MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt kwie 23, 2024 11:15 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: W 116 450SEL
Post: pn kwie 07, 2003 8:11 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn maja 20, 2002 11:40 am
Posty: 322
Numer GG: 1202652
Lokalizacja: grodzisk wlkp
Mam pytanie ile może być wart W116 450SEL w wersji amerykańskiej w stanie bdb . Blacha prawie ideał minimalne poprawki ale to tak małe że nawet nietrzeba nic robić wnętrze stan super dobre zero śladów zniszczenia kolor złoty bez gazu (nigdy niebył zagazowany) pytam bo chciał bym to nabyć ale niewiem czy cena jaką mi podaje jest dobra . A wycenił sobie to na 15 tyś zł


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 07, 2003 8:13 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli samochód jest rzeczywiście "tak idealny", to cena jest podejrzanie niska.

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
Post: pn kwie 07, 2003 8:48 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
Jesli to prawdziwa ameryka to naprawde bardzo tanio

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł: W116 450 SEL
Post: pn kwie 07, 2003 9:16 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn maja 20, 2002 11:40 am
Posty: 322
Numer GG: 1202652
Lokalizacja: grodzisk wlkp
No jeszcze musze poszukać dokładnego opisu czym się różni wersja europejska od amerykańskiej i sprawdzić bo w modelu W116 to jestem na maxa ciemny


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 07, 2003 9:39 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 01, 2003 8:53 pm
Posty: 339
Lokalizacja: legnicka prowincja
Oj chlopie !!!??? wpierwej dokladnie spojrzyj na niego otwartym oczetami i nie podniecaj sie.
Chodzi o to, ze ja tez kupilem amerykana :) i juz wiem co i jak ewentualnie. Sprawdz kody wyposazeniowe, sprawdz licznik jaki jest i czy w milach. Wlacznik swiatel tez jest inny, ma napisy o gory nie zdolu. Etc.
Znam z autopsji, ze auta amerykanskie szybko gnija. Wiec zagladnij do bagaznika pod mate. Na mocowanie zAawieszenia przedniego. Spojrzyj na podwozie a dowiesz sie prawdy.
Wtedy bedziesz mial caly podglad na stan i wtedy na cene. tak mi sie wydaje. Albo wez sobie do pomocy innego mercmaniaka z okolic. Wtedy albo cos wytargujesz albo bedziesz mial na tyle odwagi aby to kupic i zainwestowac w to jeszcze jakies pieniadze i potem jezdzic lub jezdzic i jezdzic az kiedys stanie i nie bedzie co robic.
Powodzenia
N.

_________________
róbta co chceta


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 07, 2003 9:59 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Znam z autopsji, ze auta amerykanskie szybko gnija


A co to za średniowieczny zabobon?? [zlosnikz]

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 07, 2003 10:33 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pn maja 20, 2002 11:40 am
Posty: 322
Numer GG: 1202652
Lokalizacja: grodzisk wlkp
Nilo pisze:
Oj chlopie !!!??? wpierwej dokladnie spojrzyj na niego otwartym oczetami i nie podniecaj sie.
Chodzi o to, ze ja tez kupilem amerykana :) i juz wiem co i jak ewentualnie. Sprawdz kody wyposazeniowe, sprawdz licznik jaki jest i czy w milach. Wlacznik swiatel tez jest inny, ma napisy o gory nie zdolu. Etc.
Znam z autopsji, ze auta amerykanskie szybko gnija. Wiec zagladnij do bagaznika pod mate. Na mocowanie zAawieszenia przedniego. Spojrzyj na podwozie a dowiesz sie prawdy.
Wtedy bedziesz mial caly podglad na stan i wtedy na cene. tak mi sie wydaje. Albo wez sobie do pomocy innego mercmaniaka z okolic. Wtedy albo cos wytargujesz albo bedziesz mial na tyle odwagi aby to kupic i zainwestowac w to jeszcze jakies pieniadze i potem jezdzic lub jezdzic i jezdzic az kiedys stanie i nie bedzie co robic.
Powodzenia
N.

Wielkie dzięki za podpowiedz w piatek mam go sobie dokładnie oblukać no koleś niezabardzo go chce sprzedać a ma go juz ładnych parę lat tylko żona mu głowe suszy żeby to sprzedał sam do niego pojechałem z propozycją i powiedział że jak by juz sprzedawał to te 15tys musiał by dostać ale niebył zachwycony tym że ktoś się pyta o kupno tego merca ma tam napewno drugi silnik bo w pierwszym coś chrupło i ściągał z niemiec drugi jest oclony i z papierami tak że jest pełen legal ale jeszcze spisze vin i podam co by ktoś z kolegów mi podał co i jak w nim było .


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 7:32 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 01, 2003 8:53 pm
Posty: 339
Lokalizacja: legnicka prowincja
Czesc...
To nie zabobon kolego z Wawy PK2 [zlosnik] uwierz mi, ze te samochody amerykanskie i niekoniecznie mercedes szybciej gnija. To wina klimatu tamtejszego. Spojrz realnie jakie samochody jezdza po Kanadzie. Zzarte sola, przegnite i nikt sie tym nie przejmuje. Podobna sytacja moze byc w USA. A co do klimatu to samochod z Indii jest takze inny, tam prawie one nie gnija?
Oczywiwscie tej teorii do konca nie jestem pewny, choc przekonany o tym.
A co do shampoo to sprawdz kod wyposazeniowy 491 na tabliczce to bedziesz wiedzial czy to faktycznie wersja USA, czy bogata wersja europejska.
Pozdrawiam
N.

_________________
róbta co chceta


Na górę
Post: wt kwie 08, 2003 9:08 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 03, 2003 9:01 am
Posty: 601
Lokalizacja: Rudna
shampoo pisze:
No jeszcze musze poszukać dokładnego opisu czym się różni wersja europejska od amerykańskiej i sprawdzić bo w modelu W116 to jestem na maxa ciemny


Czolem shampoo amerykaniec ma rozprezony silnik, ale jak wstawisz europejski to bedzie prwwie europejczyk, chyba ze jest to wersja 450SEL 6,9 :o
Pozdrawiam!

_________________
POZDRAWIAM Z ZIEMI LUBUSKIEJ
"...ciągle gdzieś pracowal, ciągle musiał iść, aż się rozczarował i zaczął pić..." L.J.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 10:28 am 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Nilo pisze:
Czesc...
To wina klimatu tamtejszego. N.


:lol: :lol: :lol: :lol:
USA to duza kraj, jest polnoc, jest poludnie, jest ocean jest srodek.
Tak jak patrzylem na starocie w Bostonie, klimat prawie jak u nas, to niektore nie mialy rdzy prawie wogole, a staly na zlomie...

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 10:47 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 01, 2003 8:53 pm
Posty: 339
Lokalizacja: legnicka prowincja
Sluszna uwaga kolegoi Octa, mimo to te samochody amerykańckie ktore widzialem posiadaly znaczne ilosci rdzy, wrecz potwornej korozji [zlosnik]
Stad moja opinia. Opinia takze po moim amerykancu W116 [zlosnik]

_________________
róbta co chceta


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 2:45 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Nieporozumienie. Samochody z Kalifornii czy innego ciepłego i suchego stanu, są poza "zasięgiem" samochodów z Europy (a szczególnie Niemiec). Nie widziały nigdy śniegu i soli oraz całe swe życie spędziły w suchym klimacie. Do tego, bardzo często były w bogatych rękach i w związku z tym były w miarę porządnie serwisowane, bez nadmiernych patentów i wynalazków. Także obok tych samochodów przegnitych z Północno-Wschodniego Wybrzeża Ameryki, o których mówisz, są równie liczne pięknie zachowane egzemplarze z przeciwległego końca kontynentu :-)

Pozdrawiam!

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 2:56 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 19, 2002 11:13 am
Posty: 637
Lokalizacja: Łódź
Nilo pisze:
Czesc...
To nie zabobon kolego z Wawy PK2 [zlosnik] uwierz mi, ze te samochody amerykanskie i niekoniecznie mercedes szybciej gnija. To wina klimatu tamtejszego. Spojrz realnie jakie samochody jezdza po Kanadzie. Zzarte sola, przegnite i nikt sie tym nie przejmuje. Podobna sytacja moze byc w USA. A co do klimatu to samochod z Indii jest takze inny, tam prawie one nie gnija?

nie wystarczyło kolego PK2? [zlosnik]
A wilgotnosc powietrza w Kanadzie? Jak jest w miare "sucho" w powietrzu to i tak sie wszystko do ciala przykleja... Poza tym nie znam lepszego miejsca dla komarow.. Wystarczy wejsc do parku i juz jest sie calym czarnym od owadow.. Ach ta wilgotność powietrza....

Nie wiem, czy dla wersji USA są oddzielne linie do tloczenia blach i mniejsze zabezpieczenia karoserii...

_________________
Jeep Cherokee XJ 4.0
Honda CR-V
Ex: C140 600 '96, W124 E220 '94, BMW 525tds '93, W123 240D '82, W201 190 2.0 '89, Honda CB500, Chrysler 300M 3,5


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 3:03 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: czw gru 05, 2002 10:32 pm
Posty: 1162
Lokalizacja: Warszawa
Nic nie rozumiem - słabo dziś kojarzę!! :lol: Dodam, że nadal nie chwytam, co ma tu Kanada do rzeczy :o

Obiecuję już więcej się nie czepiać (dziś [zlosnikz])

Pozdrawiam!

_________________
W114 280C 1974 "Esther"


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 08, 2003 3:10 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 19, 2002 11:13 am
Posty: 637
Lokalizacja: Łódź
Spiesze z wyjaśnieniem:
Nilo pisze:
To nie zabobon kolego z Wawy PK2 [zlosnik]

Czy nie wystarczylo "kolego PK2?" [zlosnikz]
Cytuj:
Spojrz realnie jakie samochody jezdza po Kanadzie. Zzarte sola, przegnite i nikt sie tym nie przejmuje.

Zgadzam się! Winą jest klimat kanady a prtzede wszystkim wilgotność powietrza... [zlosnikz]
mam nadzieje, ze rozwialem wątpliwości...

_________________
Jeep Cherokee XJ 4.0
Honda CR-V
Ex: C140 600 '96, W124 E220 '94, BMW 525tds '93, W123 240D '82, W201 190 2.0 '89, Honda CB500, Chrysler 300M 3,5


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl