, ze trzeba skierowac wlot powietrza do tylu, poprzedni wlasciciel mowil, ze bez tego samochod nierowno pracowal.

----------
Kukas


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 08, 2003 12:44 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 19, 2002 10:51 pm
Posty: 271
Lokalizacja: Trójmiasto
Bukol pisze:
Sebian pisze:
mareczek13 pisze:
można to zlikwidować montujac anty wybuc


:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

A nie mówiłem, że na bombie nie usmiecha mi się jeździć? [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]


ANTYWYBUCH??????????????????? to już przesada. IMO: dobra instalacja gazowa, przewody i regularny serwis - to przecież nie ma prawa wybuchać (niekontrolowanie oczywiście).

A co jak przewody sie zużyja przed regularnym przegladem, lub filtr sie przypcha? Jak cos strzeli to wiadomo, ze czas juz cos wymienić [zlosnik]

_________________
Wrobel w123Coupe


Na górę
 Tytuł: Re: 230E i gaz
Post: pt sie 08, 2003 10:45 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw sie 07, 2003 10:39 am
Posty: 1026
Sebian pisze:
Wrobel pisze:
Sebian pisze:
silvana pisze:
Chce założyć gaz do swej ukochanej 230E.


Jeśli to Twoja ukochana, to nie rób jej tego [szalone] To samochód, a nie kuchenka czy w najlepszym wypadku wózek widłowy [zlosnik]


[zlosnikeh] Kurcze Sebian!!! Odczep Ty sie od jeżdzacych na gazie [lizus]
Ciekawe czy bedziesz taki mądrala jak bedziesz mial Merca z silnikiem benzynowym [bujaj] [bujaj] [bujaj]


Marzę o tym, ale dopiero wtedy, kedy będzie mnie stać na benzynę, bo nie będe niszczył motoru wsadzaniem do niego bomby [szalone] [zlosnik] . O to chodzi w tej filozofii, a nie o oszczędność [zlosnik] :evil:


ja to się tam nie znam..... ale w dzisiejszych czasach leprzy jest pewny LPG niż "święta" benzyna ...... i nie wiem czy 3,30zl na 10km to by Ci się tak uśmiechało /zakładając optymistyczny wariant 10l na 100km..... szybka kalkulacja..... i LPG znajdzie się szybciej w Twoim samochodzie niż o tym myślałeś..... A remont głowicy po pewnym przebiegu ( dla porównania polonez wytrzymuje ok 60...70tys km na LPG - w bardzo optymistycznym wariancie )


Na górę
 Tytuł: Pewny gaz??
Post: pn sie 11, 2003 12:58 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz lip 22, 2001 2:00 am
Posty: 641
Lokalizacja: Warszawa
Panowie!

Jakis czas temu jeden z powszechnie szanowanych kolegow (acz z innego forum) zakupil pojazd zasilany m.in. gazem. Z tego wiarygodnego zrodla dowiedzialem sie... ze LPG tez jest chrzczone!!! I na dziwnych, tanich stacjach mozna kupic pod haslem LPG naprawde dziwne rzeczy po ktorych pojazdy prawie odmawiaja wspolpracy...
Wnioski z tego wysnuwaja sie takie, primo, ze gaz jest rownie niepewny co benzyna, secundo, ze rownie dobrze mozna zarznac silnik uzywajac niepewnego gazu, co benzyny.
Przy czym IMHO, szybciej zarznie sie go na niepewnym gazie, niz benzynie.

_________________
<b><font size=-1 color=yellow>Szymon</font></b>
<font size=-2 color=00BB00>W116 280SE</font>
<font size=-2> http://mb.vsa.com.pl </font>


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 11, 2003 1:02 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz maja 05, 2002 12:11 pm
Posty: 1685
Lokalizacja: Wrocław
wiedzmin pisze:
jesli moge swoje 3 grosze wtracic
przeczytaj nowy numer auto swiat rozbawił mnie do łez ,Mercedes nie nadaje sie do gazu.A ja ,chwale sobie i co ?


TA a napisali obok ze BMW to samochody tolerujace LPG !!!! G.....Prawda moj ojciec ma E34 520i i chodzi fatalnie!!! machanik powiedzial ze ogolnie BMW to gryzie sie z gazem. Ja mialem W123 230E i nie maialem najmniejszych problemow z gazem. Problem to mam teraz jak tankuje do matki samochodu ( Kia Sportage ) benzyne po 3.40zl .

_________________
pozdrawia:
.:Pszczoła:.
W115 2.0 '71; W123 2.3E '83; W124 3.0D '89, W201 2.0E '89


Na górę
 Tytuł: Re: 230E i gaz
Post: pn sie 11, 2003 12:03 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 19, 2002 10:51 pm
Posty: 271
Lokalizacja: Trójmiasto
Sebian pisze:
Eee! Ludzie! Wrzućcie na luz, bo Wam zawory szlag trafi [zlosnik] Jak do tej pory oprócz ceny za 1l LPG nie usłyszałem żadnego innego argumentu, więc o co chodzi? Pszczołą zapytał o OPAŁ. Nigdy tego GÓWNA nie wleję świadomie do baku mojego auta. To tak, jakbym sobie do benzynowego silnika założył instalację gazową. To może z innej beczki: DLACZEGO SILNIK NAZYWA SIĘ BENZYNOWY? [zlosnik]

Dlatego, ze argument ceny 1-1,5zł jest prawie jedyny, bardzo silny i lepszy niż o kuchenkach gazowych, wózkach widłowych i silnikach benzynowych... Tak w ogóle to silniki dzieli sie m.in. na z zapłonem iskrowym i samoczynnym. A rodzaj zasilającego paliwa to juz co innego...

Ja sie wyłączam z tematu. Pozdrawiam [papa2] [papa2] [papa2]

_________________
Wrobel w123Coupe


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 11, 2003 1:06 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz maja 05, 2002 12:11 pm
Posty: 1685
Lokalizacja: Wrocław
A ja mam pytanie troszke z innej beczki:
Czy jak kupuje samochód z instalacja gazowa , na której autko jeździło rok i wywalę ta instalacje ,będę jeździł tylko na benzynie to silnik nie dostanie jakiegoś szoku ??? Jak do tej pory się psuł na gazie to czy dalej nie będzie się psuł????

_________________
pozdrawia:
.:Pszczoła:.
W115 2.0 '71; W123 2.3E '83; W124 3.0D '89, W201 2.0E '89


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 11, 2003 1:14 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr lis 27, 2002 6:40 pm
Posty: 4100
Lokalizacja: Polska
Pszczola pisze:
A ja mam pytanie troszke z innej beczki:
Czy jak kupuje samochód z instalacja gazowa , na której autko jeździło rok i wywalę ta instalacje ,będę jeździł tylko na benzynie to silnik nie dostanie jakiegoś szoku ??? Jak do tej pory się psuł na gazie to czy dalej nie będzie się psuł????


Jak silnik juz kaput to remoncik:), po gazie najczesciej szybciej siada glowica, a dokladniej zawory i gniazda zaworowe, ze wzgledu na wyzsza temp. spalania. W sumie remont glowicy drogi nie jest.

_________________
w123


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl