MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:43 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob sty 06, 2018 9:42 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: czw lip 27, 2017 10:27 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Gdynia
Witam, jakiś czas temu przypłynął do mnie merc r107 560. Troszkę jest w nim do roboty w zasadzie to dzień w dzień jest jej więcej, za co się nie złapie to albo się ukruszy albo złamie itd. Nie załamuje się działam dalej w pierwszej kolejności chciałem ogarnąć temat silnika, który w zasadzie pracuje bardzo dobrze jadnak ma za wysokie obroty ok 1600. Odpala na zimnym w ciągu około 20 sek. na ciepłym w 3 sek.. Dużo czytałem na temat obrotów jednak nie znalazłem tematu który naprowadził by mnie na rozwiazanie problemu. Wydaje mi się że wstępnie namierzyłem problem bawiłem się z tym cały dzisiejszy dzień,na początek zajrzałem w krokomierz on jest sprawny działa po podaniu mu napięcia jednak na jego kostce jest brak napięcia , po ustaleniu tego odszukałem idle speed control i nie wiem za bardzo jak go sprawdzić doszedłem do tego że na pinie 9 gdzie powinno być jego zasilanie jest przed rozruchem 3,6 volt a po 6,9 volt moduł działa na 12 i teraz mam takie pytanie czy mogę na pin 9 podać zasilanie 12 volt z innego żródła czy to mogłoby rozwiazać problem i czy na pinie 9 powinno być 12 volt, bardzo proszę o pomoc bo nie chciałbym czegoś sknocić a z tym mi idzie czasami za dobrze.


Na górę
Post: ndz sty 14, 2018 6:58 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: sob kwie 17, 2010 9:23 am
Posty: 282
Lokalizacja: Szczecin
Prześlij zdjęcie krokówki to Tobie odpowiem

_________________
Mercedes W123 Coupe 230CE


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl