MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 4:17 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw cze 27, 2002 9:10 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: czw lis 15, 2001 1:00 am
Posty: 5
Czesc i pozdrawiam wszystkich, mam taki mały problem z moim 123;co chwila scina opony. Zbieznosc ustawiałem w kilku warsztatach i nadal nic .Mam pytanie jak wyprostowac kola rozłazące sie na zewnatrz auta(tuleje sa wymienione) i po co jest ten drazek wyłażący spod podwozia? Mysle ze znajdzie sie wsrod was fachowiec i wreszczie mi doradzi cos madrego


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 27, 2002 10:09 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
W zasadzie wszystko wychodzi spod podwozia, ewentualnie wedlug innej nomenklatury jest podwoziem.
Jesli chodzi o zcinanie. Regulowac mozesz w zasadzie wszystko w tym zawieszeniu: zbieznosc, wyprzedzenie i pochylenie. Uklad kartezjanski trzy rzeczy pokrywaja calosc. Konstrukcja dwa wachacze, drazek reakcyjny i zwrotnica. Mozesz jeszcze, jak w Twoim aucie jeszcze egzystuje, ustawic sobie ograniczniki skretu, co by Ci opona nie obcierala o drazek reakcyjny ( ten co Ci wychodzi prawie spod pedalow).
Oprocz zlego ustawienia katow, jest jeszcze mozliwosc, ze masz geometrie dynamiczna walnieta, tj pogiety drazek srodkowy. Wtedy jak ustawisz geometrie na prostych kolach, to sie moze okazac, ze jak zakrecisz to bedzie co innego, jak to w kazdym czworoboku kinematycznym. No a na deser: Mozesz miec poprzesowane punkty mocowan tego wszystkiego, tj. ktos Twoim autem robil sobie Crash Test, moze taki jak na zdjeciach Sebyy z Wrzeszcza.
Milej zabawy

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl