MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 11:51 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn maja 08, 2017 7:31 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Zamiaruję wymienić lewą gumę stabilizatora. Dojście zupełnie niebeczkowe :/ . Kiedyś szukałem, ale nie trafiłem nigdzie na opis krok po kroku co i jak odkręcać - wiadomo, że trzeba zrzucić serwo, a nigdy tam nie grzebałem i w związku z tym mam boloka bo roboty mi się zdaje kupa, a jestem leń. Są jakieś patenty, albo patenciki po drodze? Serwo jest przykręcone razem z pedałami i trzeba je zdemontować, tak? To by oznaczało, że trzeba będzie odpiąć pompkę sprzęgła, więc po wszystkim zabawa z płynem hamulcowym, której bardzo chciałbym uniknąć.


Na górę
Post: pn maja 08, 2017 9:32 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Ocipilaes z tymi pedalami?? To jest 123.
Wszystko wyjmiesz dolem. Ustawic samochod na kobylkach i odpiac kleme minus. Gorna srube gumotrzymacza odkrecasz z poziomu nadkola, a dolna odkrecisz od gory odkrecajac przewod vacuum od serva. Wytargasz tez dolem.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: pn maja 08, 2017 10:03 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Jak dołem? To tam jest podejście? A nie przeszkadza podłużnica, nadkole i to co za nadkolem do ściany grodziowej? Wydawało mi sie, że obejma z gumą jest dokładnie pod (i za) serwem i bez jego zdjęcia nie da rady.. Wszystkie posty jakie na forumie znalazłem na ten temat mówiły, że serwo musi wylecieć, trochę mnie zaskoczyłeś, ale i podbudowałeś ^^


Na górę
Post: pn maja 08, 2017 11:11 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
No zaslepke sobie wyjmiesz i jest dziura jak stodola.
Wg mnie servo spada przy wyjeciu drazka.
Jesli nie rwiesz obu, to jesli sie da podejrzyj ile prawa ma otworow. Byly 4 i 8, przy czym 8 w limo i qp seryjnie dopiero pod koniec '82.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 4:18 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
_me: how_ pisze:
No zaslepke sobie wyjmiesz i jest dziura jak stodola.

Wyjąłem ją, jaka stodoła, jaka stodoła, malusia taka... może Ci obrdzewiało? [zlosnik]


_me: how_ pisze:
odpiac kleme minus

[hehe]
Etzolda się naczytałeś?


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 7:39 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
wojz pisze:
Wyjąłem ją, jaka stodoła, jaka stodoła, malusia taka... może Ci obrdzewiało? [zlosnik]



Ty serio myslales, ze jesli istnieje czasownik obciagac, to moze cos obrdzewiec?
Pewnie lapy masz jak dwa bochny chleba zupelnie nieinteligenckie.


wojz pisze:
Etzolda się naczytałeś?


Kobylki tez sa z Etzolda i bardziej mnie smiesza.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 7:59 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 05, 2009 3:06 pm
Posty: 825
Lokalizacja: Czarnobrzeg
A propos. Widzialy, ze rudi udostepnil troche?

https://sowirdsgemacht.com/

Beczkowe mozna online za friko czytac. Uprzednio odpiąwszy klemę i dzwignąwszy na kobylce.

https://sowirdsgemacht.com/vorauswahl/5 ... s-300.html

_________________
124.190 '93


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 8:56 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
_me: how_ pisze:
Ty serio myslales, ze jesli istnieje czasownik obciagac, to moze cos obrdzewiec?

Oczywiście, że może obrdzewieć. Naobkoło [skromny] .


Na górę
Post: sob maja 13, 2017 7:03 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
_me: how_ pisze:
No zaslepke sobie wyjmiesz i jest dziura jak stodola.
Wg mnie servo spada przy wyjeciu drazka.
Jesli nie rwiesz obu, to jesli sie da podejrzyj ile prawa ma otworow. Byly 4 i 8, przy czym 8 w limo i qp seryjnie dopiero pod koniec '82.

Wcześniej nie odniosłem się do tego, bo nie miałem pojazdu pod ręką, a już nie pamiętałem co i jak było. Gumy oczywiście wymieniam obie, prawą założyłem jesienią i poddałem się przy lewej nawet nie zaczynając roboty, bo uznałem że nie ma szans przez tę klapkę cokolwiek zdziałać. Popatrzyłem dzisiaj i, chociaż nadal nie wydaje mi się to wykonalne, popróbuję. Same gumy, tak piszesz, miały 4 otwory (i nawet sparciałe nigdzie nie są!), ja kupiłem z ośmioma (nie zwróciłem na to uwagi, skupiłem się na średnicy drążka). Po wymianie prawej już była ogromna poprawa - na poprzecznych nierównościach przód wpadał w jakieś takie drgania denerwujące, teraz jest spokój. Ale dziadował z jedną nie będę.


Na górę
Post: wt maja 16, 2017 6:32 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
(me: how), mimo że "to jest 123", operacja jest niewykonalna. Przed chwilą próbowałem i nie da się tego zrobić, może dlatego Etzold nic nie wspomina o tej czynnosci. Przez otwór z zaślepką nie da się nic zrobić, mała nasadka nie wchodzi na śrubę, duża się nie mieści. Jedyny klucz, jaki daje się założyć na nakrętkę, to wygięty oczkowy, ale nie ma możliwości wykonania jakiegokolwiek nim ruchu. Podobnie jest z dolną - niczego na przedłużce (z przegubem) nie da się tam wsadzić i tylko wygięty oczkowy ew. da się założyć na nakrętkę, ale co z tego skoro obrót też nie jest możliwy, dodatkowo tam jeszcze sprawę utrudniają stalowe przewody hamulcowe.
Otwory zasłonięte plastikowymi zaślepkami są, wg mnie, przewidziane w tylko celu montażu/wyjęcia drążka - bez nich byłoby to niewykonalne, i nie mają żadnego związku z wymianą gum.

W związku z powyższym pytanie o zrzucenie serwa jest nadal aktualne - jak je w najprostszy i najwygodniejszy sposób wytargać? :-?


Na górę
Post: wt maja 16, 2017 8:59 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Czo?
http://faq.w123-forum.net/index.php?act ... artlang=de

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: pn maja 22, 2017 8:54 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
_me: how_ pisze:

Nie wpadł Ci gdzieś w oko taki tutorial dla serwa?
Chyba muszę zmienić tytuł wątku, bo Ty mi udowadniasz, że się da, a ja patrząc w nadkole nadal nie widze na to szans. Chyba się w związku z tym poddam. I w ramach poprawy samopoczucia wymienię jutro pompę wspomagania :P


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl