MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 11:48 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sob kwie 27, 2002 7:15 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: sob kwie 27, 2002 7:04 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bydgoszcz
TROLL pisze:
dlaczego ciężko, do załatwienia, tylko trzeba troszkę pokombinować.....Sprawa jest prosta,musisz kupić 123(bylejakiego,może być sedan,kombi, bez różnicy) ale musi mieć nowy dowód rejestracyjny W tym nowym dowodzie NIE MA wpisanego ani typu auta ani koloru, pisze tylko TYP/MODEL W123
Musisz przełożyć numery nadwozia, jednocześnie składasz też deklarację do wydziału komunikacji że stary silnik był zepsuty, a Ty ten silnik który masz w aucie złożyłeś sam z części kupionych na giełdzie,


Myślę że z silnikiem taki numer nie przejdzie. Za grubymi nićmi szyty.

Cytuj:
lub jest też drugi sposób legalizacji silnika, sporządzasz po prostu umowę kupna silnika z jakimś menelem z dworca (oni podpiszą wszystko za dwa wina), potem jedziesz na przegląd, najlepiej do zaprzyjaźnionej stacji kontroli (jak jest dobrze zaprzyjaźniona [zlosnik] to tylko wieziesz im tylko dowód rej do podbicia) Rejestrujesz auto i jeżdzisz szczęśliwie.


Guzik prawda. Przy pierwszej wizycie w wydziale komunikacji po zmianie silnika w celu pobrania skierowania na przegląd musisz przedstawić umówę kupna-sprzedaży oraz dokument zaświadczający legalność silnika tj. albo xero dowodu rejestracyjnego z którego silnik został wyjęty albo dowód odprawy celnej. Z samą umową kupna-sprzedaży możesz się uczesać... nic nie zarejestrujesz. Wiem bo w ubiegłym roku zmieniałem silnik

Cytuj:
Patent jest sprawdzony, w ten sposób zostało zrobione zielone kombi z białego sedana hehehehe [zlosnik]


To o niczym nie świadczy.

BTW co do dowodu rejestracyjnego to możesz mieć nieprawidłowy wpis... W polu typ/model mam 280CE, znajomy od Corrado ma VR6 itp. itd.

_________________
Jacek

Mercedes C123 280CE


Na górę
 Tytuł:
Post: sob kwie 27, 2002 8:49 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr lut 27, 2002 1:00 am
Posty: 155
Lokalizacja: wałbrzych
w tym naszym kochanym kraiku WSZYSTKO przejdzie, patent z oświadczeniem z giełdy jest sprawdzony, a poza tym nie ma takiego dokumentu którego nie można by zrobić.
To jest tylko kwestia odpowiedniego podejścia do życia,
prosty przykład: w zeszłym roku gdy oblałem egzamin na prawo jazdy,to powiedziałem egzaminatorowi że może je sobie w [dupa] wsadzić. Przejechałem bez prawka ponad 40 tyś km i jakoś wszystko gra!
W swoim Mietku będę wymieniał już drugi silnik i w dupie mam jakieś umowy, przeglądy czy wydziały komunikacji. A poza tym kto ci Sebaa będzie VIN sprawdzał ?
acha,właśnie sprawdziłem jeszcze raz u siebie w dowodzie rej- Marka typ/model: MERCEDES 123
w innych dowodach też tak widziałem


Na górę
 Tytuł:
Post: sob kwie 27, 2002 10:01 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: sob kwie 27, 2002 7:04 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bydgoszcz
re TROLL

Zgadza się że można wszystko i tylko trzeba zakombinować ale na bank bez dokumentu potwierdzającego pochodzenie silnika nie zarejestrujesz go... chyba że posmarujesz w wydziale komunikacji itp. ale wtedy robią się koszta dodatkowe więc bezsenu. Zresztą jeśli już tak myślimy to po co szukać żula na umowę, potem kombinowac urzędzie komunikacji, załatwiac sobie po znajomości przegląd jeśli można załatwić to bez tego wszystkiego... IMO tak jest łatwiej, prościej i wygodniej...

Co do sprawdzania numerów to sprytny jesteś i się domyśl kto na to patrzy...

_________________
Jacek



Mercedes C123 280CE


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 29, 2002 8:49 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn mar 25, 2002 1:00 am
Posty: 277
Lokalizacja: Wrocław
WIELKI BRAT PATRZY?????????????? [zlosnik]

_________________
Volvo 940
Tian z Wrocławia pozdrawia wszystkie Misie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl