MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 4:01 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozrzad.
Post: czw cze 06, 2002 1:12 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Panowie jak mozna sprawdzic stan lancucha rozrzadu w W123. Autko ma juz troche przejechane (250 kkm wg licznika) i nie wiem czy ktokolwiek to ogladal (wymienial). Czy wystarczy zdjac pokrywe rozrzadu i zaworow i obejrzec sobie lancuszek na kolkach walka rozrzadu. Czy zdjecie pokrywy rozrzadu czyms grozi ?


Na górę
 Tytuł: Re: Rozrzad.
Post: czw cze 06, 2002 11:46 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
ta linia pisze:
Panowie jak mozna sprawdzic stan lancucha rozrzadu w W123. Autko ma juz troche przejechane (250 kkm wg licznika) i nie wiem czy ktokolwiek to ogladal (wymienial). Czy wystarczy zdjac pokrywe rozrzadu i zaworow i obejrzec sobie lancuszek na kolkach walka rozrzadu. Czy zdjecie pokrywy rozrzadu czyms grozi ?


Ale w jakim W123 - 200D, 200, 230E, 280E? [zlosnik]
Każdy się trochę różni... A zdjęcie pokrywy zaworów nie jest raczej groźne, ani trudne. A coś się złego dzieje?

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 12:41 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sty 31, 2002 1:00 am
Posty: 241
Lokalizacja: Szczecin
1. sprawdź czy ślizgacze łańcuszka są jeszcze w miare dobre
2. jeśli uda ci się zestroić 0 na kole wału i znacznik na kole rozrządu (idealanie pasują) to łańcuszek jest jeszcze OK


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 8:52 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Moj Mietek to 240D. Rozumiem, ze jak zdejme pokrywe rozrzadu to zobacze te znaczniki ? A co to sa te slizgacze ? Czy je takze widac po zdjeciu pokrywy rozrzadu ? Wlasciwie to nie mam jakis niepokojacych objawow poza 250 kkm, ale slyszalem horrorystyczne opowiesci o lancuszkach rozrzadu pekajacych przy takim wlasnie przebiegu oraz o tym co sie potem dzieje z silnikiem. Czy w nzszych maszynach jest podobnie ? Czy jak zdejmę pokrywe rozrzadu to po zalozeniu nie bedzie sie z pod niej lalo (naruszone uszczelki). Czy ktos z Was to juz kiedys robil ?


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 9:08 am 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Pekala spinka. Jezeli silnik byl starego typu to lancuch byl na spinke jak w rowerze "Wigry", potem byly zakowane i bylo OK. Uszczelke teoretycznie powinno sie zmieniac po kazdym zdjeciu pokrywy, ale jeszcze sie nie spotkalem zeby ktos to robil. Nawet jesli ja przyszczypiesz przy montazu, to to chyba nie jest droga impreza.

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 9:10 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn mar 25, 2002 1:00 am
Posty: 277
Lokalizacja: Wrocław
Pierwsze napisz z jakiego miasta jesteś w swoim profilu.
Jak będziemy wiedzieli, z Dr Kominem przyjedziemy do ciebie obejżeć pacjenta. [zlosnik]
Ad. uszczelki pokrywy rozrządu: nowa kosztuje niecałe 10 PLN.
A teraz najważniejsze:
ściągasz pokrywę zaworów ( 4 śruby )
zakładasz klucz 27 mm na koło pasowe i kręcisz w prawo aż do momentu "kiedy zgrają ci się znaki na podstawie wałka rozrządu i podkładce pod kołem rozrządu" ( zgrają się znaczy : wycięcie na podkładce będzie idealnie na wprost "garbiku" na podstawie) [zlosnik]
Bierzesz lampę i patrzysz na koło pasowe z góry (na kole wybite są cyfry i skala, a nad kołem jest taki "wihaister"-wskazówka)
Jeśli wskazówka wskazuje znak OT to wszystko jest w idealnym porządku. [zlosnikz]
Jeśli wskazuje około 2° to może być :)
Jeśli jest około 4° to łańcuch jest do wymiany :(
Jeszcze jedna ważna uwaga: ABY USTAWIĆ ZNAKI NA WAŁKU I PODSTAWIE KRĘĆ WAŁEM KORBOWYM TYLKO W PRAWO NIE COFAJ TROCHĘ ABY ZNAKI GRAŁY BO ODCZYT BĘDZIE DO BANI, JAK PRZEJEDZIESZ ZNAK TO COFNIJ W LEWO O PÓŁ OBROTU WAŁEM I KRĘĆ W PRAWO OD POCZĄTKU.
Miłej zabawy. [zlosnik]

_________________
Volvo 940
Tian z Wrocławia pozdrawia wszystkie Misie


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 07, 2002 11:43 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 25, 2002 1:00 am
Posty: 370
Lokalizacja: Michałowice /k Warszawy
Łańcuch rozrządu to przede wszystkim słychać [zlosnik] Jak napinacz jest do bani (albo łańcuch delikatnie się wyciągnął) to masz taki metaliczny stukot [zlosnik] Qrde głupio się pisze metaliczny stukot przy tym jak się stanie nad otwartą maską pod którą kryje się stukający na różne sposoby dieselek [zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]

_________________
Jest gwiazda jest jazda [zlosliwy]

W123 230E '82 "Vanishing Point"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl