MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 6:16 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt cze 07, 2002 12:11 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Witam [ok] !
Jakiś czas temu, jak co niektórzy pamiętają pewnie, męczył mnie problem gaśnięcia silnika w czasie postoju na "D" [oslabiony] ... Byłem na regulacji, pomogło, ale w sumie nie do końca... Trochę rozpytałem i wyszło na to, że to raczej wina automatic getribe :evil: ... I w zasadzie już prawie podjąłem decyzję, żeby ją wywalić i spróbować naprawić, ale... No właśnie [hehe] ... Przy okazji dowiadywania się w ASO o cenę przednich amorków (dobiła mnie - 423 PLN/sztuka [hehe] [oslabiony] ), zamówiłem przerywacz zapłonowy - koszt 23 PLN [hehe] [ok] . Wymieniłem i nie poznałem silnika - diametralna różnica - właśnie tego efektu oczekiwałem. W sumie już dawno chciałem wymienić ten element, chociaż w zasadzie wyglądał OK. Cóż, jak to bywa, nigdy nie wie się wszystkiego. Ale z kilkoma mechanikami rozmawiałem na ten temat i wymianę przerywacza zasugerował tylko jeden, ale to raczej dla świętego spokoju [szalone] . Cóż, Karl Benz byłby dumny [hehe] [zlosnik] . Acha, ten przerywacz, to oryginalny Bosch, a sądząc po opakowaniu i po tym co mówił miły Pan z ASO to ma chyba z 15 lat [cool] . Lubię takie gadżety [hehe] [cool] .
A o to winowajca całego zamieszania :evil: [hehe] .

Obrazek
Pozdrawiam [ok] .

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 12:44 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sty 31, 2002 1:00 am
Posty: 241
Lokalizacja: Szczecin
ehh Sebaa jak cie dopadnie wymiana kabli WN to ci zrzednie mina :/ przerywacz, kopułka i palec rozdzielacza to małe piwo....


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 8:06 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Zibi pisze:
ehh Sebaa jak cie dopadnie wymiana kabli WN to ci zrzednie mina :/ przerywacz, kopułka i palec rozdzielacza to małe piwo....


A to niby dlaczego ma mi mina zrzędnąć?? Zresztą przewody WN już wymieniłem i na kilka lat pewnie spokój będę miał z tym [ok] [cool] .

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 9:00 am 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Zapytaj o te amorki poprostu u Bilsteina, chyba sa ponizej 300 PLN/szt.

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 11:24 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 06, 2002 3:23 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Poznan-WLKP
tak, tez mialem problemy z tym samym. co ciekawe - kupilem oryginal taniej w iltransie niz mozna by podrobke w sklepie motor.
ale ja o czym innym chcialem zagadac, otoz jesli db pamietam prezentowales swego benza jako sprowadzonego ze szwajcarii - co mnie nie dziwi, poniewaz ten madry, maly, gorzysty kraj lubuje sie w mocnych, wysokiej klasy samochodach. jako ze mieszkalem tam dosc dlugo, zakorzenila sie we mnie ich troska o samochody - w skrocie maja joba na tym pkt-cie. widzialem wiele starych mercedesow, jezdzacych na co dzien w stanie perfekcyjnym!!!!!
twoj benz wyglada na .... nie zrozum mnie zle, ale na zmeczonego, szczegolnie z profilu!
moje pytanie - czy on przybyl bezposrdenio z CH czy tez deptal po nim jakis polski wlasciciel warzywniaka?
pp
ps.
chlodnica jest zamontowana oryginalnie na tych pasach?


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 08, 2002 12:53 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 494
Lokalizacja: Giżycko
Witam,

PP czepiasz się i tyle. [jezyk2] [zlosnik] Auto Seby nie jest od wczoraj w Polsce i miało przed nim chyba ze dwóch polskich właścicieli w tym jedną babę [szalone] więc daj spokój i patrz na swojego. [smiech]
Jest parę skuch, z których największa to plastikowe błotniki z przodu, ale wszystko jest do zrobienia.
Żeby prosto ze Szwajcarii wpadło w Sebyy ręce to byś się mógł tylko zachwycać i zazdrościć [zlosnik] [oczko]

Pozdrawiam

_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w remoncie...
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250T TurboDiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 09, 2002 12:02 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
pp pisze:
tak, tez mialem problemy z tym samym. co ciekawe - kupilem oryginal taniej w iltransie niz mozna by podrobke w sklepie motor.
ale ja o czym innym chcialem zagadac, otoz jesli db pamietam prezentowales swego benza jako sprowadzonego ze szwajcarii - co mnie nie dziwi, poniewaz ten madry, maly, gorzysty kraj lubuje sie w mocnych, wysokiej klasy samochodach. jako ze mieszkalem tam dosc dlugo, zakorzenila sie we mnie ich troska o samochody - w skrocie maja joba na tym pkt-cie. widzialem wiele starych mercedesow, jezdzacych na co dzien w stanie perfekcyjnym!!!!!
twoj benz wyglada na .... nie zrozum mnie zle, ale na zmeczonego, szczegolnie z profilu!
moje pytanie - czy on przybyl bezposrdenio z CH czy tez deptal po nim jakis polski wlasciciel warzywniaka?
pp
ps.
chlodnica jest zamontowana oryginalnie na tych pasach?


Chyba sam byłeś zmęczony kiedy pisałeś tego posta [zlosnik] . Świadczy o tym ortografia i interpunkcja [zlosnik] [chory] . A może to zazdrość przez Ciebie przemawia [zlosnik] ? Bo coś mi się zdaje, że z profilu to dobrze widać podwójny przedni zderzak i długi tylny [zlosnik] . A także chromowane ramki okien w drzwiach [zlosnik] . Jeżeli chodzi o skuchy to rant lewego tylnego błotnika jest do wymiany i drzwi kierowcy do naprawy. Do wymiany także klapa bagażnika. Reszta robi całkiem dobrze [zlosnik] , jak na auto, które w Polsce jest 11 lat i przeszło pseudo-remont blacharski w warunkach wioskowego ciecio-kmiecia w garażu [zlosnik] . A wracając do właścicieli polskiego warzywniaka, których chyba lubisz [zlosnik] , to nawet raczej żaden z nich nie wpadłby na pomysł, aby przykręcić pomalowane srebrzanką Fuchs'y czerwonymi śrubami [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik] .
PS. Chłodnica jest tak zamontowana, bo pęknięte jest mocowanie. Żona poprzedniego właściciela przy parkowaniu pomyliła pedały [zlosnik] . Spieszę donieść, że przez to połówka przedniego zderzaka też ma nie taki profil jak trzeba. Zadowolony [zlosnik] ?

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 09, 2002 12:41 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 494
Lokalizacja: Giżycko
Witam,

No, no. Zaczyna się robić ciekawie. [zlosnik] [hehe]

A tak na marginesie to kto widział właściciela warzywniaka w 114 280 i do tego bez gazu? [zlosnik] Tacy kmieciowie dieselkami jeździli [szalone]
A wieśniaki z benzyn robiły diesel'e na moje nieszczęście [zlosnik] [oslabiony]

_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w remoncie...
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250T TurboDiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 09, 2002 10:57 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr paź 03, 2001 2:00 am
Posty: 133
Lokalizacja: Ciechanów
Pioterek pisze:
Witam,

No, no. Zaczyna siê robiæ ciekawie. [zlosnik] [hehe]

A tak na marginesie to kto widzia³ w³a¶ciciela warzywniaka w 114 280 i do tego bez gazu? [zlosnik] Tacy kmieciowie dieselkami je¼dzili [szalone]
A wie¶niaki z benzyn robi³y diesel'e na moje nieszczê¶cie [zlosnik] [oslabiony]


Hej

Widzę, że ja miałem farta. Mój poprzednik ograniczył się jedynie do założenia gazu. Natomiast nie wymieił benzyny na diesla :P
Pozdrawiam

_________________
W114 250 2,8 '73
w124 250TD '95
w124 200D'90


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 09, 2002 9:35 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 494
Lokalizacja: Giżycko
kolarek pisze:
Hej

Widzę, że ja miałem farta. Mój poprzednik ograniczył się jedynie do założenia gazu. Natomiast nie wymienił benzyny na diesla :P
Pozdrawiam


Hej,

Ale za to wymienił benzynę na inną benzynę (od beczki) co? [zlosnik]

Pozdro [oczko]

P.S. Zmień sobie język w profilu na polski, bo krzaczki wypisujesz. [zlosnik]

_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w remoncie...
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250T TurboDiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 10, 2002 1:37 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 06, 2002 3:23 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Poznan-WLKP
szczerze napisawszy nie spodziewalbym sie tego typu odpowiedzi po Tobie.
targaly mna iscie ciekawskie podniety, albowiem w114 280 jest dla mnie idealnym pojazdem. widzac Twoj pojazd (opis j/w) bylem po prostu ciekawy gdzie zostal "zapuszczony". nie mam ochoty Ci dogryzac, a tym bardziej zazdroscic! nie mam takze oczywiscie zamiaru, ni ochoty, rownac obu naszych pojazdow, to dla mnie bez znaczenia.
pp
na marginesie juz - ubolewam gleboko nad stylem wypowiedzi. doceniam komentarze, rozumiem ocene felg i szpilek; tu spiesze doniesc ze beda ponownie stalowe felgi i kolpaki.
gwoli scislosci - gdzie sa wypomniane bledy ort. (pominawszy brak caps'ow)?
masz tupet. i zaprawde nie rozumiem skad ta wrogosc tudziez animozja?
forum jest po to, aby dyskutowac o benzach, ich wadach i zaletach.
choc teraz rozumiem, ze pod ta nazwa niekoniecznie musza kryc sie dobre maniery, kultura oraz serdecznosc. cechy te powinny nas - uzytkownikow mercedesow laczyc. czyz nie taka podawaliscie przyczyne powstania klubu?
mimo wszystko,
-mit freundlichem Gruss-,
p.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 10, 2002 2:08 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
No coz :-?
Nie znam poczatku dyskusji (mam nadzieje, ze miedzy panami bylo cos wczesniej) i troche sie obawiam, innych takich rozwiniec.
Odnosnie wypowiedzi Sebaa'y to argumentacja wydaje mi sie byc wzorowana na starozytnych filozofach - czysta sofistyka.
To ze cos ma przyczyne bycia zlym to wcale nie znaczy, ze nie jest zle. Tak samo nie poprawia tego stanu fakt, ze u kogo innego jest gorzej.
Moze sie komus waznemu narzam, ale czuje, ze fragment nieporozumienia zamieszczony na forum wskazuje pp jako mojego faworyta, przynajmniej jesli chodzi o sposob prowadzenia dyskusji.
Chyba nie lubie takich wymian wsrod ludzi, ktorych mam za "swoich"
Pozdrawiam OBU
Ocet

_________________
W108 - 250 S 1967

S123 - 300TD 1982 Rudolf

S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 10, 2002 3:47 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
No panownie coś tu jest nie tak, ja rozumiem że każdy z nas jest przewrażliwiony na punkcie swojego merca ale bez przesady. Ja tam wiem że moje auta nie są idealne ale żeby tak od razu z grubej rury :( fe nieładnie. A jeżeli chodzi o błędy ta ja je robie nagminnie i co z tego trudno jakoś to musicie przełknąć [zlosnik]
Gromadzimy się w klubie i na forum w szczytnych jak mniemam celach. A tu takie wytykanie a to takie a to owakie, trochę szacunku wobec siebie bo jak dalej tak bedzie to zostaniemy tu w małej gromadzie i nie będzie do kogo posta napisać.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 10, 2002 11:47 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
pp pisze:
szczerze napisawszy nie spodziewalbym sie tego typu odpowiedzi po Tobie.
targaly mna iscie ciekawskie podniety, albowiem w114 280 jest dla mnie idealnym pojazdem. widzac Twoj pojazd (opis j/w) bylem po prostu ciekawy gdzie zostal "zapuszczony". nie mam ochoty Ci dogryzac, a tym bardziej zazdroscic! nie mam takze oczywiscie zamiaru, ni ochoty, rownac obu naszych pojazdow, to dla mnie bez znaczenia.
pp
na marginesie juz - ubolewam gleboko nad stylem wypowiedzi. doceniam komentarze, rozumiem ocene felg i szpilek; tu spiesze doniesc ze beda ponownie stalowe felgi i kolpaki.
gwoli scislosci - gdzie sa wypomniane bledy ort. (pominawszy brak caps'ow)?
masz tupet. i zaprawde nie rozumiem skad ta wrogosc tudziez animozja?
forum jest po to, aby dyskutowac o benzach, ich wadach i zaletach.
choc teraz rozumiem, ze pod ta nazwa niekoniecznie musza kryc sie dobre maniery, kultura oraz serdecznosc. cechy te powinny nas - uzytkownikow mercedesow laczyc. czyz nie taka podawaliscie przyczyne powstania klubu?
mimo wszystko,
-mit freundlichem Gruss-,
p.



A jakiej się odpowiedzi spodziewałeś [zlosnik] ? Może coś w stylu: przepraszam, wstyd mi, mam zmęczony samochód i na niego nie zasługuję [chory] ? Może każdy z nas ma inne kryterium oceny zmęczonego samochodu i tyle - pomyślałeś o tym? Szczerze mówiąc jesteś jednym z nielicznych, kto wie czy nie pierwszym, który twierdzi, że moje auto jest zmęczone, do dupy, czy jakie tam chcesz [chory] . Dla mnie jest jednym z ładniejszych W114/115 jakie widziałem, a przy kupnie naoglądałem się ich naprawdę dużo. Jasne, że są Mercedesy ładniejsze i lepsze, ale mój jest bez porządnego remontu, wręcz prawie został zepsuty. A i tak zachował się z oryginalnym wyposażeniem, tapicerką i silnikiem. Wszystko jest zgodne z DatenKartą - nawet kluczyk ma numer taki jak trzeba.

Co się zaś dotyczy błędów, to nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że nowe zdanie zaczyna się wielką literą. Widzę, że sam na to wpadłeś, nijak jednak nie rozumiem, czemu je dalej powielasz [zlosnik] . Tak trudno wcisnąć klawisz "Shift" lub "Alt" [zlosnik] [oczko] ?
Co do tupetu, to prawda, może i go mam, ale czemu się doszukujesz u mnie animozji to nie wiem [oslabiony] . Może za mało [zlosnik] 'ów umieściłem w porzedniej odpowiedzi [oczko] . Na przyszłość moja rada - jak chcesz komuś dogryzać, albo wypominać coś w samochodzie to od tego jest priv. Na swoje maniery, kulturę czy serdeczność raczej nie narzekam - wiele osób to potwierdzi, po raz kolejny jesteś jednym z nielicznych [zlosnik] [oczko] .
Jeżeli chodzi o klub to tworzymy go właśnie z myślą, aby użytkowników Mercedesów zjednoczyć, żeby wymieniać doświadczenia, radości i smutki z ich eksploatacji. Tylko, o ile mnie pamięć nie myli, to właśnie Tobie ta formuła nie odpowiada do końca. Bo jak to ująłeś - 116'tka nie kole w oczy, ale W123 nie powinny być na zlocie? I co, tak mamy się jednoczyć? Z mojej strony EOT. Ze smutkiem proszę o zamknięcie tego wątku [smutne] .

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 11, 2002 12:03 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Ocet pisze:
No coz :-?
Nie znam poczatku dyskusji (mam nadzieje, ze miedzy panami bylo cos wczesniej) i troche sie obawiam, innych takich rozwiniec.
Odnosnie wypowiedzi Sebaa'y to argumentacja wydaje mi sie byc wzorowana na starozytnych filozofach - czysta sofistyka.
To ze cos ma przyczyne bycia zlym to wcale nie znaczy, ze nie jest zle. Tak samo nie poprawia tego stanu fakt, ze u kogo innego jest gorzej.
Moze sie komus waznemu narzam, ale czuje, ze fragment nieporozumienia zamieszczony na forum wskazuje pp jako mojego faworyta, przynajmniej jesli chodzi o sposob prowadzenia dyskusji.
Chyba nie lubie takich wymian wsrod ludzi, ktorych mam za "swoich"
Pozdrawiam OBU
Ocet


No cóż, każdy może mieć własnego faworyta [oczko] . Szczerze mówiąc też nie lubię takich dyskusji, może trochę mnie poniosło :( , ale jest priv od tego, a wręcz dziwię się, że o "zmęczone" aspekty mojego samochodu Pepe nie spytał mnie po prostu na zlocie. Gwarantuję, że byłaby to serdeczna i miła rozmowa. A tak, ja umieszczam post o przerywaczu jako ciekawostkę w sumie, bo podejrzenia co do pracy silnika były dużo gorsze i dostaję [piesc] , że cały samochód to szrot. Ale jak powiedziałem, każdy ma swojego faworyta. Może moderator zamknie ten wątek. Jednocześnie mam nadzieję, że takie dyskusje się tu więcej nie powtórzą [smutne] .
Pozdrawiam [ok] .

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl