MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt kwie 30, 2024 8:14 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ABS W 124
Post: śr gru 18, 2002 9:42 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: sob lip 06, 2002 12:52 pm
Posty: 1226
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Witam i proszę o porade co mogło być przyczyną .

Wczoraj na świeżutkim śniegu przez około pół godzinki bawiłem się na pasie startowym w wpadanie w poślizg , Bonda i takie tam .
Następnie zgasiłem motor , po włączeniu za jakieś 5 minut zaświeciła się kontroka abs- u a sam abs przestał działać .
Za chwilkę znów wyłączyłem motor a jak włączyłem wszystko było już okay - kontrolka nie świeciła , auto hamowało prawidłowo tj.z abs-em.

Będę wdzięczny za odpowiedzi .

Pozdrawiam

_________________
Witek J.
'95 S 350 Turbodiesel żaba
'01 E46 320D Touring
'07 E60 530D Sedan
'03 Aprilia SR50


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 18, 2002 2:30 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
Z tego, co mi wiadomo, to po takiej zabawie ABS może na chwilę "zgłupieć" i przestać działać, ponieważ w czasie poślizgów i kręcenia bączków dostaje czasem za dużo sprzecznych ze sobą informacji - na przykład jedno koło przednie kręci się d przodu, drugie do tyłu - może być taka sytuacja.
Kiedyś jeszcze w czasach, kiedy mój ojciec miał Renault'a Safrane pojechałem sobie nim na pusty placyk w podobnym celu ;) i ćwiczyłem jazdę bokiem. W pewnym momencie podczas jazdy całkowicie bokiem nacisnąłem hamulec - efekt był taki, że koła się zablokowały i zapaliła się się na jakieś 20-30 sukund kontrolka ABS'u, a on sam przestał działać. Po chwili wszystko wróciło do normy.
Wtedy właśnie dowiadywałem się, co jest tego przyczyną i podobno właśnie w szczególnym przypadkach ABS może w ten sposób zareagować.

P.S. Też bym wreszcie chciał odwiedzić jakiś pusty placyk, ale u mnie śnieg pada od 2 dni a cały czas temperatura dodatnia :evil: No i jak tu się ślizgać??

_________________
http://pulpecik.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - Co dziś zjesz dobrego?
_________________
Ex MB C123 '80 300CD
Ex MB C124 '87 230CE
FSM 126el '95


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 18, 2002 2:57 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw lis 14, 2002 7:10 pm
Posty: 1039
Lokalizacja: Lublin
Mike_THE_GR8 pisze:
- na przykład jedno koło przednie kręci się d przodu, drugie do tyłu - może być taka sytuacja.


Z tym się nie zgadzam bo ABS nie wie w którą stronę się kręci koło ważne jest czy się kręci czy nie.A co do reszty to może tak być że nadmiar informacji powoduje blokadę systemu.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 18, 2002 3:00 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
marcin280e pisze:
Mike_THE_GR8 pisze:
- na przykład jedno koło przednie kręci się d przodu, drugie do tyłu - może być taka sytuacja.


Z tym się nie zgadzam bo ABS nie wie w którą stronę się kręci koło ważne jest czy się kręci czy nie.A co do reszty to może tak być że nadmiar informacji powoduje blokadę systemu.

Ja wiem, że on wie ;) chodziło mi właśnie o zbyt dużą ilość czasem sprzecznych ze sobą informacji - sterownik ABS'u musi sobie wtedy zrobić "twardy reset" [zlosnik]

_________________
http://pulpecik.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - Co dziś zjesz dobrego?
_________________
Ex MB C123 '80 300CD
Ex MB C124 '87 230CE
FSM 126el '95


Na górę
 Tytuł: Re: ABS W 124
Post: śr gru 18, 2002 9:23 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: sob mar 02, 2002 1:00 am
Posty: 52
Lokalizacja: warszawa
Wika pisze:
Witam i proszę o porade co mogło być przyczyną .

Wczoraj na świeżutkim śniegu przez około pół godzinki bawiłem się na pasie startowym w wpadanie w poślizg , Bonda i takie tam .
Następnie zgasiłem motor , po włączeniu za jakieś 5 minut zaświeciła się kontroka abs- u a sam abs przestał działać .
Za chwilkę znów wyłączyłem motor a jak włączyłem wszystko było już okay - kontrolka nie świeciła , auto hamowało prawidłowo tj.z abs-em.

Będę wdzięczny za odpowiedzi .

Pozdrawiam

witam
mam te same objawy
nie przejmuj sie
pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl