MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 3:52 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sob sty 12, 2002 2:47 am 
Offline
nowy

Rejestracja: pn sty 07, 2002 1:00 am
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
oto pare propozycji ktore chetnie bym tu znalazl (W123):
1) rodzaje i kolory tapicerek - jakis dobrej jakosci skan wycinka takiej tapicerki i np zdjecie wnetrza modelu z taka tapicerka
2) oryginalne lakiery (numery) uzywane w W123 (chyba trzy rodzaje) - numer lakieru, nazwa i np model w takim lakierze (troche pracy i mozna przyporzadkowac modele z oryginalnych broszur itp [zazwyczaj numer lakieru jest zakodowany w numerze nadwozia ale dla kogos kto ma nieoryginalne numery odnalezienie tego wlasciwego ma znaczenie przy remoncie blachy]
3) to mnie najbardziej interesuje - dodatkowe opcje stosowane w W123 (np. w mojej beczusi mialem na kartce od bezpiecznikow napis "heated side windows". spec u zasady stwierdzil ze to blad w druku hehe. jakis czas poznij spotkalem model z podgrzewanymi szybami boczbnymi. wszystkie one podobnie jak tylna mialy wbudowane niewidoczne sciezki! byly ulozone pionowo w odleglosci ok 5 mm (dosyc gesto => szybkie odparowanie badz odszronienie). wiem to poniewaz wlasciciel chuchnal na boczna szybe i wlaczyl podgrzewanie. para ustepowala jak przy normalneym ogrzewaniu szyby tyle ze wlasnie pionowo co 5 mm. to robilo wrazenie i sadze ze zima lub przy gwaltownych opadach i zmianach temperatur bylo bardzo praktyczne. facet mial tez komputer ktory uruchamial podgrzewanie o ustawionej godzinie. mogl on wlaczyc podgrzewanie siedzen, podgrzewanie wlasnie tych bocznych szyb i szyby tylnej, cieply nawiew i podgrzewanie silnika (celem bylo natychmiastowy cieply nawiew po uruchomieniu silnika, a w praktyce w dieslach (nie wiem czy tez mialy cos takiego, tamten model to bylo 280E) ulatwialoby rozruch). Oczywiscie mozna bylo uruchomic kazda rzecz osobno, czesc razem lub wszystko razem. wyswietlacz i przyciski miescily sie przy oryginalnym przedluzeniu deski rozdzielczej za przyciskiem awaryjnego. za cieply nawiew i potrzebny prad odpowiadal jakis motorek umieszczony pod maska. niestety nie mialem juz czasu tego dokladnie obejrzec. ciekawi mnie czy ktos zna dokladna zasade dzialania tego cuda i nazwe - facet mowil ale zapomnialem. interesuja mnie tez inne opcje typu podswietlane lusterka oslon przeciwslonecznych, wycieraczki na reflektory, schowki w przednich siedzeniach od strony tylnej kanapy (te takie siateczki), tylne zaglowki, przez pewien okres nawet prawe lusterko ogrzewanie tylnej szyby :-) , przednie podlokietniki (pojedyncze podwojne) itd itp - jednym slowem chcilbyc wiedziec wszystko. to jest ciekawe chociazby ze wzgledu na to jak mercedes wyprzedza swoje czasy. :-)

P.S.
marze zeby dorwac program ktory maja w niektorych autoryzowanych warsztatach. to duza baza danych wszystkich czesci do danego modelu. wklepuja numer nadwozia i wiedza wszystko o modelu (lakier, silnik, wyposazenie standardowe i mozliwe opcje - nie wszystkie modele mialy te same opcje itd). maja spis czesci poczawszy od oblachowania a skonczywszy na srubkach i podkladkach. wszystko rozrysowane co gdzie jest, jak sie to sklada, jak to wyglada i jaka jest tego cena. oczywiscie u zasady mowia ze to tajne hehe i nie moga tego udostepnic nawet do prywatnego uzytku. moze ktos ma pomysl gdzie to dostac albo jak to od nich wyciagnac. przyznam sie ze nie pisalem do kwatery glownej w niemczech. :-)
to by bylo na tyle :-)


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 12, 2002 3:36 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt sty 08, 2002 1:00 am
Posty: 75
Lokalizacja: Wroclaw
Witam. Jezeli chcesz to moge Ci przeslac wszystkie numery kolorow, ale musisz wiedziec ze kazda firma produkujaca lakiery samochodowe ma inne oznaczenia, ja jestem w posiadaniu wszystkich numerow kolorow wszystkich aut wyprodukowanych do roku 1995.
A to dlatego ze moj tato byl lakiernikiem (ja tez nim jestem)i mial warsztat. Mam palete glowna i pozniejsze uaktualnienia, ale firmy STANDOX. Sa tez inne np. HAYA, SPICE HECKER itd. Niestety nie wiem z jaka firma Mercedes wspolpracowal i wspopracuje, bo jedno wiem na pewno, ze wlasnej produkcji lakierow nie posiada, tylo wspolpracuje z jakas. W zakresie przeslania (fiszek) probek lakierow to pewnie bedzie maly problem bo nie posiadam skanera, a jest ich okolo 275tys.(liczac razem z odcieniami)np.bialego jest okolo 6 tys. odcieni. to tyle w zakresie probek lakierow.
pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 14, 2002 8:50 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Ja osobiscie nie mam nic przeciwko wszystkim postulatom ale niestety nie mam czasu - doba ma tylko 24 godziny.
Jezeli ktos przygotuje takie materiały najlepiej juz jako strone html ja chętnie umieszcze je na stronie.

Pozdrawiam.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 15, 2002 12:14 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt sty 08, 2002 1:00 am
Posty: 75
Lokalizacja: Wroclaw
No witam, jak juz napisalem ja mam numery lakierow tylko jak je zeskanowac, przefaksowac lub przeslac? tego jest od groma i ciut, ciut. Prosze o jakies wskazowki.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 15, 2002 8:49 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Cytuj:
On 2002-01-15 00:14, Wojtas napisał:
No witam, jak juz napisalem ja mam numery lakierow tylko jak je zeskanowac, przefaksowac lub przeslac? tego jest od groma i ciut, ciut. Prosze o jakies wskazowki.


Witam
Najpierw musimy ustalic z jaka firma wspołpracuje MB a potem najlepiej zeskanowac taki kolornik (nie wiem w jakiej postaci to masz). Jezeli nie masz skanera to musiałbyc przesłac takowy np do mnie lub innego klubowicza który zaoferuje pomoc przy skanowaniu.

Pozdrawiam

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 15, 2002 8:35 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt sty 08, 2002 1:00 am
Posty: 75
Lokalizacja: Wroclaw
no spoko, te moje (fiszki) czyli probki sa w plastikowych prostokatnych panelach z wymiennymi wkladkami kolorow.
Czekam na propozycje jak to przeslac?
powiem ze jako calosc to wyglada jak maly regal z otwieranymi drzwiczkami i wysuwanymi panelami (czyli polkami).
Pozdrwaiam


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sty 16, 2002 9:03 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Cytuj:
On 2002-01-15 20:35, Wojtas napisał:
no spoko, te moje (fiszki) czyli probki sa w plastikowych prostokatnych panelach z wymiennymi wkladkami kolorow.
Czekam na propozycje jak to przeslac?
powiem ze jako calosc to wyglada jak maly regal z otwieranymi drzwiczkami i wysuwanymi panelami (czyli polkami).
Pozdrwaiam


A masz informacje do jakich modeli i jakich roczników sa poszczegolne kolorniki moze zaczac od jakiegos modelu i tak systematycznie umieszczac to na stronie.
Proponuje rozpoczac od W114/115.

Może którys z kolegów nam powie z jaka firma wspołpracował MB w czasach W114/115 a moze mozna to wywnioskowac z numerów kolorów jak biały w firmie a = 1 a w firmie b = 2 to dojdziemy chyba do firmy.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 17, 2002 9:09 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt sty 08, 2002 1:00 am
Posty: 75
Lokalizacja: Wroclaw
Witam, na kazdej probce pod kolorem jest numer lakieru (danego koloru)oraz rok produkcji koloru, a takze nazwa w jakiej firmie samochodowej byl dany kolor uzywany. Jest to raczej pogrupowane markami samochodow.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 17, 2002 12:00 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt sie 10, 2001 2:00 am
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawa
witam widzę że obcykany jesteś w całej tej numerologii. Czy wiesz może jakiego lakieru używano do pokrycia felg aluminiowych, np w W123? Chciałbym je nieco odnowić i pomalować w oryginalnym kolorze. Czy jakaś specjalna technologia wchodzi tu w grę (jakieś podkłady czy inne specjały). Będę wdzięczny za podpowiedź.

_________________
W202 C180 94r - Pierwszy MB i pierwsze auto - dawne czasy


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 17, 2002 4:24 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt sty 08, 2002 1:00 am
Posty: 75
Lokalizacja: Wroclaw
Sluchaj musisz wiedziec ze na kazde podloze trzeba zastoswac podklad. jezeli chodzi o aluminium jest tez podklad na to jest on troche inny niz reszta (to znaczy jego sklad jest inny gdyz aluminium dosyc szybko sie utlenia i sciera)Jezeli chodzi o nazwy to szczerze mowiac nie pamietam bo jest tego troche, ale jak zapytasz w sklepie to ci napewno powiedza Tak jak mowie kazde podloze musi miec inny podklad np. na plastyki stosuje sie dwa rodzaje (twardy i elastyczny), a niektore stosuje sie nawet w polaczeniu z lakierami lub naklada (mokro w mokro nie pozwalajac wyschnac podkladowi)Jezeli chodzi o felgi to czesto rozne firmy lakierowaly je lakierami dwuwarstwowymi tj. (baza), a pozniej(klarlack).Ale najczesciej amatorzy (maluja) ja zwykla srebrzanka.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 29, 2002 11:23 am 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Ja tam nie wiem co bylo pozniej, ale pisali mi z Niemiec, ze w 108 byl to Herbst i Glasurit. Pisali rowniez, ze roznilo sie literka na tabliczce H lub G.
Problem w tym, ze na mojej tabliczce nie ma zadnej :-?
Jesli chodzi o skanowanie kolorow, to to chyba nie jest to. Po pierwsze dobry skaner ( wystarczy jeden [hihi] ) po drugi dobry monitor - kumpe w studiach graficznych, zeby im kolorki dobrze swiecily to chyba placili po 100.000 PLN za monitor, ktorego nigdzie indziej nie widzialem, jakas zupelnie nie znana firma [papa]

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 29, 2002 12:51 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sty 31, 2002 1:00 am
Posty: 241
Lokalizacja: Szczecin
Witam
nie trzeba by było becalować 100 za monitor ; ) ale każdy kto chciałby z tego skorzystać musiałby skalibrować swój sprzęt (RGB i temperatura bieli) myśle że mi by się nie chciało [zlosnik]

ale wykaz dodatkowych opcji do 123 byłby nieżły :) w katalogu EPC są tylko podane rodzaje opcji (np że były montowane wycieraczki na reflektory) ale żadnych szczegułów, no chyba ze jeszcze się do nich nie dokopałem [szalone]


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl