MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 2:17 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw lut 07, 2002 12:34 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Ponieważ zbliża się (już jest) wiosna oraz do zlotu niedaleko, postanowiłem upiększyć swojego "klasycznego sedana" W123. [zlosnik] Poszukuję w związku z tym srebrnych (chromowych) obrzeży do rantów przednich i tylnych błotników. Czy koledzy mogliby podpowiedzieć gdzie takie cudo można dostać i jak się to mocuje ? Uważam, że im więcej chromów w samochodzie tym lepiej. [jezyk4]


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lut 07, 2002 1:23 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 21, 2001 1:00 am
Posty: 584
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Zdaje się, że zwyczajnie się to zaciska na rancie błonika. Ale nie zakładaj tego, bo ozdoba to wątpliwa [chory] (w moim mniemaniu) i pewnie blachy pod tym cudem rdzewieją.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lut 07, 2002 2:20 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt sie 10, 2001 2:00 am
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawa
fakt, może i ładniej wygląda, ale szybciej gnije. miałem coś takiego i dzienkju.

_________________
W202 C180 94r - Pierwszy MB i pierwsze auto - dawne czasy


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lut 07, 2002 3:31 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Cytuj:
On 2002-02-07 12:34, ta linia napisał:
Ponieważ zbliża się (już jest) wiosna oraz do zlotu niedaleko, postanowiłem upiększyć swojego "klasycznego sedana" W123. [zlosnik] Poszukuję w związku z tym srebrnych (chromowych) obrzeży do rantów przednich i tylnych błotników. Czy koledzy mogliby podpowiedzieć gdzie takie cudo można dostać i jak się to mocuje ? Uważam, że im więcej chromów w samochodzie tym lepiej. [jezyk4]


Ze szczerego serca odradzam to wygląda tak sobie i raczej nie pasuje. [skromny]

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lut 07, 2002 5:38 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Cytuj:
Poszukuję w związku z tym srebrnych (chromowych) obrzeży do rantów przednich i tylnych błotników.


Po pierwsze po założeniu tej burackiej, dresiarskiej, wiochmeńskiej ozdoby Twój sedan straci na klasyczności więcej niż Ci się wydaje [zlosnik] [oczko] .

A tak na poważnie to nie rób tego. Oczywiście to, co się komu podoba to kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje raczej.
Po pierwsze trzeba przeiwercić błotniki, a każda dzira to potencjalne ognisko korozji. Po drugie po tymi nakładkami może zbierać się wilgoć, pisek i sól w zimie. Po roku te nakładki mogą się nie mieć do czego trzymać [szalone] .
Lepiej wyczyść ewentualną korozję z tych miejsc, zrób ładne zaprawki i Twój sedan będzie ładnie i klasycznie wyglądał [cool] .
Jeśli chodzi o same nakładki tego typu to fabrycznie były montowane tylko w dwóch modelach: W 112 300 SE i W 100 [cool] [cool]
Pozdrawiam

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lut 08, 2002 8:53 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Widziałem jedno żółte 123 z takimi nakładkami i wyglądało ojazdowo. Może faktycznie pasują tylko do niektórych kolorów. Z resztą ztego co koledzy piszą to wynika, że w 123 nigdy nie były montowane. Ale co mam zrobić jeżeli moje ranty nie wyglądają już za ładnie :-( , to już nie tylko zaprawki ale ubytki blachy wystąpiły.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lut 08, 2002 11:23 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 945
Numer GG: 550868
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Cytuj:
Widziałem jedno żółte 123 z takimi nakładkami i wyglądało ojazdowo. Może faktycznie pasują tylko do niektórych kolorów.
Jak napisałem - kwestia gustu. Ale należy brać pod uwagę fakt, że jest to nieoryginalne.
Cytuj:
Ale co mam zrobić jeżeli moje ranty nie wyglądają już za ładnie , to już nie tylko zaprawki ale ubytki blachy wystąpiły.

Zatrzymać korozję, zamalować i z czasem w miarę możliwości wstawić reperaturki lub całe błotniki [ok] .

_________________
SEBAA
PREZES MB/8 CLUB POLAND w stanie spoczynku
W110 190 Dc '64 "Niuniek"
W114 280 Automatic '73 "White Lady"
TDM 900 '07
"Lepiej w knajpie zabalować
niż w chałupie wykorkować"
"Mystic Festival" Wrocław 28.11.03


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lut 10, 2002 8:02 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
Więc tak ja takowe nakładki posiadam i powiem jedno..podczas rozmontowywania nie miałem pod nimi ani grama rdzy ranty zdrowe a już nie raz uchroniły mnie od uszkodzenia tegoż ranta więc ..niech zakłada jak ktoś chce ja ani nikomu nie będe zabraniał a na moim aucie bardzo ładnie to wyglada.Pozdrawiam. [palacz]


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 12, 2002 2:39 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 29, 2001 2:00 am
Posty: 226
Lokalizacja: Wrocław
Ja miałem nakładki chromowane - wyglądało ładne. Podczas remontu zobaczyłem tragedię pod nimi i zdecydowałem nie zakładać ich ponownie - wygląda jeszcze ładniej bez nich.

_________________
Pozdrawiam,
Mateusz

E220 T '93 NA SPRZEDAŻ


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl