MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 5:50 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 69 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz lis 16, 2008 10:50 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
Witam,
u mnie w Gnieźnie sprawa jest taka że w większości ubezpieczalni(warta,compensa,cigma,samopomoc itp)nic nie wiedzą o tym ze wiek pojazdu powyzej 40lat upowaznia do nie placenia OC,kiedy autko stoi w garazu.Malo tego w,w warcie doliczyli mi 10%zwyzki za wiek auta:)Wg.nich tylko zolte tablice do tego uprawniaja.W PZU natomiast dowiedzialem sie ze jest to do zalatwienia,ale oprocz wymogu wieku powyzej 40lat,potrzebne jest jeszcze członkostwo w jakims automobilklubie.
Więc rodzi sie pytanie dla znawców tematu:czy wystarzczy byc czterdzistolatkiem czy trzeba byc jeszcze czlonkiem automobilklubu.
A co wtedy jesli tak jak w przypadku wiekszosci ubezpieczycieli dowiaduje sie ze tylko zolte tablice pomoga,a wiem ze to nieprawda,jak ich przekonac?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 16, 2008 7:44 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
daj im do przeczytania ustawe o ubezpieczeniu OC która mówi o zwolnieniu dla pojazdów zabytkowych i kodeks drogowy który definiuje takie pojazdy , a jak to nie pomoże to uderzaj do ich przełożonych z wnioskiem o zwolnienie niekompetentnego pracownika. PS. Zadzwon tez do lokalnej gazety i daj im nagranie rozmów z dyktafonu

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 16, 2008 8:10 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
No a jak z tym członkostwem w automobilklubie?Jest konieczne?


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 18, 2008 9:03 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
A czy Ty zadałeś sobie trud przeczytania Ustawy o ubezpieczeniach Komunikacyjnych i Kodeksu Ruchu Drogowego dot. Pojazdów zabytkowych i Ubezpieczenia OC??
Jeżeli ty masz to w pupie to nie dziwie sie ze nie umiesz tego załatwić.
Przeczytaj w/w ustawy i wszystko bedzie jasne dla ciebie .. a jeżeli nie, to płąć OC za stojący 40 letni samochód, bo ty sobie z tym tematem nie poradzisz.

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 18, 2008 12:42 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
Ale po co te nerwy?Ustawe o ubezpieczeniach komunikacyjnych z dn 22 V 2003 przeczytalem wczesniej i z ta wiedza udalem sie do ubezpieczalni.Dla mnie kluczowe byly artykuly 27 o ubezpieczeniu krotkoterminowym i art 2 z definicja pojazdu historycznego(tam napisane jest ze pojazd musi miec co najmniej 40 lat,natomiast nie ma tam wzmianki o czlonkostwie w automobilklubie)Natomiast radca prawny PZU upieral sie ze jest ono konieczne,w zwiazku z tym spowodowalo to u mnie watpliwosci i chcialem zasiegnac rady osob,ktore cala procedure przeszly wczesniej.Jesli obrazilem kolegeeriozenujaco niskim poziomem pytania to przepraszam.Nie mialem takiego zamiaru,chcialem wyjasnic watpliwosci po prostu.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lis 19, 2008 8:15 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
jeżeli przeczytaleś to zwracam honor ...
jak sam zauważyłeś nie ma tam wzmianki o członkowstwie w automobilklubie.. jeżeli auto ma ponad 40 lat to nawet opinii rzeczoznawcy nie potrzebujesz ..
idz do tego kto zatrudnił tego radce prawnego i powiedz mu że zatrudnił imbecyla.

Wogóle sie tematem nie przejmuj, po prostu wypowiedz wszystkie umowy OC i już .. jedyną instytucją która może cię ukarać jest UFG, a nie PZU, wiec kolektywnie możemy miec w pupie opinię nadgorliwego radcy prawnego

Pozdrawiam Cię serdecznie

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 17, 2008 9:19 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt lut 23, 2007 8:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa/Radom
panowie orientujecie sie jak jest z obliczaniem skladki w roznych towarzystwach?
Ja place rocznie za moje 3,5 l cos ok 400 zeta na rok przy max znizkach,(mtu lub pocztowe) a jakbym chcial oplacac OC tylko jak jezdze czyli 5-6 miesiecy to pani wyliczyla mi cos ok 900 zl, bo podstawa skladki od takiej pojemnosci to 1800, a wtedy nie licza sie znizki i opust za jednorazowa wplate.
Jak to wyglada w waszym przypadku?

_________________
W107 350 SLC 79r
W190 2.0 B+G 89r
Fiat 125p 85r


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 8:17 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Ile czasu jest na wypowiedzenie umowy po kupnie samochodu? Jak to wyglada/gdzie sie to ubezpieczenie wypowiada?

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 10:17 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
Teoretycznie masz na to 30 dni od KUPNA a nie rejestracji pojazdu.Umowe OC wypowiadasz u przedstawiciela towarzystwa, w ktorym samochod kupiony ma wykupioną polisę.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 10:36 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
To wiem, ze termin biegnie od daty na umowie. Czyli 30 dni od daty z umowy? A z tym wypowiedzeniem to jak jest? Mam zamowic przedstawiciela ubezpieczalni czy wyslac im cos faxem, mailem? Sa na to jakies formularze?

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 11:21 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
Idziesz do goscia i mowisz ze niestety,bardzo Tobie przykro,ale nie bedziesz kontynuował polisy w jego towarzystwie.Najlepiej isć osobiście,musisz wziąć umowę kupna sprzedazy i dowód rejestracyjny.Gośc daje Ci kwit do podpisania,daje Ci potwierdzenie wypowiedzenia umowy(z doswiadczenia wiem ze warto je trzymać,bo nawet po rezygnacji przychodzily mi przelewy za OC do zaplaty)i jestes czysty.A te 30 dni sa wazne,bo sa towarzystwa(ja sie na szczescie nie spotkałem)ktore po uplywie tego terminu dokonuja kalkulacji skladki dla Ciebie.Moze tak sie zdarzyc ze wyjdzie ona wyższa niż dla poprzedniego własciciela i wtedy musisz roznice doplacic i wtedy mozesz dopiero zrezygnowac.
Podobne chece sa wtedy, jak kupujesz auto i ma ono zaplacone pierwszą rate polisy OC.Tobie ona pasuje i chcesz zostać w tym towarzystwie i tu niemiła niespodzianka:nie wystarczy ze przpiszesz polise na siebie-musisz zapłacic za cały rok z gory,taka głupia zasada ubezpieczycieli :(


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 11:36 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
RychuTaryfiarz pisze:
Podobne chece sa wtedy, jak kupujesz auto i ma ono zaplacone pierwszą rate polisy OC.Tobie ona pasuje i chcesz zostać w tym towarzystwie i tu niemiła niespodzianka:nie wystarczy ze przpiszesz polise na siebie-musisz zapłacic za cały rok z gory,taka głupia zasada ubezpieczycieli

pierwszy raz się z tym spotkałem a miałem podobne sytuacje, mam kumpla który prowadzi ubezpieczenia i nic o tym nie wie - poprzyj przepisami.

Kiełbik z tymi 30 dniami to jest tak - najlepiej osobiście bo nie wszystkie ubezpieczalnie uznają inne formy - ale jeśli nie podchodzi osobiście to trzeba zadzwonić i się upewnić - firma firmie nie równa.

Trzeba uważać jeszcze na jedną rzecz - kupując auto któremu kończy się OC np. za 10 dni a nie zdążymy tego wypowiedzieć w tym terminie przysługuje dalej prawo do jej nie kontynuowania poprzez wypowiedzenie w terminie pozostałych 20 dni - teoretycznie!
Mamy 2 sprzeczne zapisy w ustawie - jeden że jest obowiązek zawarcia polisy najpóźniej w dzień jej wygaśnięcia albo przedłuża się sama , a drugi że mamy 30 dni na jej wypowiedzenie od daty zakupu.
Ubezpieczyciele tną równo i przysyłają wezwanie do zapłaty i straszą sądem , nie uznają wypowiedzenie po terminie końca OC - trzeba uważać.
Jak coś ktoś to mam stanowiska rzecznika chętnie podam na priv - bo wbrew pozorom sprawa często się powtarza.

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 11:38 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Nie no to wszystko to wiem. Umowe wypowiadam bo auto juz nie zostanie zarejestrowane ani nigdzie ubezpieczone. Wiem tez, ze jak przegapie ten ustawowy termin wypowiedzenia to dupa blada - trza placic nawet jak auta juz nie ma.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sty 04, 2009 11:55 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 26, 2008 8:24 am
Posty: 177
Lokalizacja: Gniezno
mojojojo13 pisze:
Podobne chece sa wtedy, jak kupujesz auto i ma ono zaplacone pierwszą rate polisy OC.Tobie ona pasuje i chcesz zostać w tym towarzystwie i tu niemiła niespodzianka:nie wystarczy ze przpiszesz polise na siebie-musisz zapłacic za cały rok z gory,taka głupia zasada ubezpieczycieli



Z taką sytuacją spotkałem się w InterRisku,agentka mnie ostrzegła zebym zwrócil na to uwage przy kupnie,bo w ich towarzystwie taka zasada obowiazuje,jesli chcesz kontynuowac polise u nich.
Jak to powiedzial kolega
mojojojo13


mojojojo13 pisze:
firma firmie nie równa.


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 05, 2009 12:24 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
RychuTaryfiarz pisze:
Z taką sytuacją spotkałem się w InterRisku,agentka mnie ostrzegła zebym zwrócil na to uwage przy kupnie,bo w ich towarzystwie taka zasada obowiazuje,jesli chcesz kontynuowac polise u nich.
Jak to powiedzial kolega
mojojojo13

zasada może być ale nie może być nie zgodna z prawem a ta jest ...

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 69 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl