MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 5:51 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: śr gru 12, 2001 2:26 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt sie 10, 2001 2:00 am
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawa
witam, a propos stukania. Wyruszyłem tydzień temu w długą podróż moją 300D z Tarnowskich Gór do Władysławowa, czyli grubo ponad 500km. Gdzieś 50 km przed Gdańskiem usłyszałem delikatne stukanie z tyłu, w okolicach lewego koła. Na początku zignorowałem problem, chcąc już tylko dojechać na miejsce. I dojechaliśmy. Dwa dni później pojechałem do Gdańska i to co się wydarzyło, zmroziło mnie totalnie. Po 30 km stukanie przerodziło się w odgłosy jak z walcowni Huty Katowice - rąbanie, łomot i wszystko naraz, wyraźnie z lewej strony okolice koła. Wracałem 50km/h cały w strachu co się dzieje. Dotarłem. Na zajutrz we Władku znalazłem serwis, wjechałem na kanał, mesiek w górę, dwójeczka i jedziemy. Facet w kanale postawił diagnozę (i tu sorry za słownictwo ale mechanik ze mnie kiepski): półosie napędowe "wchodząc" do tylnych kół łączą się z nimi za pomocą "przegubów" (facet nazwał to "kulami") przykrytych gumowymi kołnierzami. Po ich zdjęciu okazało się że zatarły się na skutek braku odpowiedniego smarowania. Napuścił gość smaru do strzykawki, zainjekował smarowidło pod kołnierze, wykręcił z tylnych kół "śrubę" (centralnie umiejscowiona), naoliwił, wkręcił z powrotem i już. Skasował mnie na 30 PLN. Zjechałem, 5km próby i co, cisza! Wróciłem do domu, jeżdżę dalej i żadnych oznak choroby. To dla tych którym coś stuka, może się przyda!

_________________
W202 C180 94r - Pierwszy MB i pierwsze auto - dawne czasy


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 13, 2001 8:48 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
No i wymieniłem łaczniki tylnego drazka reakcyjnego, trwało to godzinke a poprawa jest znaczna jednak pewne źródło stukania z tyłu pozostało jest nim półos.
Ma ona dośc duzy luz poosiowy w moscie chodzi w wlielowypuscie tak ze 2 mm - przód tył jakby brakowało jakiejs podkładki kasujacej ten luz a wsadziłem takowa napewno tylko w w123 bo stamtad pochoszi most moze ma ona inna grubosc. Musze znowy rozebrac most i powalczyc z tym luzem.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 13, 2001 9:54 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
Półosie mam wymienione ,żadnych ,luzów są nasmarowane ale wpuszcze tam jeszcze pare kropel smarowidła i zobacze.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 30, 2001 12:56 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
Naprawione :-) okazała sie bardzo niewinna sprawa..jedna ze śrub mocowania docisku poluzowała sie..i docisk sobie wędrował..:-) ale już jest oki i spowrotem nastała błoga cisza :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl