MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:39 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt sty 18, 2019 3:15 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt lip 26, 2013 4:32 pm
Posty: 152
Przymierzam sie do pomalowania mojej W108 i mam dwa pytania:

1. Bede chcial wymienic wszystkie uszczelki (okna, drzwi, bagaznik) i czy sugerujecie kupowac oryginalne uszczelki czy tez mozna zastosowac jakies zamienniki cięte z metra - jezeli tak to czy macie jakies sugestie gdzie je kupic?
2. Czy jedyna opcja aby poprawic wyglad chromowanych listew przy bocznych szybach to ich demontaz i chromowanie czy tez np. mozna je zregnerowc przy uzyciu jakichs past. Chromy sa porysowane ale nie poprzecierane.

Dziekuje


Na górę
Post: ndz sty 20, 2019 12:21 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
ad 2) Po pierwsze nie kojażę jak jest w W108 ale w późniejszych modelach nie wszystkie listwy były chromowane. Część była chyba z galwanicznie polerowanego aluminium (nie jestem pewny). Oczywiście wtedy nie możesz ich pochromować. Po drugie, to pastami polerskimi zawsze możesz spróbować, nie wiem jak jest źle ale można spróbowac delikatnie i zobaczyć co wyjdzie. Pewnie można też spróbować vabank i polerować aż do starcia chromu albo uzyskania efaktu. Jak nie wyjdzie to chrom od nowa.
Zawsze można się rozejżeć za fajnymi używkami.
Dobre chromowanie kosztuje fortunę więc najpierw się zorientuj, wg mnie to opcja naprawde ostateczna.

Ja np. mogę polecić firmę TECE z Krakowa (galwanizernia, ale ceny naprawdę przystają bardziej do Porsche wzwyż niż do MB)

PS.
Jak chcesz polerować to ja na twoim miejscu dał bym to jakimś sensownym gościom od auto detailingu. Mają dużo większe doświadczenie w polerowaniu niż ty, mają dostęp do profesjonalnych past i wiedzą jak ich używać no i mają sprzęt (ręcznie tego nie pociągniesz ;) )

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
Post: sob sty 26, 2019 9:12 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr wrz 05, 2007 8:57 pm
Posty: 1203
Cześć, listew nie da się chromować, są aluminiowe, pokryte lakierem bezbarwnym, uszczelki szyb mam jeśli chcesz nową oryginalną nie wiem czy przednią czy tylną. Do lakieru trzeba by było zdjąć chrom z rynienek dachowych. Musisz uważać przy zdejmowaniu, trzeba by było znaleźć kawałek drewna i po parę centymetrów zbić, co do szyby przedniej próbujemy wyjąć z klinami czyli chromem, w przeciwnym razie popsujesz klin, uszczelki trajkotów da się kupić ale są drogie lub używane coś też mam. W razie pytań masz telefon 605083094


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl