MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 5:58 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pn lis 26, 2001 12:36 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Jestem nowym właścicielem 240D. Dopiero po rozebramiu dzrzwi okazało się, że to cudo ma centralne zamki. Czy ktoś wie jak to działa ? POMOCY !!!


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 26, 2001 2:25 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz lip 22, 2001 2:00 am
Posty: 641
Lokalizacja: Warszawa
Hello

Jezeli sa oryginalne, to sa sterowane pneumatycznie. Jezeli nie dzialaja, to albo uklad jest totalnie rozszczelniony, albo ktos je odlaczyl z w/w powodu ;-)
Bardzo mozliwe tez, ze drzwi pochodza z innego egzemplarza i u Ciebie nie bedzie sladu po tej instalacji pneumatycznej poza drzwiami...

Szymon

_________________
<b><font size=-1 color=yellow>Szymon</font></b>
<font size=-2 color=00BB00>W116 280SE</font>
<font size=-2> http://mb.vsa.com.pl </font>


Na górę
 Tytuł:
Post: pn lis 26, 2001 2:57 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Może być dokładnie tak jak kolega Szymon napisał.
Więc przed jakąkolwiek działalnoscią nalezy sprawdzić czy we wszystkich drzwiach są siłowniki od centrala + w drzwiach kierowcy powinien byc zawór sterujący całą resztą rygli.
Sprawdzić czy od siłowników odchodzą przewody podciśnienia takie żółte rurki z paskami (zielonym, czerwonym i ewentualnie brązowym) wszystkie tre przewody muszą spotykac sie w drzwiach kierowcy przy zaworze sterującym.
Pod maską po lewej stronie ( w okolocy serwa hamulca muszą być również takie przewody z dławikami podłączone do instalacji podciśnienia.
Dodatkowo w bagażniku musi być zbiornik podciśnienia po lewej stronie pod półką, oraz jeszcze jeden w lewym błotniku (takie dwie plastikowe kule )
Jezli wszystkie te klamoty są to można przystapić do reanimacji centrala.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lis 28, 2001 1:23 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 26, 2001 1:00 am
Posty: 136
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Dziękuję za podpowiedzi !!! Wygląda na to, że wszystko jest. Ten zbiornik w bagażniku wygląda jak pojemnik na jajka. Pod maską jest odłaczony i zatkany jakąś śrubą, bo jak go się podłaczy to silnik nie chce zgasnąć. JAk rozpocząć reanimację ? Fajnie byłoby mieć takiego centrala.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lis 30, 2001 3:25 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
W moim 240D mam następujący problem z centralnym: jeśli silnik działa, wszystko jest O.K. (no prawie, bo jeśli są zamknięte przez centralny drzwi, to automat zmienia biegi o jakieś 10 km/h później, niż powinien [totalszok] ....)a jeśli silnik jest wyłączony, to zamknąć dzwi się da, nawet po kilku godzinach,a otworzyć można je tylko przez jakieś 5 sekund po zamknięciu. Wnioskuję, że na przewodzie od otwierania jest gdzieś nieszczelność, ale nie mogę jej znaleźć [smutne] . A poza tym były 2 rodzaje zamków centralnych: wcześniejszy typ miał 2 przewody dochodzące do każdego zamka (pod- i nad-ciśnienie) oraz przewody sterujące w drzwiach kierowcy. Natomiast późniejszy typ był już tylko ns jednym przewodzie i sterowaniu przy kierowcy. Z tego, co się dowiedziałem od człowieka znającego się na rzeczy, to młodszy układ rzadziej się psuje, a jak się zepsuje, to można go w miarę łątwo naprawić, natomiast trudno znaleźć starzy typ działający prawidłowo, a naprawienie go wymaga masy cierpliwości. :evil: Ja moim centralnym zajmę się chyba dopiero na wiosnę...... Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
 Tytuł:
Post: sob gru 01, 2001 2:08 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: ndz lis 04, 2001 1:00 am
Posty: 5
Lokalizacja: szczecin
pierwsze w zo trzeba zrobic przed naprawa zamka centralnego to uzbroic sie w cierpliwosc. wiem to po sobie. pamietam to jak dzis jak okolo pol roku temu bralem sie za to. mialem w swojej 116 tyle nieszczelnosci ze glowa boli. najczesciej te nieszczolnosci powstaja na metalowych mocowaniach przewodow ktore koroduja razem z plastikowymi przewodami. tak bylo przynajmniej u mnie.
ja z uwagi na to ze mialem tyle nieszczelnosci musialem pozamykac kilka obwodow i po kolei sprawdzac - jedne dzwi potem drugie itd.
jest to dluga i zmudna robota ja robilem to za pomoca sprezarki bo przy probach z wlaczonym silnikiem nie slyszalem gdzie mi ucieka powietrze. musze jednak uczulic was na te proby bo sa one niebezpieczne z uwagi na to ze mozna czasami wiecej rozwalic niz naprawic. tak tez bylo i w moim przypadku dopoki ja to robilem bylo wszystko w porzadku kiedy poprosilem kogos o pomoc na moich oczach zamek od baku wylecial w powietrze. ale niema tego zlego co by na .... pozwolilo mi to zmodernizowac zamek od baku i przerobic na zamykanie i otwieranie na podcisnienie. to znaczy ze teraz jak moja 116 nie jezdzi to mam bak pod domem caly czas zamkniety co w naszych polskich realiach jest leprzym rozwiazaniem niz rozwiazanie oryginalne ze sprezyna i otwieraniem kiedy zejdzie powietrze. dzisiaj moj zamek trzyma 6 godzin i chodzi rzeczywiscie ekstra mimo swoich 26 lat


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 02, 2001 2:13 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 26, 2001 2:00 am
Posty: 1411
Lokalizacja: Toruń
[quote]
On 2001-12-01 14:08, hubi napisał:
pierwsze w zo trzeba zrobic przed naprawa zamka centralnego to uzbroic sie w
(...)

A jak koledzy zapatruja sie na instalacje centralnego na prad? Pewnie to profanacja.. ;)

teraz jak moja 116 nie jezdzi to mam bak pod domem caly czas zamkniety co w naszych
Niedawno robilem maly remont blacharski (nadkola+malowanie), podjezdzam na BP, wysiadam, ZAMYKAM centralny... i nie moglem otworzyc klapki od wlewu. Czlowiek stary a glupi. Otworzylem na chama, a pomyslalem przy drugim takim tankowaniu...

polskich realiach jest leprzym rozwiazaniem niz rozwiazanie oryginalne ze sprezyna i otwieraniem kiedy zejdzie powietrze. dzisiaj moj zamek trzyma 6 godzin i chodzi rzeczywiscie ekstra mimo swoich 26 lat
No to cool. Ja mam kombiaka, i woze psa - i oczywiscie rozszczelnil mi sie gdzies centralny - w efektcie, gdy mam tylne siedzienia w stanie _dla-pasazera_ to musze odpalic grata, i chwile poczekac, az powietrze dojdzie; zeby bylo smieszniej,reczny gaz mi tez szlag trafil i musze czekac calkiem niezla chwilke, zeby mi budy nie roznioslo ;))

_________________
Pozdrawiam,

Jarek, w123 230TE '85, w126 500 SEC '88, w126 560SEC '88, w116 450 '73
jareg@mb.org.pl
http://www.mb.org.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: pn gru 03, 2001 9:11 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
W temacie elektrycznego: Profanacja czy nie, też się nad tym zastanawiałem, bo już nie mam siły do tego pneumatyka [jezyk] [jezyk] [jezyk] Pozdrowienia!


Na górę
 Tytuł:
Post: pn gru 03, 2001 7:11 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 26, 2001 2:00 am
Posty: 1411
Lokalizacja: Toruń
Cytuj:
On 2001-12-03 09:11, Mike_THE_GR8 napisał:
W temacie elektrycznego: Profanacja czy nie, też się nad tym zastanawiałem, bo już nie mam siły do tego

Mam nadzieje, ze mnie nie zlinczuja na grupie.. zaloze takie cudo na prad w przyszlym tygodniu, i dam znac jak poszlo (i jak dziala). Cena calkiem, calkiem.. 200 zl za wsio (bez faktury oczywiscie)

_________________
Pozdrawiam,



Jarek, w123 230TE '85, w126 500 SEC '88, w126 560SEC '88, w116 450 '73

jareg@mb.org.pl

http://www.mb.org.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: wt gru 04, 2001 1:33 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
JareG daj znać, gdzie można taki zestaw kupić za 200 PLN. Może i ja się skuszę?


Na górę
 Tytuł:
Post: wt gru 04, 2001 2:30 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 26, 2001 2:00 am
Posty: 1411
Lokalizacja: Toruń
Cytuj:
On 2001-12-04 13:33, Mike_THE_GR8 napisał:
JareG daj znać, gdzie można taki zestaw kupić za 200 PLN. Może i ja się skuszę?

Jak mi zaloza, to podam dokladnie co i jak.. a na razie pozostaje Allegro :)
http://www.allegro.pl/static/3/631/633/c1.html
BTW: Bede zakladal combo: centralny + alarm

_________________
Pozdrawiam,



Jarek, w123 230TE '85, w126 500 SEC '88, w126 560SEC '88, w116 450 '73

jareg@mb.org.pl

http://www.mb.org.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 20, 2001 9:42 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: czw gru 20, 2001 1:00 am
Posty: 11
Lokalizacja: gliwice
kupilem tydzien temu beczke w idealnym stanie
i przed chwila central przestal dzialac. chyba sie zastrzele. central w tym aucie to naprawde bajer. rozumiem ze jezeli pod maska jest wszystko w porzadku to czeka mnie rozkrecenie drzwi kierowcy?

_________________
W115 220d 72'


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 20, 2001 10:43 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Cytuj:
On 2001-12-20 21:42, macg napisał:
kupilem tydzien temu beczke w idealnym stanie
i przed chwila central przestal dzialac. chyba sie zastrzele. central w tym aucie to naprawde bajer. rozumiem ze jezeli pod maska jest wszystko w porzadku to czeka mnie rozkrecenie drzwi kierowcy?


i nie tylko koerowcy...
[zlosnik]

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 21, 2001 9:17 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 13, 2001 2:00 am
Posty: 1561
Lokalizacja: [KR/KWI] Kraków i okolice
Oj tak! Jak się posypał centralny to trzeba duuuuuuuuuużo cierpliwości ( i jeszcze więcej czasu [chory] ), żeby znaleźć nieszczelność. Życzę powodzienia!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl