MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:18 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 79 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz sie 17, 2008 9:20 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Co za popieprzona paranoja !!
A skąd ta książeczka niby wie jakie jest wyposażenie auta, przebieg, a przede wszystkim jego STAN??!!

Przecież jakieś przegniłe, powypadkowe, śmierdzące petami w124 można kupić w Polsce za 2500zł, a ten sam rocznik super zadbany i wychuchany można kupić i za 20 000 zł.

I tak jestem w szoku, że postanowili nas po prostu okraść, a nie robić jakąś dodatkową ekspertyzę, która polegałaby na tym, że ktoś wypełni druczek i weźmie za to 200zł albo lepiej.

_________________
ex W123 300D 83'
ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 17, 2008 9:32 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Piątal, przecież ty jeszcze złotówki nie wydałeś na akcyzę od sprowadzanego auta, a najbardziej krzyczysz, że okradają. [hehe]

Gdzie ty byłeś w 2003, jak mój sąsiad zapłacił 11.000 zł cła za 190 2.0 benzyna z '91?

A wiesz, że kiedyś nie można było zarejestrować auta starszego niż 10 lat? To dopiero było okradanie. Z wolności wyboru.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wolę zapłacić legalnie akcyzy 600 zł i jeździć autem jakie mi się podoba niż kupować szczepione auta. Z tych 600 zł zapłacę emeryturę twojemu dziadkowi, zrefunduję lek twojej babci, utrzymam jakiegoś nieroba z twojego sąsiedztwa i zapłacę za twoje studia, żebyś mógł budować domy i mosty w Irlandii, bo ty albo wyemigrujesz albo poprowadzisz lud ku rewolucji. Inaczej nie widzę.

Także nerwy w konserwy.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 17, 2008 11:13 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
(me: how) pisze:
Piątal, przecież ty jeszcze złotówki nie wydałeś na akcyzę od sprowadzanego auta, a najbardziej krzyczysz, że okradają.

Na akcyzę nie wydałem, ale wydałem na podatek od czynności cywilno-prawnych i też mieli swoją popieprzoną książeczkę. Poza tym, nie musieli okraść mnie, żebym widział, że okradają i żeby wyrazić sprzeciw.

(me: how) pisze:
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Nie żaden apetyt, tylko chciałbym, żeby kiedyś było w tym kraju normalnie.
Po prostu nie rozumiem czemu mam płacić podatek od kwoty powiedzmy 10 000 zł jak kupiłem auto okazyjnie za 6000zł. Skoro każdy obywatel to złodziej, który chce okraść państwo zaniżając rachunek, to niech wszystkich zamkną do więzienia.


(me: how) pisze:
Z tych 600 zł zapłacę emeryturę twojemu dziadkowi, zrefunduję lek twojej babci, utrzymam jakiegoś nieroba z twojego sąsiedztwa i zapłacę za twoje studia, żebyś mógł budować domy i mosty w Irlandii, bo ty albo wyemigrujesz albo poprowadzisz lud ku rewolucji. Inaczej nie widzę.

Jak jesteś takim fanem utrzymywania innych, to się przeprowadź do Chin, na Kubę albo do Korei Północnej. Tam są stworzone wymarzone warunki do takiego dzielenia się swoimi pieniędzmi. Ja pojadę sobie wtedy do kraju gdzie nie ma refundacji leków, zasiłków, rent będących dodatkiem do zarobków na czarno i dzięki temu każdy ma to, na co sobie zapracował.
Pozdrawiam.

P.S.
Strasznie Cię boli Michale, że moje studia są bezpłatne. I tu się ze sobą zgadzamy. Też chciałbym, żeby studia były w tym kraju płatne, to byśmy nie puszczali kasy na wykształcenie 5-milionowego politologa, 7-milionowego psychologa i 10-milionową kasjerkę (czy co tam się robi po marketingu i zarządzaniu). Nie chcę tu nikogo obrazić takie mamy realia. Tyle, że to zupełnie inna dyskusja.

Pozdrawiam.

_________________
ex W123 300D 83'

ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 24, 2008 7:27 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt lip 15, 2008 12:30 pm
Posty: 2
Witam właśnie tydzień temu przeszedłem gehennę rejestracji auta, cenę można minimalnie zaniżyć bo jeśli akcyza deklarowana będzie niższa od ich tak ok 25% to sie nie czepiają, natomiast nie wiem skąd biorą ceny bo interesuje ich tylko rok produkcji i model żadne o wyposażenia dod. nie pytają. Dla mnie mistrzostwo świata jest zwolnienie z VAT za które płacimy 160zł [hehe3]


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 24, 2008 9:26 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 04, 2008 12:02 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Gdańsk
Dobrze mieć zaprzyjaźnionego rzeczoznawcę PZMOT-u, w celnym w Gdańsku honorują ich opinie, chociaż jak wiadomo nie można zbyt przeginać, np. w211 z 04 roku za 1000 euro [zlosnik]

_________________
W124 230E '87 smoke silver metallic
W210T 320CDI '99 brilliant silver metallic -ex
W211T 220CDI '05 titanite red metallic -ex
W123 230E '83 manganbraun
W210T 290TD '96 brilliant silver metallic - ex
W211 270CDI '03 - ex
W124 200D '93 bornite metallic


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 24, 2008 9:45 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 29, 2006 11:45 pm
Posty: 755
Numer GG: 3375543
Lokalizacja: GB
Cena katalogowa -20%, na umowę nawet nie patrzą jeżeli różnica jest większa niż 33%.

_________________
[URL=https://matchnow.life]Flirting, fun and new connections without obligations.[/URL]


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sie 28, 2008 11:06 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 19, 2004 9:12 am
Posty: 987
Numer GG: 5552450
Lokalizacja: Golczewo woj. Zachodniopomorskie
Chłopaki spokojnie przeciesz zawsze możecie do celnego auto na lawecie zawieść najlepiej z wyceną żeczoznawcy i będzie gitara zapłacicie od faktycznej wartości. A zawsze mozna jeszcze coś wykręcić z auta co nie [zlosnik]

_________________
historia
pf 125 76r, dwie W-115, dwa Poldki Caro, Golf III i 124 ce
Obecnie
FSO Warszawa Truck 1995 1.6, FSO Polonez Caro 94r 1.6GLE (Złombol-car), Jakieś Exeo, Koreański Mercedes Korando 98r.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt wrz 26, 2008 9:16 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt cze 15, 2007 9:39 pm
Posty: 323
Lokalizacja: Perzów
Ja również przeżyłem szok jak sie dowiedziałem o nowych przepisach :evil:

Nie jestem jednak specem i mam takie pytanie:
Niedawno było tak że ludzie podobno ubiegali sie o zwrot akcyzy czy coś...
Ktos może mi przybliżyć ten temat???

_________________
Fiat 126elx - EX, tradycyjnie pierwsze auto
Mercedes W123 300D 1980 - ex, szkoda że go sprzedałem...
Mercedes w202 C220D Elegance- już 8 rok rok ze mną. Będzie klasyk?
Mercedes A208 200Kompressor Avantagrde- wóz na lato


Na górę
 Tytuł:
Post: sob wrz 27, 2008 12:50 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw gru 06, 2007 8:32 pm
Posty: 723
Lokalizacja: Kępno
Perzu126 Ciebie juz to nie dotyczy

Czy Wy tez slyszeliscie o tym ze znow od nowego roku ma byc jeszcze inaczej?

powiem szczerze ze mi akcyza spedza sen z powiek i nawet nie marze o wymianie samochodu bo i tak by to nie mialo sensu - nie dam komus w zasadzie bezprawinie i nie wiadomo za co 6-8tys zl

_________________
pozdrawiam
____________________________
W168 170 CDI - prawie jak mercedes
W210 300TDT - ex
W210 320 CDI - ex


Na górę
 Tytuł:
Post: sob wrz 27, 2008 1:04 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pt kwie 04, 2008 4:31 am
Posty: 38
blackmilk pisze:
Czy Wy tez slyszeliscie o tym ze znow od nowego roku ma byc jeszcze inaczej?

powiem szczerze ze mi akcyza spedza sen z powiek i nawet nie marze o wymianie samochodu bo i tak by to nie mialo sensu - nie dam komus w zasadzie bezprawinie i nie wiadomo za co 6-8tys zl


Nie jest aż tak strasznie.
Ściągałem ostatnio 2 auta z usa (3 i 4 letnie) które zostały wycenione przez UC bardzo wysoko. Rzeczoznawca PZM w opinii uwzględnił wszystkie mankamenty auta i wartość akcyzy wyniosła 1/3 pierwotnie zaproponowanej w UC.

Też uważam, że kwestionowanie ceny zakupu jest paranoją, nikt by nie zaniżał ceny gdyby nie było zaporowych podatków chroniących lobby dealerskie.

Ale tak już jest, że "socjalizm dzielnie walczy z problemami nie znanymi w innych systemach politycznych".


Na górę
 Tytuł:
Post: sob wrz 27, 2008 8:55 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt cze 15, 2007 9:39 pm
Posty: 323
Lokalizacja: Perzów
blackmilk pisze:
Perzu126 Ciebie juz to nie dotyczy



Dzięki za "pocieszenie" [zlosnik] W każdym razie ja napisałem jeszcze raz umowę w której wystawiłem cenę o 20% niższą niż rynkowa wartość auta. W przyszłym tygodniu opłacam akcyzę w Kaliszu, więc zobaczymy czy to przejdzie...

_________________
Fiat 126elx - EX, tradycyjnie pierwsze auto
Mercedes W123 300D 1980 - ex, szkoda że go sprzedałem...
Mercedes w202 C220D Elegance- już 8 rok rok ze mną. Będzie klasyk?
Mercedes A208 200Kompressor Avantagrde- wóz na lato


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 10, 2008 11:50 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:56 pm
Posty: 8
Byłem dzis w UC wyszarpnac info. dotyczace kosztów jakie mnie ewentualnie u nich czekaja. Opowiedzialem bajeczke, że handlarz ma mi ściagnac auto, chce wiedzieć ile mnie calos wyjdzie kosztów, żeby mi powiedziała (Ona całkiem, całkiem:) jaka jest u nich cena za s600 coupe z 94 roku I rerej. 95 czerwiec.
Nie ma bata :evil: dyskutowałem z nią z 20 minut i Pani mówi, ze nawet jak by chciała to nie może mi pomóc i takie tam. Wiedziałem, że może byc cięzko dowiedzieć się, ale uważam że to nie powinna byc żadna tajemnica. Może ktos tutaj będzie wiedział, ile sobie moga zaśpiewać za takie auto, żebym nie miał weryfikacji i spokojnie poszło to dalej.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt gru 16, 2008 11:16 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:55 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: Łódź [EL]/Szczecin [ZS] czasami
Ech jednak nasze władze są genialne...nie ma to jak zostawić pewne niejasności:

CELNICY ZAWYŻAJĄ CENY AUT

_________________
"Think Locally,
Fuck Globally"

Kiedyś:
Matiz z kratką - Twardy Zawodnik; MB W124 230TE Aut. - Baleron Forever; Ford Focus II 5d - Fantastic Sam Plastik

Dziś:
Ford Focus kombi III - cholerne 6 biegów!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt gru 16, 2008 1:49 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pt kwie 04, 2008 4:31 am
Posty: 38
Ernizg pisze:
ile sobie moga zaśpiewać za takie auto, żebym nie miał weryfikacji i spokojnie poszło to dalej

Nie idź na łatwiznę, nie warto.
Idź do rzeczoznawcy PZM, jak dobrze zagadasz to sprawdzi Ci w programie INFO EXPERT (czyli tym samym z którego korzysta UC) ile takie auto jest warte, dodatkowo mniej więcej wyceni Ci o ile może zmniejszyć wartość przy oględzinach( oczywiście na podstawie uszkodzeń) i skalkulujesz sobie sam co się bardziej opłaci. Czy celować w widełki czy zapłacić 200 PLN za wycenę rzeczoznawcy i zapłacić minimalną możliwą kwotę akcyzy.

Z ciekawostek, rzeczoznawca może obniżyć wartość auta względem tej z
katalogu o 65% bo jeśli obniży więcej to akcyza przejdzie ale auto nie dostanie prawa do rejestracji.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 17, 2008 2:03 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
czeladnik pisze:
Z ciekawostek, rzeczoznawca może obniżyć wartość auta względem tej z
katalogu o 65% bo jeśli obniży więcej to akcyza przejdzie ale auto nie dostanie prawa do rejestracji.
To rzeczywiscie ciekawostka. Co wspolnego ma wartosc samochodu z jego stanem technicznym? :o (bo tylko stan techniczny decyduje o tym czy auto zostanie zarejestrowane czy nie)

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 79 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl