MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 2:23 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr paź 09, 2013 9:07 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
RobertS pisze:
Tu chodzi o zasady, czy na Boga w tym kraju wszystko przelicza się tylko na pieniądze? Ja spaliłbym się ze wstydu jakbym nie zwrócił Ci śrubki.
Czy okradłbyś mnie twierdząc, że potrzebne są pieniądze na pompę wody, paliwa czy żarówki do W109 (do uruchomienia testowego silnika). Jestem przekonany, że nie!!! Skąd biorę przekonanie? Bo mnie wychowano w wierze w pewne zasady i ludzi.


No zobacz, a jakiś czas temu poleciłem Ci auto, co do którego byłem pewien prawie jak swojego, a ono wzięło i w rok zakwitło Ci tak, że gdy sprzedawałeś je na allegro, to myślałem, że się pod ziemię zapadnę. Nie zarobiłem na tym złotówki, ani go nie remąciłem, a wyszło jak wyszło, czyli spod lakieru w dwudziestu miejscach. Zatem jeśli nie chodzi o pieniądze i tak może wyjść, to co dopiero w sytuacji, kiedy jedna ze stron nie tylko chce zarobić, ale uczyniła z tego swoje źródło utrzymania.

Tak Robercie, zdjęcia są dzisiaj potrzebne tak samo jak przemyślane zaplanowanie akcji. Kolesia, który miesiącami wyłudzał od nas pieniądze nie wysyłając części wymieniliśmy z imienia i nazwiska i powiesiliśmy temat, żeby nie spadał, pojawiły się też dokumenty.


Stomek pisze:
Chodzi tylko o to, aby z premedytacją nie odstawiać lipy, a jeśli zdarzy się skucha znaleźć dialo do rozwiązania sprawy


Dialog oczywiście brzmi najlepiej, ale nie zawsze jest możliwy. Zwłaszcza jeśli komuś pali się dupa i rozjechały mu się nogi pod względem finansowym. Wtedy jednymi pieniędzmi gasi inne pożary i wygląda to mniej więcej tak, jak opisują koledzy. Ale ja miałem na myśli co innego: nie jestem w stanie udowodnić Ci jako wykonawcy, gdzie są Twoje zaniedbania albo błędy od momentu, w którym położyłeś już pierwszą warstwę lakieru, a wewnątrz profilu nie wiesz tego nawet Ty. Chociaż nie, Ty chyba akurat używasz endoskopu.

Temat został wydzielony i rzeczywiście się rozjechał, bo problemem nie jest tylko jakość pracy, ale i rozliczenia między Panami. Tym bardziej sytuacja zasługuje na porządniejszy opis, jeśli uznacie, że nie ma innej drogi.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: śr paź 09, 2013 9:46 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt maja 02, 2003 12:26 pm
Posty: 495
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa
_me: how_ pisze:
myślałem, że się pod ziemię zapadnę.

Niesłusznie, świadomie podjąłem decyzję ;)

_________________
Pozdrawiam
Robert


Na górę
Post: śr paź 09, 2013 9:57 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt maja 02, 2003 12:26 pm
Posty: 495
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa
_me: how_ pisze:
rozliczenia między Panami
_me: how_ pisze:
Zwłaszcza jeśli komuś pali się dupa i rozjechały mu się nogi pod względem finansowym. Wtedy jednymi pieniędzmi gasi inne pożary


Mój błąd polegał na tym, że wskazane fundusze, pojawiały się na czas, bez odpowiedniej kontroli w postępie prac - choć podejrzewałem, że gaszenie pożarów ma miejsce.

Panowie postaram się w weekend udokumentować w słowach i fotkach całą historię.

_________________
Pozdrawiam
Robert


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 7:14 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr paź 03, 2001 2:00 am
Posty: 133
Lokalizacja: Ciechanów
Witajcie w tym smutnym temacie,

moje spostrzeżenie na podstawie osobistego przykrego doświadczenia w próbie remontu 114.
Auto zajechało do Trzebnicy kolo roku 2006. Miało być zrobione na tzw tip top pod względem blacharskim i zawieszeniowym.
Oczywiście te tip top to jak się później okazuje niezły ale tylko PR.
Osobnik bazując na rozbudowanym zaufaniu i pochlebnej opinii wśród wielu znajomych wywindował i rozdął do granic możliwości swój rzekomy profesjonalizm żądając za nie wykonywane usługi strasznych cen wedle zasady dobrze musi być równe drogo. Tak więc były telefony "przelej mi piątkę bo mam problem z płynnością". Ponieważ było zaufanie były przelewy razy x we wspominanej kwocie.

Koniec: auto zapłacone za blacharkę i lakier + zawieszenia + komplet uszczelnień wszystko z dobrą górką o której wysokości nawet wolę nie myśleć.

Efekt: patrz początek i opis AMG czyli lakier cały do bani, zamalowana i zaszpachlowana rdza i wiele, wiele kwiatków których doświadcza Adam ( na marginesie dodam że kompletu zapłaconych uszczelek do w114 nigdy nie zobaczyłem)

Reasumując osobnik znalazł sobie kilkunastu lub kilkudziesięciu zalatanych ludzi z płynnością a następnie z premedytacją, bezczelnie i cynicznie ich wyczuł i pił "krew".

Wnioski:

Niniejszy, wnoszę do Administratorów Forum do uczynienia z osobnika tzw Persona Non Grata i tępienie potencjalnych klonów.

Wnoszę o podpięcie tego wątku pod inne działy tego Forum.

Wszyscy którzy czytają ten Wątek niech ostrzegają wszystkich potencjalnych kontrahentów osobnika przed kontaktem z nim.

P.S. przez takich osobników traci się całe zaufanie do innych usługodawców i zapał do projektów

Pozdrawiam

Jeden pewnie z wielu poszkodowanych

Kolarek


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 8:51 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
a ja dalej nie wiem kim jest osobnik o którym piszecie w formie bezosobowej bez adresu, nazwy firmy, imienia i nazwiska.

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 9:26 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
erio pisze:
a ja dalej nie wiem kim jest osobnik o którym piszecie w formie bezosobowej bez adresu, nazwy firmy, imienia i nazwiska.


Ten co ma nazwisko pasujace do deski do prasowania.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 9:48 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 13, 2012 3:09 pm
Posty: 261
Numer GG: 3921
Lokalizacja: Trzebnica
Bukol pisze:
.
Apropoś, znajomy szuka prawy przedni błotnik do W124 w wersji z 1992 roku (bez kratki).


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 10:44 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
114 pisze:
Bukol pisze:
.
Apropoś, znajomy szuka prawy przedni błotnik do W124 w wersji z 1992 roku (bez kratki).

Apropoś czego? :)

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 11:00 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 13, 2012 3:09 pm
Posty: 261
Numer GG: 3921
Lokalizacja: Trzebnica
Bukol pisze:
114 pisze:
Bukol pisze:
.
Apropoś, znajomy szuka prawy przedni błotnik do W124 w wersji z 1992 roku (bez kratki).

Apropoś czego? :)
Przecież zacytowałem cytat.


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 12:31 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 22, 2006 1:51 am
Posty: 675
Numer GG: 4141125
Lokalizacja: Gliwice
Cześć!
czytam sobie wątek od początku (jeszcze przed podziałem) i jedna rzecz zwróciła moją uwagę podczas czytania:

RobertS pisze:
W lutym 2013 przelałem na jego konto ponad 8000 pln

RobertS pisze:
wszystko wskazuje na to, że nigdy nie remontował silnika, za który wziął ode mnie 10 000 pln.

i dalej:
Bukol pisze:
oszacowane koszty i prosba o przelanie pieniedzy,

Bukol pisze:
przelalem na ten cel 10.000zl co mialo byc zaliczka na ewentualny zakup

Bukol pisze:
Policzylismy koszty niezbedne do zakonczenia projektu, ilosc pieniedzy potrzebna na wszystkie czesci. Wyszlo ok 30.000. Z tego dostalem ... akumulator, i to pewnie czyjs


jak można przelewać takie ilości pieniędzy bez osobistego sprawdzenia (choć raz na jakiś czas) jak daleko są zaawansowane prace, czy części w ogóle zostały kupione (faktury, rachunki, zdjęcia)??? Potrafię zrozumieć Bukola, że wierzył gościowi ślepo bo uważał go za przyjaciela, jednak przy takich sumach, należało być choć trochę ostrożnym.
Być może dla niektórych wyda się to dziwne ale ja tak bym robił… może wynika to z tego, że zarabiam niecałe dwa tysiące sto na rękę i dla mnie 500 złotych to góra kasy. Mnie jednak też zdarza się oddawać samochód do warsztatu i NIGDY nie zostawiam zaliczki! Zresztą gdybym został o nią poproszony to po prostu zrezygnowałbym z usługi. Dodam, że warsztat, w którym serwisuję samochód to mały garaż i dwóch braci – wspólników. Oczywiście, zaraz ktoś powie „gościu – nie wyskakuj tutaj z naprawami za piątaka!!! – owszem, ale skoro oddawaliście wozy do „resetu” w „profesjonalnym”, „godnym zaufania”, „renomowanym” warsztacie to chyba jasne jest, że to nie są jakieś dziady i powinni dysponować odpowiednimi środkami na zakup części i tym podobne inwestycje!!!!

kolarek pisze:
Koniec: auto zapłacone za blacharkę i lakier + zawieszenia + komplet uszczelnień wszystko z dobrą górką o której wysokości nawet wolę nie myśleć.

kolarek pisze:
Tak więc były telefony "przelej mi piątkę bo mam problem z płynnością". Ponieważ było zaufanie były przelewy razy x we wspominanej kwocie.
– no, muszę przyznać, że nawet wielkie było zaufanie….

Przepraszam, ale nie było to zbyt rozsądne… zapłaciłeś za wszystko bez kontroli na poszczególnych etapach roboty????
Panowie, ja rozumiem, w końcu „kto bogatemu zabroni” ale jeżeli – jak pisał Bukol
Bukol pisze:
kasa to tylko papierki i trudnomsie mowi.
to szkoda głównie spieprzonego samochodu....
Poza tym - skoro tylu z Was zostało oszukanych, to dlaczego wcześniej nikt nie ostrzegał na forum? choćby nie zalecał ostrożności…???

PS
Wkrótce zamieszczę fotostory z mojej przygody związanej niby tylko z wymianą wahacza a zakończonej na remoncie całego tylnego zawieszenia wraz z blacharką połowy podwozia + błotniki i progi – ale ja to chyba szczęściarz jestem….

_________________
W123 240D '83 - Taigabeige
E30 318 iS '89 - Sterlingsilber Metallic
601 923 947


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 1:23 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr cze 11, 2008 9:06 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Kołobrzeg
Student, to chyba nie dla Ciebie temat.
Sam nie jesteś ideałem więc nie ma sensu tu brodziić.

_________________
C124 E320 - 94'
S211 E320T - 04'
_______________________
www.W124.pl


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 2:13 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 22, 2006 1:51 am
Posty: 675
Numer GG: 4141125
Lokalizacja: Gliwice
darul pisze:
Student, to chyba nie dla Ciebie temat.

A to jakieś specjalne uprawnienia do wypowiadania się w tym temacie są potrzebne?

darul pisze:
Sam nie jesteś ideałem więc nie ma sensu tu brodziić.

Masz jakieś konkretne zarzuty? Chętnie poczytam!

_________________
W123 240D '83 - Taigabeige
E30 318 iS '89 - Sterlingsilber Metallic
601 923 947


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 3:38 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:24 am
Posty: 5349
Numer GG: 60349017
Lokalizacja: Bolesławiec
Coś ten klub nie ma szczęścia do prezesów , a forum do moderatorów .
Wszędzie gdzie nie spojrzysz chachmęciarze, no do handlarzyn forumowych tych dawnych i tych nieodległych też .
:)

_________________
W123 200 W123 230E W124 230E W201 190E C124 300CE S210 E420 W140 300SE 2.8 R129 280SL C124 E220 W220 320 CDI
C219 320 CDI


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 4:02 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt maja 02, 2003 12:26 pm
Posty: 495
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa
Student - czytaj ze zrozumieniem.
Istotą, tego wątku jest ostrzeżenie potencjalnych Klientów przed nieuczciwym człowiekiem!

_________________
Pozdrawiam
Robert


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 4:49 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 22, 2006 1:51 am
Posty: 675
Numer GG: 4141125
Lokalizacja: Gliwice
Rozumiem o co chodzi w wątku. Zresztą pisałem:
Student pisze:
Poza tym - skoro tylu z Was zostało oszukanych, to dlaczego wcześniej nikt nie ostrzegał na forum? choćby nie zalecał ostrożności…???

Jednak należałoby nie tylko ostrzegać przed oszustem ale również wspomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakimi należy się kierować powierzając klasyka do "resetu" bądź mniejszego nieco remontu. Chodzi chyba o to żeby następni wyciągnęli wnioski i choć trochę się zastanowili. Ja rozumiem, że ludzie są zapracowani i nie bardzo mają czas na doglądanie remontu - jednak przysłowie "pańskie oko konia tuczy" jest tutaj jak najbardziej prawdziwe. O tym też pisał me:how - przy wydawani takiej góry pieniędzy konieczny jest nadzór nad pracami, które ulegają zakryciu i nie sposób później ich skontrolować.

_________________
W123 240D '83 - Taigabeige
E30 318 iS '89 - Sterlingsilber Metallic
601 923 947


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl