MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 5:40 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pt gru 14, 2001 11:02 am 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 14, 2001 1:00 am
Posty: 39
Lokalizacja: Gliwice
Witam wszystkich!
Poniewaz jestem tu pierwszy raz zaczne od przedstawienia sie. Nazywam sie Zbigniew Toronski, mam 28 lat mieszkam i pracuje w Gliwicach. O Mercedesach na razie wiem niewiele poza tym, ze kiedys jezdzilem sporo beczka. Na tyle mi sie spodobalo, ze postanowilem wtedy, ze sobie taki kupie jak juz bede 'starszy i powazniejszy'. Nadszedl ten czas i od niedawna jestem wlasciecielem Mercedesa W123 230C z 1978. Niestety samochod nie posiada oryginalnego silnika. Poprzedni wlasciciel zmienil go na 200D i 4-biegowa skrzynie manualna. Nie dosc, ze 'nowy' silnik jest jednostka slaba to jescze prawie calkowicie zajezdzona. Na prostej drodze nieobciazony samochod z trudem rozpedza sie do 105 km/h, pod lekka gorke wyciaga najwyzej 70 (trzeba wrzucic trojke), o przyspieszeniu w ogole nie ma mowy - co najmniej poltorej minuty do setki -nie sprawdzalem . W dodatku pali olej i cieknie. Nie wspomne juz o klopotach z zapalaniem przy minus pieciu.
Zmiana silnika jest konieczna. Co Waszym zdaniem powinienem wstawic do takiego samochodu? Najlatwiej chyba 300D bo z tego co sie orientowalem nie trzeba zmieniac walu. Czy na pewno tak jest? W dodatku nie wiem jaka przekladnia glowna zostala wlozona
przy poprzedniej wymianie silnika. Jak to sprawdzic? Wracajac do silnika wolalbym jednak benzynowy. I zdecydowanie manualna skrzynie biegow. Silnik niekoniecznie musi byc od W123 - te sa na ogol juz strasznie zuzyte. Czy na przyklad da sie wstawic do 123 silniki z nowszych modeli Mercedesa? Zaznaczam, ze nie chodzi mi o super osiagi tylko o normalna w miare bezawaryjna eksploatacje. I jeszcze jedno. Jaki polecilibyscie na razie akumulator? Pozdrawiam wszystkich,

_________________
MB 124 230E '87


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 14, 2001 8:58 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz lip 22, 2001 2:00 am
Posty: 641
Lokalizacja: Warszawa
Hello

Jesli chodzi o silniki od 123, to w zasadzie mozesz wlozyc tam dowolny silnik (zarowno diesel i benzynowy), bez koniecznosci "zmiany walu" ;-) Ew. moze byc problem z 280 - w 114 byly roznice w konstrukcji komory silnika pomiedzy modelami z mniejszymi silnikami i 280 - nie wiem jak to jest w 123.
Oczywiscie najfajniej bylo by wlozyc do niego oryg. silnik 230, jednak faktycznie znalezienie ladnego egzemplarza moze byc trudne, ale jest mozliwe. Jezeli Ci sie nie spieszy, to polecalbym takie rozwiazanie. Pozatym wsadzajac oryg. silnik lub ew. inny benzynowy silnik wystepujacy w 123, jeszcz3e masz szanse na sklasyfikowanie auta jako "kolekcjonerskiego" ;-)
Co do wsadzania do 123 nowszych silnikow, to niech sie wypowiedza inni :-) Wiem, ze ludzie robia takie rzeczy, ale nie jestem pewien jak gleboko trzeba to modufikowac (IMHO jezeli mowimy o silnikach z 201 i 124 to niewiele).

Akumulator oczywiscie 88Ah.

_________________
<b><font size=-1 color=yellow>Szymon</font></b>
<font size=-2 color=00BB00>W116 280SE</font>
<font size=-2> http://mb.vsa.com.pl </font>


Na górę
 Tytuł:
Post: pn gru 17, 2001 1:02 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 14, 2001 1:00 am
Posty: 39
Lokalizacja: Gliwice
Witam!
Dziekuje za odpowiedz.
Obejrzalem sobie Twoja strone o M114 i M116.
Widze, ze jestes swietnie zorientowany w tematyce zarowno wyszukiwania czesci jak i remontu calego samochodu. Na razie przede wszystkim brakuje mi wiedzy, nawet tej tak najbardziej podstawowej jak ta, jakie konfiguracje silnik + skrzynia biegow mam do wyboru. Czy moglbys mi podac jakies namiary na literature/manuale od lektury ktorych powinienem zaczac? Interesowalyby mnie takze konkretne mozliwosci zakupu silnika, osprzetu i innych czesci zamiennych. O ile znalezienie kompletnego samochodu w Internecie nie jest trudne - z poszczegolnymi czesciami jest znacznie gorzej. Bylbym wdzieczny za wszelkie ewentualne sugestie gdzie szukac.
Pozdrawiam,

_________________
MB 124 230E '87


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl