MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 5:40 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: LPG wystrzalowo
Post: pn sty 13, 2003 8:12 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz gru 22, 2002 6:43 pm
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
No to mi sie udalo wystrzelic zawor w swojej beczulce. :( W warsztacie zmonowali zawor na nowo, ale to juz nie to samo autko. Strasznie nierowno pracuje silnik - raz to wysokie obroty i zaraz spada na niskie, po czym gasnie (zwlaszcza gdy jest rozgrzany silnik). Bylem w warsztacie obslugujacym tylko mesie (u Brolera w Wawie) i wlasciciel zarezerwowal mi caly dzien na przeglad. Moza jakas madra glowa miala juz doswiadczenia z wystrzlowym gazem w samochodzie i podzieli sie ze mna wrazeniami i obrazeniami. Pozdrawliaju

_________________
w123 280E


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 13, 2003 8:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
Jak mnie gazownia w 230E zrobiła swego czasu "buuummmm!!!!" to musiałem kupić cały ostatni tłumik, bo się całkowicie rozszedł na spawie :o :evil: U mnie skończyło się dość dużym remontem, może Ciebie to ominie. Oby, oby. Powodzenia.

_________________
http://pulpecik.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - Co dziś zjesz dobrego?
_________________
Ex MB C123 '80 300CD
Ex MB C124 '87 230CE
FSM 126el '95


Na górę
Post: pn sty 13, 2003 10:25 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw lis 14, 2002 7:10 pm
Posty: 1039
Lokalizacja: Lublin
Daniel pisze:
No to mi sie udalo wystrzelic zawor w swojej beczulce. :(


A jaki zawór bo nie wiem o co chodzi?


Na górę
Post: wt sty 14, 2003 10:12 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Daniel pisze:
No to mi sie udalo wystrzelic zawor w swojej beczulce. :( W warsztacie zmonowali zawor na nowo, ale to juz nie to samo autko. Strasznie nierowno pracuje silnik - raz to wysokie obroty i zaraz spada na niskie, po czym gasnie (zwlaszcza gdy jest rozgrzany silnik). Bylem w warsztacie obslugujacym tylko mesie (u Brolera w Wawie) i wlasciciel zarezerwowal mi caly dzien na przeglad. Moza jakas madra glowa miala juz doswiadczenia z wystrzlowym gazem w samochodzie i podzieli sie ze mna wrazeniami i obrazeniami. Pozdrawliaju


Może się powtarzam, ale "Na gaz najlepsze są... kuchenki gazowe". Aha, nie zdziw się, jeśli to samo usłyszysz z ust Zbyszka Brolera [zlosnik]. Wczoraj klikałem do gościa z Wrocławia od osławionej juz W123, której na szczęście nie kupiłem - okazuje się, że człowiek z uporem maniaka szuka W126 500SEL z odgórnym założeniem wstawienia gazu. To będzie/było ładne autko [szalone].

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 14, 2003 3:57 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz paź 06, 2002 7:13 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Białystok
Sebian, przestań już, ten temat był i niech zostanie zamknięty... :roll: Pamiętaj, że nie każdego stać na benzynę... :roll:

_________________
...własny MB soon
Nierzadko W126 500 SE....


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 14, 2003 9:48 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 25, 2002 1:00 am
Posty: 370
Lokalizacja: Michałowice /k Warszawy
Zawór z tego co wiem może się "wypalić", a dokładniej gniazdo zaworowe. Ale żeby wystrzelił ???? I to w którą stronę???
Jeżeli LPG strzeli to kierunki wystrzału są generalnie dwa.
1. Wystrzał w układ wydechowy, przy otwartych zaworach wydechowych gaz wystrzela w komorze spalania i częściowo w kolektorze wydechowym co powoduje jak już to Mike napisał np. odstrzelenie tłumika w dosłownym tego słowa znaczeniu [zlosnik]
2. Dużo groźniejszy wybuch który cofa się z komory spalania przez zawory ssące do kolektora dolotowego. W przypadku W123 280E czyli wtrysk, najbardziej obrywa "membrana/przepustnica" w gardzieli dolotu powietrza (gazownicy montują tzw. odboje które pomagają tyle że przepustnica "tylko" [zlosnik] się pognie a nie wyleci do puszki filtra powietrza [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik] ) Jeżeli nasz silnik jest wyposarzony w gaźnik to właśnie on zbiera siłę wybuchu w sobie (ewentualnie trochę oddaje puszce filtra powietrza)

Co do wystrzału zaworu to na logikę zakładamy że faktycznie zerwał się, sprężynka pękła i dalej nasz zaworek leci sobie na spotkanie z tłokiem poczym mówią sobie dzień dobry i zaworek (jak jest mocny) to wbija się w główkę tłoka. Nie da się tego tak na prętce załatać. Jeżeli poleci w drugą stronę to powie dzień dobry głowicy i zobaczysz jak sterczy z niej (węższą stroną) do góry [zlosnik]
Może się mylę jeżeli tak to czekam na poprawki. [zlosnik]

_________________
Jest gwiazda jest jazda [zlosliwy]

W123 230E '82 "Vanishing Point"


Na górę
 Tytuł: Gaz
Post: śr sty 15, 2003 10:44 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz gru 22, 2002 6:43 pm
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Zostawilem dzis autko u Brolera. Oto wyniki:

po pierwsze swiece - jakis miesiac temu kupilem swiece Boscha 4-elektrodowe - blad sprzedawca sprzedal mi nie takie jak trzeba, pomimo tego ze dobre pol godziny grzebal w katalogu.

po drugie - przewody wysokiego napiecia - kupilem Medbrytu sadzac ze to rozsadne ekonomicznie i technicznie posuniecie - tu Broler powiedzial ze sprzedawca powinien przed sprzedaza zapytac sie o vin mojego autka, bo okazalo sie ze przewody do tego typu silnika powinny byc inne

po trzecie - nie znam sie wiec wybaczcie moja indolencje - regulacja dolnej przepustnicy plus klapa przepustnicy do naprawy.

Koszt 315 zl bez przewodow na ktore mnie w tej chwili juz nie stac (ok 500 zl). Poki co podlicam budzet domowy i jade jutro po kochana Mercedes (ktora niestety znowu bede musial podlaczyc do gazy, poniewaz teraz pali grubo ponad 20 l/100.

Pozdrawiam i dziekuje za porady

_________________
w123 280E


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl