MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 10:04 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob lip 09, 2016 1:19 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw kwie 03, 2003 10:07 am
Posty: 352
Lokalizacja: Szczerców/Łódzkie
witam Kolegów . z góry dziękuję za pomoc

w końcu po 15 latach stania samochodu w garażu zaczyna się etap przygotowań i zakupu części do remontu. Ja tego nie będę robił (nie znam się) niemniej jednak chce już porozbierać samochód i zobaczyć jak to wszystko wygląda i co trzeba kupić.

Kupując wiele lat temu samochód , będąc delikatnie mówiąc mocno młodocianym stwierdziłem, że będę "polepszał" swoje w123 i zrobiłem w nim kilka wpadek. Prośba do Was o doradzenie co mogę z tym zrobić:

1. stwierdziłem kiedyś, że założę elektryczne szyby i zrobiłem podmianę w drzwiach oraz przycisków. I tutaj mam mega problem. Poniżej zdjęcie nowej konsoli przy automacie, która nie chce się dopasować i dobrze leżeć oraz zdjęcie starej. Kolejne to tragiczne dziury w tylnych drzwiach samochodu na przyciski. Podpowiedzcie mi co z tym zrobić? Czy w ogóle te przyciski są od tej serii?? Czy powinny być te starsze. Samochód rocznik 81.

NOWE PRZYCISKI - nie pasujący układ
Obrazek

STARE

Obrazek

TUTAJ wycięta dziura na przycisk, total tragedia bo nie wiem co dalej z tym

Obrazek

Obrazek

KOLEJNE pytanie to jak zdjąć te listwy , aby nie uszkodzić

Obrazek

JAK ZDJĄĆ tą CZARNĄ gumę?

Obrazek

_________________
W 123/ 81r - 2.3E " Helena"
W 168/ 01r - 1.7 CDI
ex:
W 221/ 04r - E320 4matic
W 140/ 98r - CL 500
W 124/ 91r - 300CE 24V


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 2:47 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Serwus!

15 lat, co za historia!

1. Masz dwie rozne oslony konsoli srodkowej. W tej z wypasem otwor przesuniety jest w strone pasazera, w starej masz otwor centralnie i taki sam potrzebujesz.
Kupiles nowsza wersje, trzecioseryjna. Nic tu nie ponaciagasz. Bedzie problem, bo na taki typ przyciskow, czyli trzecioseryjny nie bedzie konsoli z otworem umieszczonym centralnie. Co zrobic? Szukac wiazki i konsoli ze starszym typem przyciskow, rzezbic nowszy typ wiazki na stare przyciski. Najtrudniej bedzie wyciac w starej konsoli otwory na 3-cio seryjne przyciski. ostatecznie odwalic mega rzezbe i przeciac stara konsole na pol, przeszczepic polowe panelu wraz z rusztowaniem i przyciskami, ktory w nowej konsoli jest odpinany od calosci.
Zaleta przyciskow z chromowana obwodka jest to, ze mozesz zrobic otwory w swojej oslonie nie dbajac szczegolnie o jakosc ciecia, bo krawedzie i tak przykryte zostana przez chromowane ramki przyciskow.

2. Jesli dziure w dykcie wycieto dosyc oszczednosciowo, czyli nie jest za duza, to brakuje Ci w tym miejscu dwoch elementow: ramki tego przycisku w kolorze tapicerki, ktora wepnie sie w dykte i ktora bedzie go tam trzymac oraz miseczki, ktora odizoluje poloczenia elektryczne od wnetrza drzwi oraz zrekompensuje ubytek akustycznej oslony w tym miejscu jaka jednak jest dykta.

3. W zaleznosci od tego czy, jak i kto juz kiedys zdejmowal te listwy trzeba odkrecic nakretki po jednej na listwe. Na koncu kazdych furtek od wewnetrznej strony sa plastikowe, czarne zaslepki. Wyjac, zajrzec. Moze ich nie byc, moga nie byc juz plastkowe, moga byc okragle, otwory moga byc zaspawane, moze nie byc nawet srub, a listwa moze trzymac sie tylko na spinkach.
Z przodu listwy jst jeszcze jeden patent w postaci wsuwki, wiec listwe po wypieciu przesuwasz do przodu auta, a nie sie z nia mocujesz. Jesli nie widziales nigdy tej spinki, podejrzyj w google. Nic specjalnego, ale zawsze latwiej, jesli wiesz czego sie spodziewac.

4. Czarna guma siedzi na takich samych spinkach jak dolny rzad listew. Wypinasz podwazajac miekkim klinem, najlepiej tez szerokim, zeby nie pogiac listwy, bo jej szyna jest bardzo miekka i latwo ja zwichrowac.


Załączniki:
Nuepfel_Zierleiste.jpg
Nuepfel_Zierleiste.jpg [ 26.69 KiB | Przejrzano 5283 razy ]

_________________
123. W, S i C.
Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 12:31 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw kwie 03, 2003 10:07 am
Posty: 352
Lokalizacja: Szczerców/Łódzkie
dzięki OGROMNE kolego!
teraz już wiem co robić. będę szukał przycisków od drugiej serii.

a mógłbyś może mi polecić gdzie kupić uszczelki na drzwi , do bagażnika?

remont ma być total kapitalny więc co będę mógł wymieniam.

_________________
W 123/ 81r - 2.3E " Helena"
W 168/ 01r - 1.7 CDI
ex:
W 221/ 04r - E320 4matic
W 140/ 98r - CL 500
W 124/ 91r - 300CE 24V


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 12:34 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw kwie 03, 2003 10:07 am
Posty: 352
Lokalizacja: Szczerców/Łódzkie
o tych mówisz przełącznikach?
http://allegro.pl/przelacznik-szyb-merc ... 79606.html

_________________
W 123/ 81r - 2.3E " Helena"
W 168/ 01r - 1.7 CDI
ex:
W 221/ 04r - E320 4matic
W 140/ 98r - CL 500
W 124/ 91r - 300CE 24V


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 8:13 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw lis 04, 2010 3:25 pm
Posty: 481
Lokalizacja: Frombork
tak,to są pierwszoseryjne

_________________
obecnie:
W123 240D USA '82
W123 300TDT USA '81
W123 250 sedan '81
vw Touran 1.9 dsg - na codzień. wierny jak beczka.


Na górę
Post: pn lip 11, 2016 9:43 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Pierwszo i drugo.
Cena z dupy to raz.
Dwa, ze w znakomitej wiekszosci chrom odlazi platami albo zaraz odejdzie i w srodku robi sie nieladnie. Ramki bez chromow sa zolto-kremowe i wygladaja jak przyciski do otwierania drzwi w ikrausie. Tam chociaz byly podswietlane.
Trzy, ze tego typu przyciskow nie wepniesz do swojej, nowej wiazki.
Rozwaz rzezbe konsoli z dwoch polowek, pokonaj podlaczenie awaryjnych, a pozniej szukaj wiazki, przyciskow juz bez cisnienia.

Nie znam aktualnie dobrego zrodla na uszczelki. Trzeba kogos, kto niedawno kupowal. Jest malo producentow a duzo pakowaczy. Nie bierz w ciemno, bo nie bedzie sie zamykac wcale albo nie tak jak bys chcial. Tam gdzie nie wieje, rozwaz pozostawienie oryginalnej uszczelki (ten "plaster" na rogach, to nie slady desperackich napraw).

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl